Yokuş yukarı niye çıkamıyorum?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1.75 boya 79 kg aslında çok değil 70-75 normal sizle aynı boydayız ben 90 kg ağırlığım.sizin en az 3-4 kg benimde en az 15-20 kg vermem lazım ama nasıl:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Kerem Özbayrak

Rica ederim. Aklına takılan olursa yardımcı olurum.

@Berke
14kg ekstra yağ taşıyorum ondan yol katedemiyorum demekki :) Ama boyuma göre de ben 4kg daha versem normalde tamam gibi. Bisiklet sporu için ise genede fazla heralde ?

@1967chevy
ovvv :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Kadans,kadro esneme,maşa esneme,dişli oranları,kadro açıları,dönen parçaların sürtünme oranları,düz/kilitli pedal,lastik basıncı,aynakol boyu...daha uzar bu liste.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış TURAN Bunlar son kullanıcı için problem değil sonuçda yarışçı değiliz fransa turunda işimiz yok zaten dükkana gidip bu dediklerinizi anlatsak hani onu anlayacak adam ve usta yada uzman bide kovarlar adamı dükkandan:D

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
@1967chevy Kilo ve kondisyon çok önemli yokuş tırmanırken şöyle örnek vereyim %6 eğimli aynı segmentte 5 kez tırmandım. İlk tırmanmamda 98 kiloydum bugün sonuncuyu tırmandım 94 kiloyum aradaki fark sizin sorunuzun cevabı bence.

https://i.hizliresim.com/RVaGA6.jpg

• Beğen

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
@ÇaNakkaLeRuHu Kondisyon ve kilo çok farkediyor hatta ilk 3 sürem ince lastikleydi son 2 kalın MTB lastkleriyle yapıldı. İnce lastiği takıp lastiğin etkisinide yarın kıyaslama için eklerim :)

• Beğen
Tepki
107
İsim
i.Emre Kocakaya
Bisiklet
Cube
@ÇaNakkaLeRuHu Hocam bu ovunmek icin soylenmis birsey degildir,genelde turcular essek yuku kadar yuk tasirlar,ve gunde 100.150 km arasi bir yol yapilir ve bu mesafeye gore aylarca surer belli bir zaman sonra bisikletinizin ve yukunuzun agirligini hissetmezsiniz bile.
Bu dogru vites kombinasyonu,antrenman ve tempo ile hallolacak birseydir,tabi vites ekipmani ve bisikletin boyunuza gore olmasida onemlidir.
Mayis ayinda Moskova istanbul turum olavak,bisiklet dahil tum agirlik 48 kilo su an 77 kiloda benim agirligim,buda demektirki beni bu kis zorlu bir antrenman bekliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İnanırmısınız arkadaşlar 1 aydır ekmeği kesdim kahvaltıdada kaliteli mısır gevreği yulaf ve laktaz süt le hepsini karıştrıp yerim ara öğünlerde meyva az biraz kuruyemiş meyva kurusu felan sigarayı bırakdım 5 sene oldu içki içmem yıllar oldu ağzıma bile sürmem meyvasuyu,cola vb eve bile sokmam ama ne hikmettir göbek yerinde yahu:(:(:(

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
@1967chevy Hocam göbek çok zor gidiyor ben evlenmeden önce 102 kilodan 86 kiloya kadar düştüm göbek baya indi ama yinede vardı 2 senede 16 kiloyu geri aldım 1 ay önce tekrar bisikletle birlikte spora başladım 1 ayda 8 kilo gitti hedef bu sefer 70 kilo bakalım göbek ne olacak :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aynen aytaç bey aynen ne göbekmiş arkadaş yaa:):) lipo'mu yaptırsam diyorum oda pek iyi sonuçları yok.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@İsmail Emre Kocakaya
Maşallah hocam. İşte videodaki arkadaşlardan biri de azeri idi. Kenan ismi. Hazar denizinde oda bayağı gezmiş. Çok güzel olduğunu anlatıyordu. Bize nasip olmaz heralde oralarda sürmek. Siz şanslısınız...