Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yok mu Halı Saha Maçı Organizasyonu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Atilla G. tarafından paylaşıldı.

1. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yahu uzun süredir forumdayım ve İstanbul'da ikamet ediyorum. Bugüne kadar görmedim böyle bir başlık. Varsa niyeti olanlar İstanbul'da bir maç ayarlayalım :)

2. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha önce bikaç forumda çevremiz iyi olmasına karşın çokça denedik ama olmadı. 10. yıl etkinlikleri bile düzenlemiştik 10 farklı ilde, buluşmalarımız falan hep olurdu. Lakin maç olayı aşırı kapsamlı ve yapılması en zor organizasyon. Yeterli insanları bulmak. Birbiriyle daha önce yüz yüze bile gelmemiş kişileri bir sahaya koyup iyi senkron olup top oynamalarını beklemek. Net sayıda hiç fire vermeden herkesin tam saatinde belirtilen adreste olması vs.. Çok zor bir organizasyon bunun yerine sıradan bir buluşma daha iyi olur bence. İsteyen bisikletiyle gelir isteyen normal gelir. Bir kafede oturulur uzun sohbetler ve nargile keyfi daha iyi olur bence:)

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    İstanbul değil de Çanakkale olsa belki daha kolay düzenlenebilir bu organizasyon. Fakat İstanbul devasa. Avcılar'da düzenleyeceğiniz etkinliğe gelmem benim 2 saat sürecek mesela. O nedenle pek de gerçekçi değil.
    Ha bir de futbol organize etmek zor. Seviyeler çok farklı, herkesin düşüncesi farklı. Ben 1 saat oradan keyif almak isterken, gelen X kişinin amacı sadece yenmek olabiliyor. Onun hırslı oyunu, kalan 9 kişiyi bıktırıyor, vs. vs.

Ben bu futbol organizasyonunu en iyi İngiltere'de görmüştüm. Haftada bir yapıyorduk, biz ve üst kattaki firma. 5e 5 yapılıyordu. Kaleler yarım boydu ve her golden sonra kaleci değişiyordu. Ya da yorulan kaleye geçiyordu. Bir şekilde rotasyon sağlanıyordu.
    Oyunu biraz daha keyifli hale getirmek için, yarı sahanın sonrasında pas yapma şartı vardı. Rakip yarı sahada pas yapmadan gol atamıyordunuz vs. vs.

Bunları düzenleyip, organize edip toplanmak oldukça zor.
    Ama başlangıç olarak katılmak isteyenler en azından bulundukları ilçeleri yazarsa tek tek, belki toplanırız bir şekilde.