Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol Ayakkabisi (spd-sl) Almayi Dusunenler icin

Konu, 'Giyim' kısmında Janbey Furkan tarafından paylaşıldı.

1. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar,
    Bir yol bisikleti kullanicisi olarak bisikletimi yaklasik 5000 km kadar platform pedal ile kullandim ve artik spd pedalin farkina varmam gerektigini dusundum. (gec bile kaldin dediginizi duyar gibiyim) :D Ve butcesi kisitli her insan gibi piyasa arastirmasina basladim. Baktim Turkiye'de fiyatlar beni fazlasiyla asiyor, yurtdisi sitelere yoneldim. ilk basta yurume kolayligi saglamasi acisindan ve goruntusu itibariyle yol ayakkabilarina benzemesi acisindan "road touring" olarak gecen mtb pedali ile kullanilan shimano'nun rt32 ve rt82 modellerine yoneldim. Fakat hicbir sitede ayagima gore numara kalmadigini farkedip vazgecmek zorunda kaldim. Merlin'de gezinirken sidi'nin nevada modeli spd-sl ayakkabisina denk geldim ve hem goruntu olarak hem de ozellikle fiyat olarak cok hosuma gitti. internetten ve kullanan bir arkadasimdan oldukca olumlu yorumlar aldim ve 1 cift siparis ettim. Fiyatina gelirsek kargo dahil 162 lira odedim. yaklasik 10 gun sonra ayakkabilarim geldi ve r540 pedal ile ilk deneme surusune ciktim. sunu bastan soyleyim asansor yoksa merdiven cikmak zorundaysaniz spd-sl ayakkabi ile yurumek tam bir iskence :D yurumeyi yeni ogrenen cocuk gibi bir elimde bisiklet diger elimle demirden tutuna tutuna indim :D En sik tartisma konusu olan numara secimine gelirsek sidi'lerde kaliplar universal arkadaslar. Normal spor ayakkabida kac numara giyiyorsaniz ayni numarayi siparis edebilirsiniz. ayakkabiyi pedala kilitleme olayi ise benim acimdan tam bir komedi. Spd platform mtb pedallardaki gibi cift tarafli simetrik olmadigindan, once kilit platformunu denk getirmek ardindan kali pedala kilitlemeye calismalarim uzaktan seyreden birisi icin pedali ezmeye calisan birisiymisim gibi dusundurebilir. cozmesi kilitlemekten cok daha kolaymis. zamanla alisacagiz artik. guc aktarimindaki fark ise gercekten cok fazla. simdi yokuslar dusunsun diyorum :D 1-2 tane de fotograf ekleyim fikir olusturmasi acisindan..