Yine Düştüm

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
selam arkadaşlar geçen 2 hafta önce falan düşmüştüm şimdi birdaha düştüm :( tam da okul zamanına denk geldi sizce bu yaralar nasıl geçicek?

Annem tarafından baticonla temizlendi ve teramisin sürüldü.
ama daha kalıcı gibiler çünkü derin yaralar okulda da gömlek giyiceğim için malıum çok kötü olucak.
Ve daha gösteremediğim birçok yerde var.

Allahtan artık kask var yoksa pekmezi akıtıyoduk :D çünkü kaskım da yere çarptı.

Bir de emircan başbuğ isimli arkadaşımla buluşurken kask takmam diyodum takıcam o zaman da :D

http://img411.imageshack.us/img411/2559/fotoraf0443.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/4963/fotoraf0442.jpg
http://img411.imageshack.us/img411/1314/fotoraf0441.jpg
http://img178.imageshack.us/img178/5211/fotoraf0444.jpg

Bir tavsiyede blunun arkadaşlar nasıl geçicek bu yaralar :(

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun.Omuzdaki yaran fenaymış.Ne yaptın da düştün?

• Beğen
Tepkiler: Dizdar MERT

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Çok geçmiş olsun.. Fotoğrafları görünce bile çok kötü oldum. Aman dikkatli gidin lütfen ya. Bu işin şakası yok.. Fotoğraflar link şeklinde olsa daha iyi olur bence böyle görünce insan bi kötü oluyor. Tekrar geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli ol. Ayrıca nasıl düştüğünü anlatır mısın?

• Beğen

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
düşmemin nedeni kilitli pedal kullanmamak ayağa kalkınca ayağın pedaldan kayması ve güm..

geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ediyorum herkese.

Geçircek bir yol yok mu yani gömlekle çok kötü olur :(

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Sedonaci_Baba

Bu arada link konusunda haklısınız başta gelmedi aklıma..

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Ali Gelir

Teşekkürler evde bepanthen yokmuş yarın alıcam artık yarın sürerim inşallah
geçer pazartesine kadar da ben de gömlek azabından kurtulurum.

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Geçmiş olsun. Kısa zamnda geçer. Bir yerin kırılmamış en azından :)

• Beğen

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kırık olmasında sıyrık falan önemli değil.3-4 günde üstü kapanır.2 haftaya birşey kalmaz ..ucuz atlatmışsın..

• Beğen

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
geçmiş olsun. kabuk tutana kadar üzerine hiçbir şey dokunmasın ve mümkün olduğunca az su değsin ancak bu azlık mikrop kapmasına izin vermemeli. yaralar tamamen kabuk tutunca bepanthen sürerek kabukların çabuk iyileşmesini sağlayabilirsiniz. dikkat edin açık yaraya krem sürülmez. bu yaralar da kendimden biliyorum büyütülecek birşey değil. bünyeye bağlı olarak okulların açılmasına kadar yaralar kabuk tutmamış olursa yaranın üzerine steril gazlı bez koyarsınız tamamdır. kafanıza takmayın derim Allah daha büyük kaza vermesin. Çağatay Avşar abimizi hatırlayalım şükredelim. emin olun düşününce yaralarınız çok basit gelir. sevgiler iyi forumlar...

Tekrar söylüyorum açık yaraya bepanthen kullanılmaz. açık yara için özel merhem var ancak amacı yaranın mikrop kapmaması. kullandığım için biliyorum doku tahribatına neden olup hem iyileşmeyi geciktirir hem de yara izi bırakır

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@FURKAN YAVUZ

Bepanthen konusunda doğru söylüyorsunuz . Ben yaraları sürtünme olarak gördüğüm için yanlış bilgi verdim . Bu tip açık yaralar için özel bir krem vardı onu kullanmak lazım . Yaralar geçtikten sonra Bepanthen kullanmak gerekli.

Fazla da abartacak birşey var gibi gözükmüyor. Bir yerin kırılmadığına göre sorun yok bence ! İz bırakacak yaralara da benzemiyor . Annen "Evladım bana sana düşersin demedim mi " dedi mi ?

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
geçmiş olsun kardeşim geçenlerde bende düştüm sol dirseğim feci soyuldu 2 haftada geçti senin omuzundaki de hemen geçmez iz bile kalabilir derin yara çünkü:(

• Beğen

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun kardeşim ya. Spd ler bu yüzden tehlikeli görünüyor. Lasonil sürdün mü hiç o yaralara. O geçirir diye biliyorum yaraları morlukları ?

• Beğen

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Ali Gelir

işte Terramycin diye bir krem var onu kullanıyorum bu arada babam dedi okul zamanı binersen böyle olur diye birde enteresan laflar işittim yazamıyorum tabi :D

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@Hasan Can

SPD kullanmamaktan oldu sanırsam ayağım pedaldan kaydı da düştüm çünkü.

gevele

Aktif Üye
Tepki
356
Geçmiş olsun kardeş. Arkadaşlar ilac tavsiye etmiş ama benimkisi biraz koca karı ilacı gibi olacak ama yaraların çabuk iyileşsin istiyorsan:
1- Yaranın havayla temasını kesme
2- Her öğünde mutlaka çiğ soğan ye
3- Tozlu ortamlarda bulunma
yukarılardakiler uzun süre yerlerde sürünüp yara bere içinde kalan bendenizden tecrübeyle sabittir. Hatta pansuman ve tıbbi müdahale edilen tüm yaralarımdan iz kaldı.

• Beğen

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
geçmiş olsun , yaralar kabuklaştığı zaman hızla iyileşecektir, kabuklasınca soymaya çalışma iyileşme süresini uzatırsın

• Beğen