Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikleti Alıcam Yardım.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fthkrdmn tarafından paylaşıldı.

1. fthkrdmn

fthkrdmn Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum. Bu forumda takılmaya yeni başladım.
    Bisiklet tutkum çocukluktan beri devam ediyor ama yaklaşık 7 yıldır normal bir peugeot şehir bisiklete biniyordum. Bu arada 18 yasındayım. Son 1 yıldır yarışcılara filan çok özenmeye başladım ve bir abimin yol bisikletini binme şansı yakaladıktan sonra bu işe aşkım dahada arttı. Benimde bir yol bisikletim olmalı dedim ve almaya karar verdim.
    İlk yol bisikletim olucak dediğim gibi fazla amatör bisiklet sürüyordum, 500-600 lira ayırabiliyorum ancak bu parayla başlangıç için ideal bir bisiklet alınır mı veya en ideali nedir tavsiyelerinizi almak istedim.
    Bol pedallı günler :)

2. Botan

Botan Yeni Üye

3. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    başlangıç için en ideal yol bisikleti salcano xrs 800 diye düşünüyorum.resmi şu:[​IMG]

xrs300 diğeryol bisikletlerine görre hem çelik hem daha ağır. onun için tavsiye etmiyorlar. ama kullanmadığım için bilmiyorum nasıldır şekli güzel xrs300ünde :)

ya biraz daha biriktirip farklı şeyler bak ya da 2. el varsa onlara yönel derim ben. ama bütçen aralığında madem yol bisikleti bakıyorsun genelde rahat yollarda süreceksin demektir. city sport tarzı bisikletlere bakmanı öneririm. carraro 904 prizma iyidir mesela. veya farklı şehir modelleri... incele bence.

4. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    xrs 300 kullanıyorum 550 liraya aldım gayet memnunum ağırlık çok etkilemiyor aslında amatörler için hatta hiç etkilemiyor desem yeridir hatta bi makale var karbon mu daha hızlı çelik mi diye onu oku istersen.

İsa Yavaş ve Fatih AYTAÇ bunu beğendi.
  5. fthkrdmn

fthkrdmn Yeni Üye

Arkadaşlar hepinize öncelikle çok teşekkür ederim gidip kendim bire bir araştırdım ve Salcano XRS 300 ü yeterince verimli bulmadım. Salcano XRS 800 ü düşünüyordum ki karşıma birden bir fırsat çıktı ve bütçemi 2 ye katlama fırsatı buldum bunun üstünede hemen gidip kendime Kron Active aldım :)
    Bisikletimin resmide bu http://imgur.com/bL6nV çok iyi bir donanıma sahip ve çok memnunum herkese tavsiye ederim

6. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun.Bol pedallar :)