Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yine sarardi yapraklar bu sonbahar new york da.

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehiriçi turlar' kısmında delsol tarafından paylaşıldı.

1. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    [​IMG][/IMG]

hava oldukca soguk sayilir ama bugun evde oturmaya hic niyetim yok. kar yagsa durmam. mutlaka kendimi doganin killi gogsune(???), yada kucagina birakmam lazim. son hazirliklarimi yapiyorum biraz su, enerji bar...

[​IMG][/IMG]

oldukca kisa bir yolculuktan sonra nihayet mekana ulastim. yaklasik 3 dakika suruyor evden buraya gelmem. :D yoruldum ama pes etmeye niyetim yok

[​IMG][/IMG]

rotami gozden geciriyorum. gozum o sirada hemen oradaki bir kutuya takiliyor

[​IMG][/IMG]

bagis kutusu. parki gezenler hayir olsun diye kutunun yanindaki zarflarin icine para koyup kutunun uzerindeki kucuk delikten iceri atiyorlar. :Skull-175
    kutuyu incelemeye aliyorum hemen. kim yaptiysa hata etmis kutunun deligi oldukca buyuk, hemen elime gecirdigim bir cubuk vasitasiyla zarflari cekmeye calisiyorum ama olmuyor. eve gidip cimbiz gibi birsey getiriyim diyorum ama simdilik gerek yok. haftasonunu bekleyip pazartesi gelirim boylece kutuda dolmus olur. olmazsa kutuyo komple soker goturur evde c4 le patlatip acmayi deneyebilirm. :000002158

2. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    [​IMG][/IMG]

buradan sonra tekrar yola koyuluyorum, artik parkin icindeyim. buranin ilginc hikayeleri var arsivden destekili bi iki resimle anlatayim

zamaninda (1950 lerde) bu dagin tepesinde kayak tesisleri, otel, kumarhane varmis. resimde gorulen sistemle insanlar dagin tepesine cikip tesislerden istifade ederlermis. buralarin yerlileri hala anlatir genclik gunlerinde tepedeki klup de nasil eglendiklerini.

[​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

vinc gibi bir sistem celik kablolar vasitasiyla vagonu cekiyor.

3. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    planlarima gore ben bisikletin ustunde olucaktim ama goruldugu gibi hayat surprizlerle dolu. daha parkurun basinda ustume cikti hayvan. ilk birkacyuz metreye merdiven yapmislar. degisik birkac yol daha var ama bugunluk boyle olsun

[​IMG][/IMG]

kucuk bir mola

[​IMG][/IMG]

kucuk bir mola daha. aslinda yoruldugumdan degilde sirf fotograf olsun diye. yoksa iki pedalda asarim bu daglari. saka maka ittir ittir bitmiyor yol.

[​IMG][/IMG]
    nihayet zirveye ulastim. iyide esiyor ama manzara guzel. ekip olucak masayi atican buraya vericen okeyin batagin gozune.

etrafi kesiyorum biraz. gercekten yapraklarin renkleri bas dondurucu.

[​IMG][/IMG]

burada birilerinin benzini bitmis galiba. klasik amerikan korku filmi gibi. bir grup salak ve abaza genc ormana gider. benzinleri biter gerisi malum.
    [​IMG][/IMG]

4. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    bu gol kisin cok pis buz tutar. bu kis paraya kiyip bi cift paten alip buz pateni olayina girsem diyorum. aslinda burasi pekde gol sayilmaz. sehrin icme suyunu saglayan reservuar.

[​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]

karsida gorulen kule yangin gozetleme kulesi. oraya kadar gidip resim cekiyim diyorum ama ne gerek var zaten gidilmisi var elimizde(ARSIV)
    [​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

off artismisin mubarek poza bak poza yesinler.
    [​IMG][/IMG]

5. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    super kamp yeri. kimselere gorunmeden atican cadiri suraya sabaha kadar leblebiydi cekirdekti muhabbeti koyucan. ekip yok ekip olsa dagitiriz buralari tekbasima zor
    [​IMG][/IMG]

burdan sonra inise geciyorum. cok dik oldugu icin inanilmaz hizlaniyorsun ve tumseklerde en az ben deyim 10 sen de 15 cm havalaniyorum(ATMAAA ATMAAA)
    [​IMG][/IMG]

medeniyete yaklastikca insanoglunun doganin icine etmek icin nasil birbirleriyle yaristigina taniklik ediyoruz. hertaraf bira kutusu.
    molozun biride agaca saldirmis
    [​IMG][/IMG]

iniste de yine manzaranin guzelligi karsisinda birkac yerde durup fotograf cekiyorum
    [​IMG][/IMG]

