Yol arkadaşım merida reacto 400 (yeni)

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
çok güzel kazasız belasız güzel sürüşler. maşalllah diyelim

Scudo

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@dincer_colak güzel ve dikkat çeken bit kadro, karbon olsa daha iyi olurdu . güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.kazasız belasız

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Bubayarda kadron kadro reacto 4000 idi oda 6000 bin civari alaninabiliyodu ama ne yazikki butcemi astigi icin bunu aldim

@celikeren

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Valla bende SPD pedal kullanıyorum sucultura 5000 e taktım ama çok rahat

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
Bende öle yaptım bugun kavuştum bisikletime. İlk turumuda bu akşam yaptım 90 km civarı mtb den sonra bu çok farklı geldi. Üzerindeki ekipman beni çok şaşırttı açıkcası ilk başlada tedirginlik vardı ama kullandıkça esas rahatlığın di2 sistem olduğu kanısına vardım. elektronik sistem sayesinde vites geçişleri hem çok seri hemde bilek yormuyor.

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@dincer_colak bey bu bisiklet biraz denk geldi açıkcası kadro olarak xl 1 tane vardı ama alıp almamak konusunda kararsızdım. Sağolsunlar benim için başka sıfır bir bisikletten ultegra di2 sistemi söküp benimine taktılar. Bu sayede jant olarak ta fulcrum racing jantlarım oldu.;):) Bugun ilk denememi de yaptım kazasız belasız, baya memnun kaldım açıkcası

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@selo06sarac

Ooo iyimis kazasiz surmeniz dilegiyle maliyeti ne oldu bu isin size kaca geldi bisiklet extra donanimla

• Beğen
Tepkiler: Selahattin saraç

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@dincer_colak Fiyatı söylemeyim hiç nazar değmesin çünkü piyasasına göre baya bi ucuza geldi. Şöle söyleye bilirim, stok haldeki fiyatından daha ucuza geldi.

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@Onur Tatlıdil teşekkürler daha iyileri sizlerin olsun. Dün akşam biraz geç geldim bide yorulmuşum ama bu akşam eve gittiğimde fotoğraf paylaşacağım.

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar bu akşam işten eve gelince ilk iş olarak bisikletimin fotoğraflarını çekmek oldu,dünki turdan dolayı biraz kirli olabili.
Kadro olarak dincer_colak beyin kadrosu ile aynı ancak daha öncede bahsettiğim gibi donanım olarak farklılıklar var. Ben de pedal olarak spd aldım. Alırken bi anda ayakkabıları kayınpederlerin evinde unuttuğum aklıma geldi. Ama sağolsun shimano bu sorunuda ortadan kaldırdı. Yaptığı basit bir plastik parça ile pedal, bir tarafı normal bir pedal gibi oluyor. İstenir ise ayakkabı çıkarır gibi çevirerek çıkarılabiliyor.

sele olarak bunu uydurabildik selle italia-sl
IMG-20160204-WA0042.jpgIMG-20160204-WA0043.jpg

Jant ve göbek fulcrum racing IMG-20160204-WA0044.jpg

zincir olarak KMC CL559RIMG-20160204-WA0045.jpgIMG-20160204-WA0047.jpg

resimde gözüken parça di2 sistemin bataryası. normalde suluk kafesi bataryanın üstünde gözüken vidaların olduğu yere de olacaktı ancak vidaların boyu kısa geldiği için şimdilik şuanki yerinde IMG-20160204-WA0048.jpgIMG-20160204-WA0041.jpgIMG-20160204-WA0046.jpgyukarda bahsetmiş olduğum pilastik aparat.

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@dincer_colak Fark olarak geçişler çok daha seri, ön aktarıcı kendini otomatik ayarlıyor zincir çapraza düştüğünde, ayrıca düğmeye basarak vites değiştiği için vites geçişlerinden dolayı bileklerde oluşan ağrı ortadan kalkıyor.

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@dincer_colak fiyatını soruyor iseniz hiç bi fikrim yok bana toplamda 4000 TL yi buldu. Ancak şöle bi durum var bildiğiniz üzere reactolarda arka firen alt kısımda. Bu nedenle ultegra arka firen o yuvaya uymuyor. Benim için başka bi reactodan arka fren söktüler buda ayrı bi dert. Bu sistem de zaten showroomda duran bi bisikletten söküldü.

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Valla baya urasmilar sizin icin ozaman hayirli surusler yakinda bende baslicam daha 150 km surmek kismet oldu @selo06sarac

Selahattin saraç

Aktif Üye
Tepki
256
İsim
selahattin
Bisiklet
Merida
@dincer_colak çok teşekkürler bende dün turladım 60 km civarı sürdüm. Hafta sonu hava inş. iyi olurda turlayabilirim.