Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ygs lys

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında L_GURKAN tarafından paylaşıldı.

1. L_GURKAN

L_GURKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaşlar ygs ye 10 gün kaldı, duanin başarıda yadsınamaz bir etkisi vardır dolayısıyle sizden dua istiyorum. Hayırlısıyla geçsin şu sınav diye.

Resûlullah (sas) Hazretleri ashabına şöyle buyuruyor: -Allahü Teâlâ'ya günahsız dille duâ edin! Diyorlar ki: -Yâ Resûlallah, günahsız dilimiz yoktur, nasıl günahsız dille dua edeceğiz? Şöyle açıklar günahsız dille dua etmeyi: -Sizin diliniz kendiniz hakkında günahlıdır, ama başkaları hakkında günahlı değildir.

Said Nursi:
    – Nasıl ki bir yere mektup attığında, zarfın üzerine adresi yazarsan, gideceği yere doğru gider ve istenilen yere çabuk ulaşır. Aynı şekilde, dua edeceğin kimseyi de ismiyle anarsan aynı şekilde Cenab-ı Hakkın dergâhına öyle ulaşır.

(bilal)

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sınava iyi çalıştıysanız gerisi teferruat. umarım istediğiniz gibi geçer sınav :)

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  3. Alper Yılmaz

Alper Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Dostum bende geçen sene atlatmıştım bu can sıkıcı dönemi..Umarım sıkı çalışmışsındır ve istediğin yeri kazanırsın.Bütün bir yaz da keyifle pedallarsın

4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    elbette duanın etkisi gözardı edilemez fakat eğer hazırlanmadıysan da oturup dua etmek anlamsız :) sadece kendini kandırmış olursun :) inşallah allah gönlüne göre verir çalışmışsan :)

5. Atakan Demirtürk

Atakan Demirtürk Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Malesef bu sene bende gireceğim Elime test kitapçığı bile almadım lise boyunca.Meslek lisesiyim ve 3 senedir Meslek bilgileri dışında kitap bile okumadan aslında marifet olarak belirtmiyorum bunu.2yıllık geçiş yapmak niyetim şuan için.Eğerki çalıştıysan umarım istediğin bölümü kazanırsın.

6. L_GURKAN

L_GURKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Calistigima inanıyorum. tabi ki daha iyi daha sıkı calisabilirdi. Daha az bisi halisaha daha fazla ders olabilirdi ama mutluyum
    Hayırlısı neyse o olsun ben görevimi yaptığıma inanıyorum :)