Yol Bisiklet Pedalı

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar,
Yol bisikleti kullanıyorum. Genelde 70-80km turlar yapıyorum, haftada bir.
Kilitli pedala geçmek istiyorum. Ama maşallah çeşit çeşit pedal ve ayakkabı modeli var.
Bazı durumlarda MTB ayakkabı ve pedalı Yol da kullanan var, Sizin öneriniz nedir.
Yol ayakkabısı ve pedalı (üçgen kal) ile yürümek zor deniyor, diğer küçük pedal (mtb) ayakkabısında bağlantı küçük olduğundan yürümek daha kolay derler. Aklım iyice karıştı. Hangi marka model almalıyım ?
Önerileriniz nedir ?

Scudo

suzun7

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Sercan Uzun
Bisiklet
Salcano
Bence pedalden önce eğer jant seti kötü ise yeni bir jant takımı almak daha mantıklı.Sürüşe katkısı pedalden daha fazla.Onu dışında şu konuya bakılabilir. (link)

Osman Atasoy

Aktif Üye
Tepki
67
İsim
Osman Atasoy
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jant seti fena değil. Shimano Wh R-501. Ama pedal konusu aydınlanmış değil...

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Osman Atasoy

Yukarıda paylaşılan linkteki konu başlığını (hepsi 2 sayfa zaten) baştan sona okuduğunuzda kullanacağınız pedal hakkında çok net bir fikir sahibi olursunuz.

Sonrasında bütçenize uygun pedal modelini belirlemek kalıyor, ki ufak bir arama ile bu konuda açılmış başlıklara da ulaşmanız mümkün.

Sözün kısası, forumda arama yapmaktan çekinmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Osman Atasoy

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
Shimano r550 pedal ve r5 ayakkabı kullanıyorum yurtdısından aldım daha uygun fıyatlı oldugu ıcın. Ilk mtb ayakkabısı ve pedalı kullandım sonrasında yol pedalı ve ayakkabısına gectım. Fark edılır derecede pedallarla daha butunlesık oluyorsunuz yol pedalı ve ayakkabısında. Mtb ayakkabıları neredeyse spor ayakkabısı gıbı rahat dıyebılırım 1-2 saat agrı yapmadan yuruyebılıyorsunuz. Yol ayakkabısında ıse yuruyus 10 dk falan oluyor ondan sonrası agrıtmaya baslıyor. Yol ayakkabısı alacak olursanız kal koruyucu mutlaka alın yoksa bıraz ıslak zemınde kayıp dusmenız an meselesı oluyor hemde kallerınızın omru daha uzun oluyor. Sahsı fıkrım zaten bısıkletınızın 5 metreden fazla uzagında olamıyorsunuz guvenlık gerekcesı ıle e bısıkletle 1 saat yuruyecek halınızde yok o yuzden yol pedalı ayakkabısı daha mantıklı

Bir ekleme daha yapayım jantınız ıdare edecek kadar olsun ama kılıtlı pedal olmadan olmuyor. Bır kere cok fena bır kazadan kurtarmıslıgı var benı o yuzden tavsıye ederım kesınlıkle

• Beğen
Tepkiler: Osman Atasoy

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer