Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Bisikletçilerinden Yardım...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mazhar tarafından paylaşıldı.

1. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar...ben yaklaşık 14 senedir bisiklet sporuyla uğraşıyorum. ilk önce çelik kadro bir mtb ile başladım daha sonra kendime deore donanımlı aliminyum kadro bisiklet aldım,zamanla yeni arayışlara girdim ve kendime şehir bisikleti aldım.şu an biri mtb diğeri citybike olmak üzere iki bisikletim var ama mtb'tamamen geri plana attım ve kullanmaz oldum.
    Bende bunun üzerine mtb'mi elden çıkarıp ne zamandır merak ettiğim ve özendiğim yol bisikleti almak istiyorum.

Yol bisikletleri konusunda fazla bir bilgim yok biraz araştırma yaptım ve donanımlar hakkında bilgi edindim,başlangıç olarak "sora" donanm öğrendim ama daha sonra pekde rastlamadığım "2200" alt giriş donanm seviyesi olduğunu öğrendim.
    Açıkcası söylemek istediğim çok fazla bütçe ayırma dururmum yok ve makul bir fiyatlı yol bisikleti kafamdaki...
    Biraz araştırdım ve sora donanımlı bisikletler ortalama 1000tl den başlıyor
    Salcano'nun XRS 200 modelini bulunca tam benim bütçeme göre olduğunu düşündüm,internet sayfasında teknik bilgilerinde sadece shimano donanım bilgisi var ama anladığım kadarıyla 2200 donanım oluşuyor...
    birde kadro hi ten kadro diye geçiyor hi ten kadro bildiğimiz çelik kadro mudur?
    fiyatı 370 tl

Özellikle yol bisikleti kullanan arkadaşlar beni aydınlatıp yardımcı olursa sevinirim. 2200 donanım hakkında görüşleriniz ve hi ten kadro nun anlamı konsunda bilgi rica ediyorum.
    Bu bisikleti alıp eğer yol bisikleti ile devam etmeye karar verirsem ilerde donanımını yükseltirim diye düşünüyorum.
    Ne dersiniz? benim gibi biri için salcano XRS 200 modeli uygun bir bisikletmidir?

2. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Çelik yol bisikleti devri kalmadı ne yazık ki.Hi-ten çeliğin satış ağzıdır. Hafiflik bildiğiniz üzere sağlam olmak üzere en önemli husus.2200'ü sizden duydum. Sora başlangıç ve amatör kullanım için yeterldir. İkinci el temiz bir full Sora tercihimdir.

3. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Salcano'nun yol bisikleti çok albenili gelmedi bana:rolleyes: bence daha uygun fiyata 2.el temiz sora sistemli bisikletler bulabilirsiniz forumda ;)

4. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aşağıdaki 3 model şu an forumda 2.el yol bisikletleri kısmında 500-600 TL arası satılmakta.Hepside sora donanımlı.Onlara bakmadıysanız bakmanızı öneririm ;
    Geotech Air
    Bianchi SLR 200
    Bianchi Champion

5. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar... 2200 donanımı bende duymamıştım bisikletforum'da araştırma yapınca öğrendim...sanırım bülent özer arkadaşımız bahsetmişti...donanım neysede kadro beni düşündürüyo açıkcası...bisiklet ağırlığı 12.5 kg olarak geçiyo,çok abartılı bir ağırlık değil ama yinede kararsız kaldım.
    dediğim gibi beni cezbeden tarafı uygun fiyatı,hemde taksitli alma imkanıda var...neyse ben yinede bir düşüneyim.
    Yanıtlarınız için tekrar teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldu...:)