Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yha Kardeşim Su Memlekette Ne Kadar İlgisiz İnsan Var

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Yasin Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Doğan

Yasin Doğan Üye

Seviye:
    :boese157: :boese157: :000002158 yha ne zaman bisiklet sürmeye cıksam adamlar beni gördüğü halde önüme atlıo adam bügün önümdeki arabayı farketti durdu arabanın geçmesini bekledi araba gectikten sonra birden önüme atladı yani demek istedigim sehir içinde bisikletleri neden arac olarak saymıyorlar bisikletlerin ne farkı var bi fark vurdummu öldürmüo ondan heralde :boese157: :boese157: :boese157:

Kudret Kurtcebe ve byyurt bunu beğendi.
  2. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dünde bir arkadaşımız birden kapısını açan arabaya çarpıp yol ortasında düşmüştü. Böyle insanlar çok.

3. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Büyük araç küçük aracı ezer mantığı oldukça bir yere varamayız. Aynısı bugün bana da oldu. Adam gözümün içine baka baka önüme atlıyor. Mecburen duran biz oluyoruz..

Furkan köleoğlu bunu beğendi.
  4. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Büyük olan küçüğü ezer :) Bir kamyonun olacak :):D En sonunda full zırh giyinip bisikletede şöle çivili bir tampon yaptırıp denemek isterim bunu yapabiliyorlarmı :)

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    büyük olan küçük olanı ezer mantığı ise geçerli mantık, yoluma atlayan herhangi birine çarpma durumunda haklı olan ben olacağım için sorun yok, ha medeni ülkelerdeki gibi bisikletlilere gerekli ilgiyi gösteriyorsak yine haklı olan ben olurum çünkü yolu kullanma hakkı bana ait olmuş olur, yola bizi gördüğü halde inen kişi düşünsün gerisini, beni germez hiç bir şekilde.

6. Yasin Doğan

Yasin Doğan Üye

Seviye:
    Hayır kullanmıyorum

7. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    gürkan düşüncen,yanlıştır.Bugün araç yayaya çarptığında suçlu ise,sende aynı kategoriye giriyorsun.Trafik kuralı açık net;"yaya her zaman haklı".Benim yolum,senin yolun diyede bir kaide yol.O yol topluma ait.Haklıda olsanız,insanlarla fazla tartışmamaya dikkat edin genç arkadaşlar.Enerjinizi pedalınıza verin.Bugün kimin torpidosunda ne olduğunu nerden biliyorsunuz?
    Yineliyorum;sabırlı ve dikkatli olun.:D

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    ben zaten yeterince biliyorum trafikte nası davranılıcağını yaya olarakta bisikletli olarakta, ben zaten böyle davranıyorum demedim, EĞER büyük olan küçük olanı ezer mantığı doğru bi mantık olsaydı nasıl davranırdım dedim.

diğer bir yandan trafik kuralı olan '' yaya her zaman haklı '' maddesi hiç bir yayanın hiç bir taşıt yoluna saygısızca (bisikletlere karşı, araçlara saygıları kusursuz zaten çünkü araç çarparsa ne olacağını biliyorlar.) ''atlamalasına'' izin verir anlamına gelmez. yola rastgele inen bir yayaya çarpmamak için yolun ortasına kaçan ve arkasından gelen aracın çarpmasıyla bi yerleri sakatlanan, kırılan, ölen bisikletçi hiç bir hakka sahip olamayacakmı, yine haklı olan yaya mı olucak ?

9. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklı genellikle biz bisikletçiler oluruz fakat birisi sana çarptığında ve Allah korusun yaralanmalı veya geri dönüşü olmayan bir durum olduğunda haklı olsanız neye yarar. En fazla mahkemede tazminat davası kazanırsın başka birşey olmaz. Önemli olan senin sağlığın..

Yasin Doğan bunu beğendi.
  10. snnemr

snnemr Üye

Seviye:
    çevremden örnek: çünkü herkez bisikleti veled uğraşı olarak gördüğü için trafikte kimse bisikleti kafasına takmıyor görmezden geliyorki bu da bizim bir hollandalı zihniyetine sahip olamamızdandır ki bisiklet toplumumuzda önemli bir yer görmüyor sadece veledleri eğlendirme aracı olarak görülüyor. katılan katılmayan olcak tabi ama bence en büyük neden bu. onların gözünde bisiklet=çocuk oyuncağı.