[​IMG][/IMG]

iste boyle. bu etabin sonunda kasabaya giden yola ulastim ordan ver elini ev. ben cok zevk aldim en onemliside bu. raporu yazarkende cok eglendim umarim sizlerde begenirsiniz. hoscakalin

6. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:

kesinlikle sizi elestirmek gibi bir niyetim yok bunu bastan belirteyim

burada da goruldugu gibi insanlar orda bagıs için konulan bir kutuyu gorurler vebagısını yapacaksa yapar

ama bizler onun içindeki zarfları nasıl cıkarabiliriz die dusunuruz:D :D :D :D

edit: yıne belirteyım bunu sadece espırı amaclı yazdım yanlıs anlasılmasın:in:

çağdaş efe bunu beğendi.
  7. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:

Burada ağaca saldırılmış gibi değil, büyük ihtimalle bir ayı bu ağacı sırtını kaşımak için kullanmış.

Bu arada resimler çok güzel, cidden kamp yapmak için çok uygun, kışın soğuk olur ama tadı yazın çıkar oranın.

8. naz34

naz34 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    " bu göl kışın çok pis buz tutar. bu kış paraya kıyıp bi çift paten alıp buz pateni olayına girsem diyorum. aslında burası pek de göl sayılmaz. şehrin içme suyunu saglayan reservuar." sözlerinizden sonra gelen ( #4 foto ) varya, çok güzel..
    Bisikletinizi kıskandım..O güzel manzaraya karşı , dayanmış ağaca.. :)

Sonbaharın biraz hüzünlü yüzü ama sarı-kırmızı-yeşil renk cümbüşü, ne hoş..
    Paylaşımınız için teşekkürler..

9. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    O kutudaki zarfları almakta neden inat ettin o kadar anlamadım?

10. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Resimler ve doğa çok güzel, bizim belgrad ormanımızı andırıyor. Paylaşımınız için teşekkürler.

msd_57 bunu beğendi.
  11. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler ...

12. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    ayi oldugunu zannetmiyorum zira izlerin bircogu sonderece temiz kesikler halinde. balta izi gibi falan. ayrica bu bolge sehir hayatiyla cok icice bol bol geyik, yaban hindisi vb hayvanlar var ama civarda benden baska ayi yokmus gibime geliyor. genede keske senin dedigin gibi olsaydi. selamlar

13. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    bagis kutusu olayi sadece saka amacli fakat her sakadada bir gercek payi olabilir. biz turklerin diger kulturlerin insanlarina kiyasla cok ustun karakterleri var. lakin bizlerin arasindada oyle cin fikirliler vardirki seytanin aklina gelmeyecek seyler icat ederiz. mesela kornaya bastikca taksimetrenin ucretini arttirmayi basaran taksicilerimiz var. sizinde akliniza bircok ornek gelecektir. boyle seylerin tabi sosyolojik boyutlari oldugu bir gercektir ama genede bunlari genel olarak makara konusu yapmak benim hosuma gidiyor. yani aslinda hem guluyorum hemde dusunuyorum kendi kendime.

[​IMG][/IMG]

ornek olsun diye soyluyorum. burasi civardaki bir gol ve icinde koca koca baliklar var kimsenin dokundugu yok. simdi ben ortalik tenhalasinca oraya gidip iki dinamit atmazmiyim. yada vermezmiyim elektrigi. simdi bu isin esprisi ama boyle seyleri yapanlar var. dereye elbombasi atanlar var. gecenlerde ayi yavrusunu taslayarak oldurmus bir ulkenin evlatlariyiz nekadar aci degilmi. turkiyede yaban hayatini bitirdik.

14. delsol

delsol Yeni Üye

Seviye:
    ilgi alaka gosteren butun bisikletsever arkadaslara tesekkurler. resimleri begendiginize sevindim.

15. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    begenmek ne kelime harkulade

ayrıca tabiata el degmemesi guzel

16. Ahmet Yazıcıoğlu

Ahmet Yazıcıoğlu Üye

Seviye:
    bende inanmamıştım kutu olayına. şaka olduğunu düşünmüştüm...

17. Natural_animal

Natural_animal Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler.

18. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    doğa bukadar ihtişamlıyken ya biz neyapıyoruz onlara:::::::::::? foto ve paylasımların ıcın teskkr cok guzel bırı gezı olmuss

19. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aman Allah ım bu ne cesaret abi ya:).. ormanda yapayalnız.. aktörler belli zente:D bi sen bi orman :D

20. Murat PEKER

Murat PEKER Kıdemli Üye

Seviye:
    resimler uçup gidivermiş..link yenilense süper olurdu