Yokuş performansı için ruble değişimi?

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Ozan k. Utanmazlıkla suçlayan ve hatta konuşmanın akışını bu şekilde başlatan sen değilmisin. Ben söylenileni elbette savunmuyorum ancak beni üstelik 2 kez UTANMAZLIKLA üstelik mesnetsiz yere suçlayan sen değilmisin. Ayıp yahu !

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bunları savcıya söylersin...

Burası internet önüme gelene hakaret edebilirim diye de düşünmezsin bir daha...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Boran06 @Ozan k. Arkadaslar uzatmayin, karsilikli olarak ozur dileyin, bu tartismalar bitsin. Haklilik haksizlik gozetmeden buyukluk yapin ve uzamasin.

• Beğen
Tepkiler: CY3535

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Kuzey Ege siz bir mesajları geri dönüp okuyun isterseniz. Benim özür dileyeceğim yeri gösterin ben hazırım.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Kuzey Ege Arkadasin baslangictaki uslubu ve beni utanmazlıkla üstelik mesnetsiz şekilde ve 2 kez suçlaması bunun buralara kadar gelmesine neden oldu. Onun bu tavrı ne kadar yanlış ise doğrudur benim tavrımda o kadar yanlışdı. Avukat vs olması nedeniyle değil sadece insani nedenlerle kusura bakmasın. Bazen olabiliyor hoşda olmuyor.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Boran06 hah bak o kadar da zor değilmiş, keşke dün gece yazdıklarımı biraz dikkatli okusaydın bunların hiç biri olmayacaktı.

Çok basit, shimano ve shimanonun basın bülteni gönderdiği dergiler limiti 28 olarak belirtiyor ancak realitede çoğu biisklette 32 ruble sıkıntı çıkarmıyor.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Ozan k. Aslında gereksiz bir şekilde bu kadar uzadı. Anlamsızdı....Bugün gülüyorum.

@Ozan k. Yani kısa bacakta 32 sorun çıkartmıyor, doğru mu?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Boran06 doğru, kendi bisikletimin fotoğrafını yolladım, kısa bacak ve 32 ruble var... Piyasadaki bisikletlerin %90'ının oluyor.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Ozan k. Çok enteresan. Bu demektir ki verdiği limitlerin çokda üzerinde durmamak gerekiyor. Bu konuda geçmişte kötü bir tecrübem var. Yani bu limitleri zorlamakla ilgili. Ultegra aktarıcı elimde kalmıştı. Gerçekten ilginç...

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Mesela kısa bacak aktarıcın var, 28 ruble takılı, b screw bayağı içerideyse 32 ruble uymaz ama yarıdan dışarı çıkık duruyorsa anla ki 32 uyacak...

Not : b screw arka aktarıcının bacağını aşağı doğru açan ayar vidasıdır. Sky takımının mekanikeri bile bu şekilde ayar yapıyormuş diye Youtube'da anlatan biri bile var.

Ama yalan bile olsa sonuçta çoğu biisklette kısa Bacakla 32 ruble uygun. Hatta yeni duraace 9100 serisi duraace arka aktarıcı sadece kısa bacak üretiliyor ve maximum 28 iken shimano 30'a çıkardı. Bence rahat rahat 32'yi kaldırır...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
peki sram apex için ne dersiniz arkadaşlar? ön 53/39 arka 11-26 onlu ruble. sadece rubleyi değiştirerek işin içinden sıyrılabilir miyiz? teknik konularda hiç bilgim yok. rubledeki büyük dişliyi 30 veya 32 yapabilsem bayağı rahatlatır beni.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Ozan k. B-screw aktarıcı makarasını aynı zamanda dişliden uzaklaştıran da bir vida. Bazen gerginliği azaltmak veya üst dişliyi kilitlemek için kullandığım oluyor. Bu vida ne kadar açılırsa makara dişliden o kadar uzaklaşıyor ve aynı zamanda gerginlik azalıyor. E gerginlik azaldığında bir üst dişliye oturma yeteneği dahada artıyor hele ki bu dişli sonradan eklenirse..

Evet mantıklı..

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba. Bende salcano cyc02 cyclocross aldım. Fakat yokus cıkamıyorum. Arka rubleyı degıstırıp sehırler arası turlarda yokuslarda dızımı yormak ıstemıyorum.

Hangı rubleyı onerırsenız ve neler yapmak gerekır ?

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@mersault Biraz daha detay vermeden yardımcı olmak zor. Mevcut dişli oranları ve marka/modeli ne? Arka aktarıcın dişli oranlarını arttırmaya müsait mi?

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@Fixie Cem bisiklet salcano cyc02 cekis sistemi sram apex 53/39 aynakol, 11-26 ruble orani

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@mersault Bence aynakolu 50/34, rubleyi de 11/32 yapsan işini görür. Tabi bunun için zincir ve arka aktarıcıda da değişiklik yapmak gerekecek sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu oranda tırmanış yapmanız çok zorlayacak sizi tırmanış için önerilen 50/34 aynakol 11/32 ruble