Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol bisikleti almayı düşünenlere tavsiyeler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar yeni bisiklet almayı düşünen arkadaşlar sıklıkla yol bisikletimi alsam mtb mi kararsızlığındalar
    öncelikle yol bisikleti bir diğer adıyla yol yarış bisikleti çoğu bisiklet kullanıcısına hitap etmiyor
    görselliğine çekiciliğine ve hızlı gidişine aldanıp alınıyor
    ama yol bisikleti bu avantajlarının yanında birçok dezavantaj ile beraber geliyor
    konforsuz bir oturuş
    titreşim dolu bir yolculuk
    ve her tarz yolda sürememe gibi...
    belkide gayet konforlu değil diyen profesyonel arkadaşlarım olacaktır bende kendi yol bisikletimde konforu buldum ama aradan 2 sene geçti ve 3000 tl ye yakın para harcadım
    yeni giriş seviyesi yol bisikletlerinde aradığınız hazzı bulabilmeniz neredeyse imkansız üst seviye bisikletler ise çok fazla cep yakıyor...
    arkadaşların düşündüğü bazı modeller var kısaca bahsetmet istiyorum
    salcano xrs 200-300 slr 200-300
    vites kolları yeni sistem kollar gibi değil çıtçıtlı vites tarzında
    fren kolları üzerinden tutuş olmadığı için süreklü gidondan tutuyorsunuz yol bisikletleri uzun yol yapabilmeyi
    vaad eden bisikletlerdir bu tarz bir oturuş ve tutuş pozisyonunda uzun kilometreler gitmeniz pek mümkün değil
    şehir içi konfursuz ama mtb bisikletlere nazaran biraz daha hızlı bisikletler denebilir bunlara
    ha bu arada sanırım xrs200-300 kadroları aliminyumdan değil hi-ten denen su borusu ile birebir aynı malzemeden yani demir diyelim çelik olduğu bile tartışılır çeliğin bile bi kıymeti var en azından paslanmıyor;)
    salcano xrs 700 shimano yeni bir sistem çıkardı üzerinde shimano tourney 7x2 sistem var
    tourney vites sistemi mtb bisikletlere ait bir sistem shimano iyice saçmaladığını düşünüyorum
    tourney parçaları eritmek maksatlı tourney kol yaptı ve parçaları 2 kat daha hızlı eritecek anlaşılan
    evet yol bisikleti için 2x7 oldukça yetersiz bir seçenek hemde tourney hiçmi hiçç önermiyorum
    shimano 2300 kullandım hiçç önermiyorum shimano sora kullandım hiçç önermiyorum
    istediğinizi size veremeyen bir vites sisteminden başka bişey değil bunlar
    ayrıca kadrosunun aliminyum olduğuda tartışılır dokunduğunuz zaman aliminyum olmadığını düşünüyorsunuz zaten..
    ben hızlı gitmeyi düşünen arkadaşlara ve yol bisikleti arzulayan arkadaşlara
    cannondale quick serisi-carraro 915 dambiez serisini yada flat bar die geçen yol bisikletlerini öneriyorum yani şehir bisikletinden daha ince tekerlere ve daha atak duruşa sahip bisikletleri..
    illaki yol bisikleti diyen arkadaşlara kesinliklee ama kesinlikle tiagra setten aşagısını tavsiye etmem
    salcano xrs30 oldukça iddalı bir model oldu öneririm ama yine yol bisikleti kullanısımısınız iyice kendinizi tanıyı kararınızı ona göre verin.