Yasin Doğan bunu beğendi.
  11. Yasin Doğan

Yasin Doğan Üye

Seviye:

eed sana katılıyorum bisikletleri cocuk oyuncagı görüyolar vurup indirecen onu istiolar:mad:

snnemr bunu beğendi.
  12. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bende bir olay paylaşıyım;
    Yolun en sağından gidiyorum sağdan yola çıkış var bekleyen bir arabaya elimle dur yaptım camı açıktı dur diyede bağırdım adamın cevabı "nedurcam ya" oldu ve bir anda önüme atladı zor durdum bisikletin arkası kalktı. az kalsın çarpıyodum ama adamın söylediği söz çok garibime gitti.

Yani sonuçta bu şekilde davranan insanlar çok var malesef.:(

13. snnemr

snnemr Üye

Seviye:
    kask kullanıncada laf atıyorlar :D anam ne ilginç bir ülke ya :D

14. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:

Tayt gibi değil kask kaskı takınca en fazla vuah ,eah ,iyk yik, böüüü gibi insan dışı sesler duyarsınız o da işin eğlencesi ülkemizdeki :D

Not bir de en fazla vaaaay başkan kaçincı oldun derler alkışlarlar o kadar :D

Onur Kahraman bunu beğendi.
  15. Onur Can Güner

Onur Can Güner Yeni Üye

Seviye:
    birde abi yarıştanmı geliyosun derler:D bunuda unutmamak lazım.

Dizdar MERT bunu beğendi.
  16. Yasin Doğan

Yasin Doğan Üye

Seviye:
    bizim vatandas ne anlar :D

17. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla dostum komik bir durum bence ...
    sazan gibi benim de önüme çokkkkkkk çıkan oldu ....
    dikkatimizin fazla olması gerekmekte özellikle tura başlamadan tam bir moralle başlamak tam bir motivasyon gerekiyor moral bozukluğu ile başlamak hayırlı sonuçlar vermiyor...
    dikkatimizi sağda park etmiş araçlara her vakit yönlendirelim asla unutmayalım unuttuğumuz an sazan gibi biri arabanın kapısını açabilir ve güm adama gireriz böyle çok olay oldu ...
    trafik içersinde gerçekten çok dikkatli olmalı ne olacağı belli değil ..
    şehir trafiklerinden uzak yerlere gidiyoruz ama dönüşte trafiğe yakalanıyoruz ve tabi sazan gibi yola çıkan yayalara raslıyoruz
    adam kırmızıda geçiyor yaya düşünebiliyormusun ben şimdi o adama çarpsam haklıyım adam kırmızı da karşıdan karşıya geçiyor ve ben ne yapıyorum adamı kolluyorum frenliyorum ve yavaşlıyorum adam geçiyor tabi otomobiller ne yapıyor kırmızıda gaza basıyor mazallah sen zannediyorsun yol benim gittin tahtalıköye bu istanbul trafiğinde adam cin gibi olmalı ve önceden tehlikeleri anında sezmeli tabi bu her vakit olmaz .....

bu ülke trafik kurallarını hiçe saymakta son 10 yılda bilançoya bakarsak , zannedersin savaş çıktı bu kadar insan öldü şu kadar yaralandı dünyada birinciyiz galba trafik anarşisinde...
    gülermisin ağlarmısın şimdi....

18. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Aynı sorun herkeste var.Maalesef buna bir çözüm bulunabilmiş değil.Farkedilmek için artık bisikletime tır kornası takacağım.:D

Not: Düzgün Türkçe kullanın!

Onur Kahraman bunu beğendi.
  19. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    kask takarsan saygı gösterirler,size 1 hafta öncelik hikayemi anlatayım.murat abimin full xtr ve carbon parçalardan oluşan bisikletiyle çarşıya gittim,arabaların olduğu caddelerde arabalar yol dahi vermedi.ertesi gün kendi bisikletimle ve kaskım formam diğer ekipmalarımla geçtim,arabalar yol veriyor,yayalar benim geçmemi bekleyip,karşıya geçiyorlardı.hikayeden çıkarılacak sonuç,alttaki bisiklet ne olursa olsun,sürücü dikkat çekmiyorsa,halk ne yapsın ? :) :) (Türkçe'ye dikkat )

Kudret Kurtcebe ve Sercan Sözer bunu beğendi.
  20. mustafa sorkulu

mustafa sorkulu Üye

Seviye:
    diğer arkadaşlarında dediği gibi kask ve eldiven takmalısın hatta yaşama hakkını önemsiyorsan takmak zorundasın.
    kask vs.. kıyafetin bisiklete uygun olması durumunda araç kullanıcaları seni fark ediyor ve önemsiyolar çünkü bu şekilde bir adamın sıradan olmadığını bilinçli olduğunu uğraşırsa kendisiyle daha fazla uğraşacağını biliyor