Yokuşdan inerken...

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Merhabalar.
9 Haziran saat 17.00 sularında bisikletimle beylikdüzünden büyükçekmeceye doğru yol alırken disk frenimin arka kısmı tutmamasıyla birlikde 1.5 metre filan savrularak ağaça çarpmış bulunmakdayım.Bisikletimde ve kendimde küçük bir yaralar oluştu.Açıkcası ders oldu banada.İyiki kafama darbe almadım gerci kask vardı ancak ne olur bilemeyiz elbette.Sol ve sağ kol ve bacaklarımın dirseklerinde yaralar meydana geldi.Sağ ayağım yürütükce acıyor.Bisikletimde ise hafif çizilmeler meydana geldi ve arka vites yamultu.Selem yırtıldı, far ım koptu, daha dün aldığım specialized marka sağ boynuzluk koptu sayılır.Büyük ihtimal bakıma vericeğim.

Scudo

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
geçmiş olsun bende bezdim disk frenlerden sabit ve en sağlam fren sistemine geçecegim sanırım. v fren.

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
@ramenes

Teşekkür ederim.V fren normalde güzel ancak hidrolik frenlere tam yüklenmek istemediğim içinde bu sorun olabilir.

@Ertuğrul

Teşekkür ederim.1 hafta gibi bisikletten uzak durmayı planlıyorum açıkcası.

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Çok geçmiş olsun. Bir doktora göründünüz mü?
Bu arada bisiklet ve fren markası / modeli nedir?

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
@Haluk Tarhan

İlk öncelikle teşekkür ederim.Doktara görünmek istemedim aslında yaptığım şey yanlış ancak, ilk olarak pamuk sabunla yarayı temizleyip, kolonya ile tekrardan temizleyip yaralarımı sardım.
Bisikletin markası Carraro Sportive 225 isterseniz araştırın yazıyor gerekli bilgiler.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
geçmiş olsun dikkatli olmak gerek

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Hakan Acar

Bir tavsiye... 3 gün hiç binmeyin acısı geçsin yaralar kabuk bağlasın sonra yavaş yavaş binin ama çok açılmayın. Kendinizi iyi hissetmeye başladıktan sonra yükselterek devam edin çünkü eğer 1 hafta hiç binmezseniz kondisyonunuzdan çok şey kaybedersiniz. (eğer düzenli bir kondisyonunuz varsa tabi ki) Ama doktora gidip görünmeniz ŞART çünkü çatlak oluşmuş olabilir. Gidip bir rönkem MR çektirmek zor olmaz sanırım?

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
@Orhanalkaya

Teşekkür ederim, haklısınız.

@Ertuğrul

Bisiklete normalde işten gelince yani saat 7 veya 7.30 da bisiklete binerim genellikle 1 saat dolaşırım.Ancak yarın bakıma vermeyi planlıyorum nasip olabilirse.Sağ ayağımın çatlak olcağını sanmıyorum açıkcası.Yinede teşekkürler.

Tepki
15
Bisiklet
Bisan
@Hakan Acar
Bari pansumanı ihmal etmeyin mikrop falan kapmasın !
Frenler Shimano 395, enteresan hidrolik mi boşaldı acaba ? Servise götürün bakalım ne diyecekler?
Tekrar geçmiş olsun !

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Fren hava mı yaptı acaba öyle kolay kolay sorun yaratacak sistem değil hidrolik. Geçmiş olsun..

mert temiz

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Sag ayaginizi lastige sıkıstirip durduramadinizmi yahu :( gecmis olsun allah beterinden korusun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Arkadaşlar söylemişler gerçi ama ben de söyleyeyim, ne olur ne olmaz bir doktora görünün.