Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yok mu hidroligime bir CARE !!

Konu, 'Frenler' kısmında hasan budak tarafından paylaşıldı.

1. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaslar daha once de yazdim ng650hd29 inc var...aldigima pisman etmek uzere...15 inci gununde yag degisimi yaptirdik..bisikleti ters cvirdik dedik hatayi kendimize bulduk..ama simdi..yag degisiminden sonra 4 uncu kata merdiven cikiyorum dikmiyorum bile bisikleti..Ama bisikleti aksam birakiyorum sabah kavrama noktasi dipte.5 10 dakika pompaliyorum hafiften duzeliyo.yolda hafif rapma cikiyorum yada bes dakika frene basmiyorum bi bakiyorum yine boslamis..hem tehlikeli birsey hemde sinir bozucu...o kadar para verdik frenleri tutmayan bisikletimiz var..Hic dikmiyorum ters cevirmiyorum.Ama sonuc ayni..Ne yani dag bisikletiyle Rampada mi Cikmiyak :(

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yağ değişimini düzgün yapamamışlar. Hava kalmış fren borusunun içinde. Bilen birine yaptırırsan bu sorunu bir daha yaşamazsın. Ben kaç kere ters çevirdim, dikerek taşıdım hiçbirinde böyle bir sorun olmadı, olmaz da zaten. 1 gün boyunca tepetaklak bırakmadığın sürece hava da yapmaz. Kapalı sistem sonuçta. Eğer fren sisteminde kaçak(delik, kesik vs.) yoksa dediğim gibi işten anlayan birine götür havasını alsın...

Murat Cömez bunu beğendi.
  3. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim ki avid.kapali sistem olmayabilir bu fren grubuu..ve yaptirdigim adam da isin ehliydi.Fatih de ki dadas bisiklet.adam isin gercekten ehli

4. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hayes Dyno Sport Disk frenim var ve 2011 ekimde aldım 3000 km oldu böyle bir sorun olmadı ayrıca bisikletimin bakımında ve temizliğinde ters çevirip yapıyorum.
    Şunu söyleyebilirim ki hidrolik disk frenli bir bisikleti ters düz etmenin fren ile ilgili problem yaratmaması gerekli bu kadar hassas bir teknoloji olmamalı bu.
    Muhtemelen bir bozukluk var. Markayla ilgili değil.

5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    işin özü,bisiklet firmaları artık,''v'' fren'den,hidrolik frene geçiş yaptılar,

çoğu bisiklet mağazalarına gözattım,çoğu bisiklet hidrolik fren,zamanla alışmaya çalışacağız artık..

Berksan bunu beğendi.
  6. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim sansim mi yani bu..Avid disk fren acik sistemmis.Ne yani acik sistem diye rampa cikmicakmiyiz...Dun rampa ciktim en fazla rampa yukari kaldi bisiklet inise bi gectim arka fren yok resmen.pes pese pompaladim anca tuttu da hic bi yere carpmadim..

7. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tam anlamıyla bozuk kardeşim seninki avid olması ile alakası yok.O-ringleri, keçeleri ve havayı kontrol ettir.Ben shimano hidroliklerimi 5gün ters tutuyorum hiç birşey olmuyor.kullandığın frenin marka modeli ne? Elixir 1'mi?

8. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Elixir evet ama kac bilmiyorum

9. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ters durmakla hidrolik fren bozulmaz. Tamamen kapalı bir sistem hidrolik. Ters de çevirsen takla da atsan sıvının gideceği yer yok.

10. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugun yine rampa ciktim ve yine bosaldi.simdi eski halinede gelmiyo.surekli geride kavriyo..delirmek uzereyim.mtb ile.yokus cikamiyoruz..

11. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öyle şeymi olur kendimde hidrolik kullanıyorum, bir gün lastik patladı tepem attı yapmadım bisikletide ters bırakmıştım, bayır çıktım frenim tutmamazlık yapmadı, elimde taşıdım hava almadı. :) bence hava var içinde işin ehlini bilene bir götür dostum

12. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Aldığın yere götürüp tamir edilmesini istedin mi peki ?

13. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet.yag degisimi yaptilar 6 7 gun once..bir iki gun sorun olmadi.gerisi hep sorun..yapildiginda iyiydi ama gun gectikce gevsiyo daha geride kavriyo..bisikleti 10 12 saat kullanmadan birakiyorum sonra fren falan kalmiyo bisiklette :)

14. İbrahim KILIÇ

İbrahim KILIÇ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    koblo ek yerlerinde,balataların orada veya feren kollarının oralarda yağ varmı eğer yoksa büyük olasılık hava vardır.
    Görmeden de net bir şey söylenmiyor malesef

15. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yag kacirma durumu yok bisiklette.hava var da bu adamlar aldi havayi..niye tekrarliyo surekli.s

16. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Alamamışlar ya da geri hava almış bir şekilde. Adamlardan eminsen fren sistemin arızalı. Fren sisteminden eminsen adamlar arızalı. Üçüncü bir seçenek yok yani...

17. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Adamdan eminim.frenden degil.bi yerde avid in acik sistem.oldugunu okumustum.hava yaparmis.adama gidip bu frenleri degistir de diyemiylrum oyle.okudugum icin.eger fren sistemi sikintili diyorsaniz hemen gider degistirme talebinde bulunurum.cunku adam yapti.iki gun bisikleti diktigim halde sorun cikmadi.bir.kez diktim.sonra kullanirken durup dururken bozuldu :)

18. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Muhtemelen kablolarda delik yada sürtünmeye bağlı zedelenme olmuş olabilir ve bu yüzden hava alabilir..

19. hasan budak

hasan budak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aldiktan 4 5 gun sonra oldu bu olay :) ki iki veya uc kez kullandiktan sonra bosaldi :) sonra surekli tekrarladi :))

20. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    madem adamdan eminsin adama tekrar git, abi bu yine aynı oldu de, adam bulur çaresini. ayrıca garantisi yokmu yine ayrıca neden önde bişi yokken arka oluyor? bence sen emin abiye git göster paranla rezil olma moralinide bozma garamtinide sonuna kadar kullan.