Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol bisikleti almama sebep olan video..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rigel tarafından paylaşıldı.

1. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    http://www.youtube.com/watch?v=JRfuAukYTKg

Hani bazen herşey hazırdır kuleyi devirmek için, sadece dokunman gerekir.. Bu videoyu izleyip sabah yarış bisikleti almaya gitmiştim, sebebini hala çok iyi anlayamıyorum, ama David Guetta iyi..

2. mr.erim

mr.erim Yeni Üye

Seviye:
    hocam güzel düşünmüşsünüzde klpteki yolları ile biizm yollarımızı bir kıyaslasanıza :)

3. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    1992 yılında İzmir belediyesi , Eurosport yayınlıyordu bütün İzmir'e ; antenle falan seyrediyorduk . Ben de ilk defa İspanya turunu böle seyretmiştim . Ağzım açık kalmıştı . Böyle başladık bizde yol bisikletine . 4-5 sene sürdükten sonra yaklaşık bir 10 sene kadar ara vermek çok pahalıya patladı . Kilo alma ve sigara

Kiloların çoğunu verdik , sigarayı da bıraktım , 3-5 ayda anca 1 tane falan öyle kafama esince içiyorum . Ama ne yazık ki gençlik geri gelmiyor

emrah9700 bunu beğendi.
  4. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Ohoo-oo, Cem, sadece 37'sin.. Gençlik mençlik.. Bunları telaffuz etmek için çok erken kardeşim..

Bu arada Eurosport yayınlarını hatırlattın bana, ne güzel bir heyecandı o..

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    güzel klip gerçekten orman kısmında birde mtb kullansaymış dahada anlamlı olurmuş :)))
    bizim yollarımız evet yol bisikletine malesef uygun değil ama kullanıyoruz çünkü bu bir tutku

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Emin ol o zaman sert antreman sonrası ağzıma kan kokusu gelirdi . Akciğerlerimde açılan alveollerinden çıkan kan pıhtılarının kokusuydu bu . Şimdi bu kokuyu arıyorum ama o alveoller ,sigara dumanıyla dolu ve bir daha hiç çıkmayacak...

7. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayatımda hiç o kadar zorlamadım kendimi hep dalak şişmesi denilen şeyi hissedince bıraktım.. Hiç uzun mesafe koşamadım...

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    oldukça dik eğimlerle mücadele ederken duyuyorum bu konuyu çoğunlukla uyuz olup tempoyu düşürmüşümdür kan kokusu işte bir yerde endişe yaratıyor

9. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de yol bisikletine heves etmiştim. Ancak bütçem el vermediğinden alamadım. Şehir bisikleti aldım. Bisikletimden çok memnunum ancak arkadaşımın Scott Speedster 30'unu kullanınca içim bir tuhaf olmadı değil. O çok farklı bir dizayn, tam bir hız bisikleti. Ancak öte yandan şöyle avunuyorum, şehir içinde çok rahatsız, en azından İzmir'de. Uzun yolda lafım yok. Belki ilerde 2. bisikletim bir yol bisikleti olur bakalım..

10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

Sorun yaratacak bir şey değil . Akciğerlerdeki alveollerin hepsi açık değil , kimileri kanla dolu . Antremanlarda kendinizi zorladıkça bu kan dolu kesecikler boşalıyor ve akciğer kapasiteniz artıyor . Çıkan kan eser miktarda , ağzınıza anca kokusu gelir . Ayrıca hep aynı tempoda antreman yapılmaz arada kalp değerlerini zorlamak lazım . Yoksa gelişim olmaz . Tabii önce doktordan onay almak gerekiyor . Özellikle bir spor hekimine başvurun .

Milli takım antrenörü Luka Zele'ye sordum ; yaşım , kilom , bisiklet performansım hakkında bilgi verdim , nasıl bir antreman uygulayayım dedim .

Haftada birer kez , en az 30 dk ısınma sonrası
    1. Mutlaka uzun yokuş tırmanmalısın ( 10 km civarı )
    2. 20 dk x 2 tekrar ,kalp %80-85 Maksimum (bende 145-155 atım/dk) ; arada 20dk aktif dinlenme , kalp 130 civarı
    3. 5 dk x 5 tekrar ,, kalp %85-90 kalp maksimum (bende 155-165 atım/dk) ; arada 5 dk aktif dinlenme , kalp 130 civarı
    4. haftasonu en az 3-4 saat yol - grup (Mümkünse 10 tane 10 sn'lik sprint , tüm güçle arada 5 dk aktif dinlenme)
    20-30 dk soğuma , bitiriş

Bunlara yapmaya çalış , bunları fartlek biçiminde yaparsan da olur dedi .Haftada 7-8 saat binmeye çalış dedi . Hız ve kilometre önemli değil . Antreman zamana ve kalbe göre yapılmalı dedi .(Tabii powermeter vs yoksa)

Ne kadar zorlayayım dedim . Kalbinde sorun yoksa zorlayabildiğin kadar zorla dedi . Haftada en az bir kez nabız cihazını yanına almadan antremana çık dedi . Nabız değerlerini devamlı kontrol etmek antremanı yavaşlatır , kendini zorlamana engel olur dedi . Haftada 1 yokuş kısmı dışında diğerlerini yapmaya çalışıyorum .