Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeterli Mesaj olmadan Haberleşme

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında cemsevin tarafından paylaşıldı.

1. cemsevin

cemsevin Üye

Seviye:
    Ben Cem Sevin konu olarak yeterli mesaj olmadan ,mesaj atamadim. Bu sorunu çömenizi istiyorum. Bana gelen mesaj 22 tane 50 mesaj gelmeden mesaj yazip yolama imkani yok ben arkadaşlarimi arayip bana mesaj yazinki bende bende size mesaj yollama imkanim olsun demek mantiklimi bu olayin çözülmesini saygilarimla rica ediyorum. Cem Sevin Cep 0537 694 07 77
    Konu Hakkinda Murat Kiliç Beyin Dikkatine

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    cem bey size gelen mesaj sayısı degil,foruma yolladıgınız mesaj sayısı 50 olucak...kimseye mesaj at demenize gerek yok yani..
    grin bisikletmin fotografları başlıgına, 20 küsür kişiye güzelmiş deyin,olsun bitsin:)

3. newlife

newlife Yeni Üye

Seviye:
    Bayıldım bu mesaja:) :) :) teşekkürler...

4. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Bu mesaj kotasının nereden çıktığını bilmiyorum ama sanırım olaylar şu şekilde gelişmiştir...

Birileri ,sahte üyelik ile gıcık olduğu kişilere , delikanlı gibi yüzüne söyleyemediği şeyleri özelden kibar kibar(!) anlatmaya çalışmıştır.

Bunun haricinde de forumu sömürüp hiçbir katkısı olmayan kişilerde çoğunlukta.Zaten bizim toplumumuzun genel olarak yapısında(böyle olmayan insanları tenzih ederim) seyirci olmak güdüsü vardır.Kendi görüşlerinin tersi bir durumda bile seyirci kalmayı ,yorum yapmayı ,tepki vermeyi beceremeyiz.Kaldı ki burası bir forum sitesi.İnsanların interaktif olarak katılımı son derece önemli.Böyle kişileri aktif hale getirmek,zincirlerini kırıp sosyalleşmeleri içinde güzel bir alternatif belki de.

Tabi ki bazı insanların forumda çok fazla vakit geçirmek veya mesaj yazmak gibi bir şansı olmayabilir.Buna karşılık olarakta ,gene halk arasında 'kurunun arasında yaşda yanar' gibi güzel bir deyim vardır:D

Enteresandır ki ,bu tip mesajlardan sonra (-) puanlamalarda da bir artış oluyor.Buradan (-) puan veren arkadaşlarada yeri gelmişken seslenmek istiyorum.Lütfen karşı görüşlerinizi,bir forum sitesine yakışır şekilde,açıkca beyan edin ki yanlışı olan kişi tekrarını yapmasın-doğrusunu öğrensin.Diğer insanlarda ,açık yapılan bu bilgi alışverişinden yararlansın.

Herkese selamlar...

5. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Bu da olayın farklı bir karamizah boyutu :) Benim böyle bir sorunum yok, fakat daha işlevsel bir çözüm bulunmalı diye düşünüyorum. Önerim varmı? Ne yazıkki yok :rolleyes:

Not: Yazım ''Fletcher''nickli arkadaşıma ithafen değildir. Çok güzel bir noktaya değinmiş. Kendisine teşekkür ederim.

fletcher ve Taner Yavuz bunu beğendi.
  6. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    anlatıldıgı kadarıyla biraz daha farklıymış olay...alınan yeni üyeliklerin peşinden, özel mesaj yoluyla başka sitelerin reklamı yapılmak istenmiş..(ki bana da geldi bu mesajalrdan 1-2 tane)
    bunun sonucunda da bu yöntem uyugn görülmüş...aşılması çok zor bi engel degil aslında...kah bahsettigm yöntemle,kah birascık zamanla bu sınırı ortadan kaldırmak olası...

Taner Yavuz bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kötü niyetin önüne gecmek zor gercekten. Ancak uygulamanin temelinde tam olarak da bu esas yatiyor.

Engelin asilmasi zor degil, ancak bize takip kolayligi sagliyor. Nasil takip ediyoruz, o da bize kalsin ;)

8. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    Engelin aşılmasından kastettigm,art niyetli bi kullanıcı olarak engeli aşıp, uyugn olmayan bir aktivitede bulunmak degildi gerçi:)

"yeni kullancı" etiketinden bir an önce kurtulup,forumu normal bi şekilde kullanabilmekti:)

bu arada kolay gelsin:)

HaliliOzturk bunu beğendi.
  9. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    art niyetli kişi forumda gereksiz ve boş mesajlar atıyor ve dikkat çektiği için takip ediliyor değilmi :p

10. tollozdemir

tollozdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Özel mesaj konusunda ben de sıkıntı çekiyorum ama forum yöneticileri bu konuda haklı ve bu gerçekten etkili bir uygulama.