Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yıl oldu 2016, Michelin Pro3 alınır mı?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Sin tarafından paylaşıldı.

1. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar hafif akıcı ucuz ve özellikle sağlam (Nasıl olacaksa hepsi birden) Bir lastik arıyorum. Başta lithion 2 dikkatimi çekti ama gördüm ki Pro3 ile arasında fiyat farkı yok. Pro3 un eski bir lastik olduğunu biliyorum ama yinede alınır mı şuan sıfır olarak onu merak ediyorum. Onun dışında merlinden ultrasport ii , ultremo zlx, vittorio robino Pro falanda var. En çok aklıma yatan decathlon dan pro3 almak. Ama farklı tavsiyelerde duymak istiyorum. Detonator un patlaması derdi beni o kadar gerdi ki bi ara yakasım geldi lastikleri. Özellikle patlak konusunda üzmemesi tercih sebebi.

Pro4 grip çok uygun fiyata satılıyor aslinda. Merlinde 66 lira. Service course dan daha yuksek grip, patlak direnci yüksek, bir tık yavaş, 20gr ağır. Çok cazip geliyor fakat kardeşim bu bisikletle duatlon triathlon yarışlarına katılmayı düşünüyor grip biraz kötülük mü olur bu çocuğa :D

He birde bi ara equinox 2 de karar kalmıştım ama piyasası çok dengesiz herkes farklı bi fiyata satmaya çalışıyor bide lithion 2 den pahalı olunca lithion 2 daha mantıklı geldi. Ama pro3 ultremo gibi sağlam yarış lastiklerinin yanında dönüp bakmamak mi gerekir bilemedim. Kafamda deli sorular :confused:

2. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pro3 hakkında fikir beyan edemem ne yazık ki fakat Lithion 2'yi 4000 KM'dir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Hele ki derdiniz patlaklarsa çok iyi bir tercih ben yeni çift siparişini verdim bile chainreaction'dan.

4000 km sonunda üstü çizik, yırtık dolu ama hiç birini iç lastiğe geçirmedi önemli olan da bu benim için. Yaşadığım tek patlak vakası 4-5 cm uzunluğundaki çivi görünümlü cam nedeniyle oluşan yarıktı ki onu herhangi bir lastik engelleyemezdi.

Sin bunu beğendi.
  3. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Bora Kıraç
    Islak, kuru yol tutuş ve sürtünme direnci için ne diyorsunuz peki ?

4. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Chainreaction'dan tanesi 55 liraya Maxxis Detonator aldım Singlespeed için,en büyük avantajı hafifliği,patlak koruması hakkında bilgim yok,gelince göreceğim bende.

5. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Tolga Çelebi

Geç olmadan geri iade edin bence. Bisikletin üzerinde geldi bana 700x23 silkworm olan. 10 kere çıktıysam 8inde patladı. Lastik basıncı hep 90 in üzerinde olmasına rağmen. Lastiğin Yan duvarlarının kalınlığı ile sırt kalınlığı aynı ya resmen. Böyle saçma sapan bi lastik görmedim ben. Ufak tefek her çizik lastiği yarmış durumda.

6. Bora Kıraç

Bora Kıraç Rifa Siempre

Adı:
    Bora Kıraç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kuru zeminde yol tutuşu çok iyi, ıslak zeminde tutuş diye bir özelliği yok :) Ben 120 psi kullanıyorum belki ondandır ama ıslak zeminde neredeyse sıfır yol tutuşu. Ben yağışlı havalarda sürmediğim için sorun olmuyor bana.

7. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Bora Kıraç
    Allah allah. Genelde ıslak kuru yol tutuşu iyi olur Pro serisinin ama ? Testlerde falanda iyi diye bahsedilmis

Screenshot_2016-04-10-00-53-39.png
    Screenshot_2016-04-10-00-54-11.png

Şu grafikten sonra pro4 grip tamamdır;)

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  8. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:

Michelin Power isminde yeni lastikler çıkarttı. Bu ay satışı başlayacak. Power lastikler Pro 4 Service Course lastiklerin devamı olarak piyasaya verildi. Bu demektir ki Pro 4 Service Course lastiklerin fiyatları biraz daha düşecektir. Pro 4 Service Course almanızı tavsiye ederim. Ben kullanıyorum. Koruması gayet iyi.

Grip almaya değmez, Service Course'un koruması da yeterli. Çok uzun zaman kullandım, bir kere yılan ısırığı patlağı oldu. Bir kere de nereden geçtiysen lastiğe çok fena cam girmiş patladı. Ama aynı anda arkamdan gelen bir arabanın da lastiği patlamıştı, araba lastiği patladığına göre fena bir cam kırığının üstünden geçmişim.

9. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @clubber

Dediğinizde mantikli fakat detonatorlerle beklemeye çok tahammulum yok her ciktigimda patliyor lastik. Kardeşiminde mayısta haziranda yarışı var. Almak lazim kisa surede ani.

Michelin power'ları da gördüm ağzımın suyu aktı :D

10. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    detonator un 26x1.50 olanını mtb de kullanıyorum. lastik yumuşak hamurlu olduğu için patlamaya karşı dayanıklı değil ama yol tutuşu hızlanması iyi.

11. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Mtb ölçüsünde iyi olabilir ona bişey diyemem ama yolda hakkaten çöp.

12. Turan

Turan Kıdemli Üye

Seviye:
    bütçe ne kadar hocam?

13. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    tanesi 70 liraya kadar olanlar.

14. Turan

Turan Kıdemli Üye

Seviye:
    rubino pro kullanıyorum gayet memnunum patlak konusunda özellikle çok tatmin etti beni. kesin patlar dediğim yerlerde bana mısın demedi.
    iki lastik için bütçe 200 e çıkarsa merlinde continental gp4000s ii var. 2 dış lastik 2 iç lastik 200 tl ve piyasadaki en iyi clincher lastiklerden birisi.

15. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  16. Morningstar

Morningstar Forum Demirbaşı

Adı:
    Oğuz T.
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yol bisikletimde 4000km kullandım 700*23 slick bir kez patladı oda zaten ömrü dolmuşdu ıslak ve kaygan zeminde beni hiç üzmedi şimdi conti var ama yanlardan açıkçası hiçde sağlamlık uyandırmıyor.virajlarda çok yatamıyorum ama aldık bir kere ömrü dolana kadar devam.

17. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    lastikleri bir haftadır kullanıyorum arkadaşlar. daha önce başka bir yol lastiği kullanmadım fakat pro3 beni gayet tatmin etti. çanakkale lapseki arası gidip geldim, kardeşimde şehir içinde kullanıyor bir haftadır. yol tutuş açısından oldukça tatmin edici, oldukça da akıcı lastikler. fiyat olarak şuan ben kelepir olduğunu düşünüyorum. ayrıca chainreactioncycles baya taze lastikler barındırıyor stokta. üretim tarihleri 2015'in 50. haftası. ayrıca iç lastiklerde bedava geldi. hesap ettim gerçekten takım alırsanız iç lastikler bedavaya geliyor :D decathlondan alsaydım kaç yıllık lastik gelecekti belli değil. chainreaction'ı da pro3' leri de tavsiye ederim arkadaşlar.

Kuzey Ege ve omur_ms bunu beğendi.