Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yılın İlk Sürüşünü Yaptım Fakat Sorularım Var

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ahmet Aksan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Aksan

Ahmet Aksan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba az önce 30Dk bir sürüş yaptım.Geçen yazdan beri bisiklet sürümüyordum.Bisikletimi sıcak ve limonlu suyla sildim.Hala paslar vardı ve zincirlerinin yağlanması lazımdı.Denemek için indirdim ve sürmeye başladım
    Sorunlarım
    1-Zincirleri hangi yağ türü kullanacağım
    2-Arka fren kuvvetsiz
    3-Ön frene basınca viccuuğyum diye ses çıkarıyor
    4-Bisikletimin gidonu ani hareketlerde dönüyor
    5-Sele kalkmıyor , kalksa bile yeniden iniyor
    6-Vites atıyorum attığım vites 30 saniye sonra yerine geçiyor

Neler yapmalıyım.Yeni bisiklet veya parça alamam şuan kendim nasıl tamir ederim

2. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Limonlu suyu ilk defa duydum :) Onun yerine piyasada 3-5 liraya bulunan pas sökücüleri tavsiye ederim. Sele olayında, komple çıkartın seleyi söyle güzel bir zımparalayın pası kiri gitsin. Güzelce temizledikten sonra yerine takıp vidasını iyi ce sıkın.Arka freni anahtar ve pense yardımıya telini germenizi öneririm(ne kadar gereceğinize siz karar vereceksiniz, kullanan sizziniz sonuçta.)Ben zincirlerim de öyle marka seri takip emiyorum elime geçen motor yağını kullanıyorum. Sık yağladığım için sıkıntı olmuyor.Tabi sıklık sizin kullanımıza bağlı olarak değişir.Gidon dönmesi de ortadaki (gidon boynunun ortasındaki) alyan yada 6 köşe vidanın gevşek olmasından olabilir.Tabi eliniz değmişken furc u da değiştirmenizi tavsiye ederim gidon rahatlar biraz. Visetlere birşey diyemiyorum hiç başıma gelmediği için :D

3. Ahmet Aksan

Ahmet Aksan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Eyvallah hocam