Yine Eskişehir

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Arkadaşlar Anadolu Üniversitesi tramvay durağı karşısındaki siteden bir elektrikli bisiklet, hatta bisiklet de değil, bildiğiniz elektrikli scooter çalındı dün gece. 125 kg falan ağırlığında bir scooter. Araç sahibi polise falan gitmiş ama pek sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Bu tip araçları nerelerde araştırma yapsak bulabiliriz sizce?

Hani gören duyan olursa diye de ayırt edici özellik olarak şunları yazabilirim:
-Öndeki standart sepetin üzerinde bir kapaklı sepet daha monteli.
-Arka sırt dayamanın üzerinde sticker varmış kuru kafa desenli falan.
-Sibop kapakları kuru kafa şeklinde ve metalik renkte.
-Önde orijinal modellerde olmayan, sonradan takılan bir rüzgarlık (ön cam) var.
Geri kalanı bildiğim kadarıyla orijinal modelle aynı. Araç marka, model ve renk olarak şu resimdekinin aynısıdır:

http://www.elmalihome.com/content_files/prd_images/ELEKTR%C4%B0KL%C4%B0%20B%C4%B0S%C4%B0KLET/EM-04-JUPITER-gs1.jpg

Nerelerde araştırma yapmamızı önerirsiniz?

Bu arada gören duyan veya ele geçirebilen olursa 05422303300 ve 155'e haber verirse sevinirim. Telefon araç sahibine aittir.

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Kimsenin fikri yok mu? Tepebaşı'ndaki bit pazarı kaldı aklımda sadece, bir de söylentiye göre Emek'te bu çalınanlara binip binip kenara atıyorlarmış sonra. Başka da aklıma gelmiyor nerelerde olabileceği. Gerçi biraz zaman da geçti üzerinden ama...

Tepki
7
Piyasada bunlardan okadar var ki işiniz çok zor. Dediğiniz gibi Tepebaşı bit pazarına bakabilirsiniz. Binip atma olayı her yerde oluyor. Bir tanıdığımın motorsikleti çalındıktan 1 hafta sonra Eskibağlar'da bir apartmanın garajında bulunmuştu. Kameralardan çocukların çalıp benzinini bitirdikten sonra oraya bıraktıkları ortaya çıktı. Onun dışında sokakta yürürken gözünüzü dört açmanızı öneririm. Paket servisi olan bazı iş yerleri ucuz olduğundan dolayı çalıntı araçları tercih edebiliyorlar. Eskişehir küçük yer, böyle bir işte kullanılıyorsa mutlaka denk gelirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Evet çok fazla var bu modelden. Ön camı olan pek yok galiba ama onu da sökerlerse iş hepten zor.

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Serden Us

Eskişehir'de bit pazarını belediyenin kapatması gerekir..Bu kacıncı olay..Kuyu başı cocukları-emek cocukları hepsi bunu MESLEK edinmiş!..Bunu iyi biliyorum calıp calıp satma gibi bir organizasyon olayı var..Kültür kentiyiz ama Bit pazarı ve Dinlencilere halen cagre bulamadı belediye..Yunuslar geziyor hep bos..Bu işe el atılmalı..Bu tür olaya 2 kere sahit oldum arkımın basına geldi..Adamlar resmen meslek edinmiş calıp satıyor.Bit pazarı degil ADI YANLIŞ!..Calıntı hırlık pazarı orası.Kolay gelsin işin zor Dostum

• Beğen
Tepkiler: S26