Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yine PTT Yine Sorun

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında N. Burak Önder tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selamlar şu ilandaki ürünü Satıldı - S-Works Prevail Kask - BisikletForum forumdan satın alan bir arkadaşımıza kargolamak için pttye gittim cuma günü ordaki resimlerdeki gibi baloncuklu poşette vs neyse adam bana paketi böyle mi ? diye sorunca yurtdışından böyle geldi bi sorun olmaz heralde dedim kendisi hiç bi şey demeden aldı koydu kenara neyse pazartesi oldu kaskı kırmışlar artık üzerine ne koydularsa arkadaşa parasını iade ettim tutanak tutuldu kask bana geri gönderildi. Bu gün pttye gittim olay bundan sonra başlıyor asıl rezillik.

Gayet sakin bi şekilde pardon bi şey sorabilir miyim bu kaskı göndermiştim kargoda kırılmış dilekçe yazmak istiyorum dedim adam birden cocuk azarlar gibi başladı söylenmeye yüksek sesle ben hep diyorum kırılcak eşyaları göndermeyin diyoruz dinlemiyorsunuz ptt nasıl çalışıyor sanıyorsunuz siz vs vs adama yine sakin bi şekilde tamam sizin suçunuz değil benimde suçum değil size mi yazıcam dilekceyi dedim şefe yönlendirdi neyse dilekçeyi yazdım geldim verdim şef aldı şöyle bir okudu size söylemediler mi kırılabilceğini dedi söylenmedi dedim götürdü kargo görevlisine adam yine başladı tartışmaya adama her seferinde tamam sizde yazın koyun dilekçenizi dediğim halde inatla tartışmaya çalıştı ben niye tartışıyoruz madem söylediniz sizde yazın dilekçe koyun diyorum adam hala yok ben söyledim tamam yazar koyarım diyip tartışmayı körüklemeye calıştı en sonunda dilekçeyi verin hanfendi diyip çıktım pttden yarın kendim ileticem. Hani olay kaskın kırılması değil orda bana karşı sergilenen tavır.

Her gelene bu kırılır bunu kutuya koyalım kırılan şeyleri almıyoruz diye herkesi uyaran adam bana niye bir şey demedi. Yurtdışından böyle geldi diyince direk koydu kenara. Ayrıca kaskı nasıl kırdılar üzerine ne attılar da kırıldı cok merak ediyorum. Sonuç olarak pttden uzak durmanızı öneririm. Benim hatam yeterince çirkef olmamam sanırım iki de ben bağırsaydım müdürünü çağırtsaydım belki haklı olurdum.

Dilekçe:

İnternet üzerinden satış işlemini gerçekleştirip 07.08.2015 tarihinde Aydınlıkevler PTT şubesinden havalı torba ile paketleyip AP00624764371 barkod numarası ile kargoladığım bisiklet kaskı alıcıya kırık bir şekilde ulaştırılmıştır. Akabinde tutanak tutulmuş ve kask geri gönderilmiştir.

Kargolama esnasında görevli tarafından şahsıma kargonun kırılıp kırılamıcağı ile ilgili hiç bir soru sorulup bilgi verilmemiştir. Aynı zamanda dilekçe yazmak istediğimi bildirdiğimde tarafıma “Bana ne kardeşim kargolamasaydın kendin paketlemişsin PTT’nin nasıl kargo taşıdığını zannediyorsun kırılcak eşya almıyoruz diyoruz yine de gönderiyorsunuz.” Şeklinde kaba bir tavır sergilenmiştir. Bahsi geçen kargonun değeri olan 550TL ‘nin tarafıma ödenmesi için gereğinin yapılmasını rica ederim.

Sanırım dilekçe de kendilerinin tavırlarına vurgu yapmamdan rahatsız oldular şef midir nedir oda durdu yanımızda hiç bir şey yapmadı dilekçeyi gönderme işini onlara bıraksaydım eminim o pttden dışarı çıkmazdı.

Biraz uzun yazmışım konuyu okuyup değerlendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ako8dIKpvttKbDRFY4b2EY9EZ6sPa3j7B6m_P8xNGG5G.jpg AkqDGz64MCB8ac0vnMLX_GluY4-t1psYmhikYsLJxLM5.jpg Ap8qsvDRxUeou3YZex9k86TFB8_Q8xGFT3QMkrhNiKP0.jpg

Canince, mariokaldato ve bilalfidanboy bunu beğendi.
  2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Bugün konunuzda "ptt tarafından kırıldı" yazdığını görünce "öh arkadaş" demiştim..

PTT'nin sayfasındaki "Bize Ulaşın" bağlantısını veya BİMER'i kullanmanızı öneririm.

PTT KARGO VE KURYE GÖNDERİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 49 – (1) Değer konulmamış veya sigortalanmamış gönderilerin kaybolması, içindeki eşyanın tamamının veya bir kısmının çalınması veya hasara uğraması hallerinde tazminat ödenir.
    (2) Yurt içi değer konulmamış veya sigortalanmamış kargo ve kurye gönderileri için ödenebilecek tazminat, ek hizmetler haricindeki sadece ağırlık ve boyutuna göre kabul ücretinin on katından fazla, taahhütlü mektuplar için ödenen taahhüt ücretinin elli katından az olamaz.
    (3) Değer konulmamış veya sigortalanmamış ödeme şartlı gönderilerin kaybı, hasarı veya kapsam eksikliği halinde ikinci fıkraya göre tazminat ödenir. Ödeme bedeli tahsil edilmeksizin gönderinin alıcısına teslim edilmesi halinde şart koşulan bedel ödenir.
    (4) Ödenecek tazminatın tespitinde, gönderinin kabul edildiği yerdeki ve zamandaki gerçek değeri ve hasar halinde ise uğradığı zarar derecesi göz önünde bulundurulur.
    (5) Yurt dışı koliler ve APG’lere, Dünya Posta Birliği Kongresi Kararlarının Posta Kolilerine İlişkin Anlaşma hükümleri çerçevesinde ağırlık esasına göre ya da yabancı posta idareleri ile yapılan ikili anlaşmalar çerçevesinde belirlenen limitler dahilinde tazminat ödenir.
    (6) Yurt içi ve yurt dışı gönderilere ilişkin tazminat ödemelerinde gerçekleşmemiş kârlar veya dolaylı zararlar dikkate alınmaz.

mariokaldato ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  3. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cevap ve yönlendirme için cok teşekkür ederim @Edip Dinçer Bey. Ptt'nin bize ulaşın bağlantısından şikayetimi dile getirdim çözüm alamazsam Bimer'e de aynı şekilde başvuruda bulunacağım.

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kask da çok sağlammış ya geçmiş olsun umarım hallolur mesele.

5. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Berke
    Teşekkürler. Bu gün dilekçe için gittiğimde yanımda birileri vardı üç koli kitap yolluyolardı ağızlarına kadar dolu 30 ar kiloluk demek ki böyle şeyleri bakmadan fırlatıyolar. Basta bende sorgulamıştım nasıl kırılır diye fotoğraflarda görüldüğü üzere sadece arka kısmında çatlaklar var. Sanırım iç korumanın olmadığı yerlerden çatladı. Çapışma esnasında koruma sağlayacaktır ama güvenilir mi ? Hayır.

Cengizhan BAKIR ve Berke bunu beğendi.
  6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ürünü sakın atmayın yalnız,

Madde.36;
    (3) Bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarında bahsi geçen hallerde PTT’nin sorumluluğunu gerektiren hasar veya eksiklik gibi bir durum ortaya çıktığı veya gönderici ya da alıcı tarafından bu tür bir iddiada bulunulduğu takdirde gönderici ya da alıcı, gönderi ambalajını ve içerisindeki şikayete konu eşyayı PTT'ye vermek zorundadır. Hasar veya eksiklik saptandığı takdirde, PTT tarafından gerekli inceleme veya soruşturma yapılır.

mariokaldato ve Cengizhan BAKIR bunu beğendi.
  7. Cengizhan BAKIR

Cengizhan BAKIR Aktif Üye

Seviye:
    Benim anlamadığım neden PTT kargoyla yolluyorsunuz ürünü? Çünkü ürün baya değerli ve pahalı bir şey. İçine etmişler güzelim kaskın.İnşallah sikayetiniz sonuç bulur.Edip hocamın da dediği gibi ürün elinizde bulunsun.

N. Burak Önder bunu beğendi.
  8. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun, bu tür narin sayılabilecek ürünleri gönderirken sizden ek bir ücret talep ediyorlar, siz istemezseniz, paketi teslim alırken size ''doğacak zararların sorumluluğunu üstleniyorum'' tarzı bir ifadeyi yazdırıp öyle teslim alıyorlar. Bu tür bir yazı yazıp imzaladınız mı? Üzerine kırılabilir yazısı yazsa dahi, bizim Ülke de bedelini ödemezseniz o paketin diğerlerinden farkı olmaz. Ayrıca bu kask yurt dışından gelirken kendi kutusu içerisin de gelmedi mi, böyle değeli bir kaskın kutusu olmaması bana ilginç geldi. Baloncuklu ambalaj kaskın kutu içerisinde sarsılmasını önlemek adına konulur, esas ürünü koruyan kutusudur. Kutusuz, sadece balona sarıp gönderdiyseniz hata yapmışsınız.

9. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cevap için teşekkürler o gün hastaydım o yüzden ptt ile yollamayı tercih ettim yakında olduğu için. Ürünü tutuyorum 600tllik biblo olarak.

Çok teşekkürler. Yukarda söylediğim gibi benden ek ücret talep etmediler sorsalardı 3 5tlnin lafını tabiki yapmazdım. Yurtdışından bir akrabama getirttim bavul içinde geldi kutusu büyük olduğundan öyle bir yöntem seçmişler. Haklısınız ama yinede kutulamam gerekirdi.

10. Two_Wheels

Two_Wheels Muhammed İkbal

Adı:
    Muhammed İkbal Ayvalık
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sürekli ptt kargo kullanıyorum. Bir sorunum olmadı. Sanırım bazı ptt çalışanlarının işgüzarlığından kaynaklanıyor bu tip sorunlar. Malum ucuz kargo olmasından dolayı da vazgeçemiyoruz. Hassas malzemeler gönderirken kutulatın ve kırılacak eşya vs etiketlerini mutlaka yapıştırtın. Ek ücret almıyorlar. Ya da meblağı yüksek ürünlerde ek hizmetleri kullanarak kargonuzu bir nevi sigortalatabilirsiniz.

11. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güncelleme: Pttye yazdığım dilekçe sonucu beklediğim gibi ürünün ödemesini yapmıyorlar ancak şahsıma yapılan tavırlar için gerekli uyarılar yapılmış çalışanlara. Bimere yaptığım şikayet sonucu ise olay hakkında gerekli araştırma başlatılmış sonuçlandığın da Ptt Başmüdürlüğünce tarafıma bilgi verilceği söylendi.

12. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Adamlardaki piskinlige bak. Sanki bedava tasiyip kamu hizmeti yapiyorlar ya

13. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

PTT'nin yönetiminde böyle adamlar varsa :)

umarım Kaskın bedeli tarafınıza ödenir.

N. Burak Önder ve Barış TURAN bunu beğendi.
  14. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun.

hem suçlu hem güçlü insanları görünce oracıkta öldürmek istiyorum.

ben de geçenlerde hediye etmek için bir telefon siparişi vermiştim internetten. ama yanlış ürün göndermişler. ben de sinirlenip iade ettim. iade ederken de bana gelen kutusuna koyup verdim. ama kutunun ağzını bantlamayı unutmuştum. sonradan aklıma geldi, taşıma esnasında kutunun ağzı açılır da telefon kaybolursa ne yaparım diye kara kara düşünmeye başladım. neyse ki ağzı açılmamış ve kutu mağazaya ulaşmış.

burada en büyük suçlu kargo çalışanlarında. kardeşim ben her gün bir yerlere kargo mu yolluyorum da, ağzını bantlamayı veya kutuya koymayı akıl edeyim. senin işin orada beni uyarmak. veriyorsun kutuyu veya neyse göndereceğin şey, alıp koyuyorlar kenara.

15. Cengo

Cengo Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    PTT de yaptigi ustun hizmetler ve PTT yi dunyanin en basarili ve saygin kurumu haline getirmesi sebebi ile kendisi odullendirilmis ve tenis federasyonu baskani ve danistay uyesi yapilmistir. ☺
    Keske bisiklet federasyonu baskani olsaydi, ulkemizde bisiklet sporu Fransa yi gecer, 3600km duble bisiklet yolu olur, her evde 3 bisiklet olurdu

16. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güncelleme : Dün sabah saaatlerinde pttden aradılar kargoyu nasıl kargoladığımı boyutunu tarif etmemi istediler kamera kayıtlarına bakacaklarmış. Merakla bekliyoruz.

mariokaldato ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  17. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Takip..

18. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynen öyle :)

Her mesaj yazdığınızda "Acaba çözüldü mü" diye heyecanla bakıyorum.

19. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun guzel kardeşim. Ne olursa olsun devlet memurlarının kaba tavırları insanı sinir hastası etmeye yeterde artar bile. Siz müşterisiniz ,onlarda hayır kurumu değiller para alıyorlar. Bu tip riskler için size tavsiye ve çözüm blgisi vermek zorundalar. Bütün bunların üstüne zarara uğramışssanız size artistlik yapmamalılar. Ben şahsen çirkefe çirkef , mahalle karısına daha üst segment "kibariye"nin anası" tavrından yanayım..Hem malım zarar görecek bide laf yicem öyle mi ptt kargo ? Kurumsal olmak bu değildir. Sen taşıma aktarma işini taşeron işçiye verir,960 tl ye çalıştırırsan onlarda malın anasını ağlatır . Her halukarda ptt kargo suçludur . Vatandaşa kibar olmak zorundadır.
    Tekrar geçmiş olsun güzel kardeşim

20. Wessaur

Wessaur Üye

Adı:
    Emirhan AVCI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    PTT ile 10 a yakın alışveriş yaptım belli zaman aralıklarıyla ve hepsi de sorunlu geçti. Kullanmayı bıraktım kafam rahat.

N. Burak Önder ve mariokaldato bunu beğendi.