Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti almak istiyorum. Limit 1400 TL.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ThePoorWanderer tarafından paylaşıldı.

1. ThePoorWanderer

ThePoorWanderer Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.

Normalde dağ bisikleti kullanıyorum. Bir de yol bisikletim olsun istiyorum. Hızlı tempoda bisiklet sürmek hoşuma gidiyor. Malumunuz dağ bisikleti ile bunu yapabilmek için çok efor sarfetmek gerekiyor.

Sadece asfaltta kullanacağım. Boyum 1.79. Kilo 74. Üst limit 1400 ytl. Bu fiyat aralığında baktığımda karşıma ilk çıkan bisikletler

1) GEOTECH BULLS
    2) BIANCHI SLR 200

Bisikletlerin teknik özelliklerinden pek anlamıyorum. Bu yüzden sizin tecrübelerinize göre karar vereceğim. Ben sadece pedal basıyorum :)) Beni yolda bırakmasın da :)

Kayseri'de ikamet ediyorum. Kargo ile alıp, burada bir bisikletçiye monte ettireceğim.

Bir de resimlerde dikkatimi çekti, yol bisikletiri satılırken pedalı olmuyor mu? Yoksa resimler mi öyle ? :))

2. hüseyin karakurt

hüseyin karakurt Aktif Üye

Seviye:
    Bende tam sizinle aynı fikirdeyim mtbme kardeş alacağım :) meridanın 1050 dolara bir modeli var komple sora set ile döşenmiş onu almayı düşünüyorum.

Pedal konusuna gelince aynısını sordum geçen pedalsız geliyor dedi bizim bisikletci tabi ben pek emin olamadım ama sanırım öleymiş

3. Murat Genç

Murat Genç Üye

Seviye:
    1400 TL başlangıç seviyesi bir yol bisikleti için iyi bir bütçe. Bence bu paraya yukarıdaki iki bisikletten daha iyi bir bisiklet alabilirsin. Bu arada bütçeyi hesaplarken bisiklet ayakkabısını ve eğer bisikletle birlikte verilmiyorsa pedal ve kilidini hesaba katmayı unutma.

4. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Bir ay bianchi slr 200kullandım, ondan sonra 4-5 ay süre ile geotech air kullandım. İkisi arasından geotechi tavsiye ederim. Daha tok bir yapısı vardı, çukurlara falan girince bianchide çok ses gelirdi. Ama tavsiyem 2.el bir bisiklet almanız, giriş seviyesinde 1200e aldığınız bisikleti 700-800e anca satıyorsunuz. Bir müddet sonra model yükseltmek isteyebilirsiniz, o yüzden başlangıç olarak 2.el bir tane alın. Ben mesela geotech airi 650tl ye almıştım, satarken zararım olmadı. Sıfırı 1200tl idi.

5. semir karabulut

semir karabulut Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2. el bölümünde 2500 TL'ye Ultegra donanımlı bi Trek var, bayaa iyi bi makinaya benziyor. Tamam, arada 1100 lira gibi bir uçurum var, ama biraz pazarlık, biraz da fedakarlık, bıdıbıdı:D Neyse, en azından bir düşünün derim.

6. ThePoorWanderer

Seviye:
    2500 ytl benim için biraz yüksek. Hem annem kızar :) Bir de psikolojik nedenlerden dolayı 2. el bisiklet almak istemiyorum. İlk yol bisikletim yeni olsun istiyorum :p

7. aso2

aso2 Freedom way with Giant

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    trek in 1 serisi süper bence bakmanı öneririm

8. ThePoorWanderer

Seviye:
    Trek 1.1 nasıl olur?

9. ramon71

ramon71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Giant Defy 4 modeline de bakabilirsiniz.Fiyat olarak aradığınız limitler içerisinde kalıyor.

10. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geotech Bulls modelini kesinlikle tavsiye ederim.Fiyat performans oranı oldukça yüksek bir üründür.Şimdiden hayırlı olsun :)

11. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:
    selamlar benimde peşinde olduğum 3 modeli sizle paylaşayım bu 3 model gerçekten fiyat kalite olarak gayet tatminkar,3 modeli incelemenizi tavsiye ederim,bol pedallar.

özelikle bu modeli 790$$ nakitte bayağı indirimi olur.16 vites dişli sayısı tatminkar.
    http://www4.merida-bikes.com/en_int/bike/196/Road+Bike/Road+Race+880-16

http://www4.merida-bikes.com/en_int/bike/194/Road+Bike/Road+Race+901-18

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=17

sedonayı bence 1500 tl gibi alabilirsiniz nakitte,bence bu bisiklete zorlayın üstündeki donanım gayet başarılı race-face malzeme(gidon,gidon boğazı,sele borusu),carbon maşa,şekil olarakta çok iyi bol pedallar

12. ADNAN YILMAZ

ADNAN YILMAZ Yeni Üye

Selam,

Ankara'da Erdoğonlar Bisiklet var, Sedona ve özellikle Scott bisiklette çok çeşidi var. Ben en son Scott'ın P55 modelini aldım, gönül rahatlığıyla size de önerebilirim.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/

13. aso2

aso2 Freedom way with Giant

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  14. hüseyin karakurt

hüseyin karakurt Aktif Üye

Seviye: