Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşilpınar'dan Selam Olsun!

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Burak Taş tarafından paylaşıldı.

1. Burak Taş

Burak Taş Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Seviye:
    Merhabalar,ben Burak.17 yaşındayım ve Eyüp/Yeşilpınar'da oturuyorum.

Henüz bir bisikletim yok,açıkçası almaya niyetim de yoktu.Dört tekerlileri sevemedim bir türlü,hiç ilgi duymadım arabalara.Son aylarda motosiklete merak sardım.Ancak öğrenciyim ve gelirim yok,baba parası da yemek niyetinde değilim bu yüzden yazın çalışıp alırım bir tane diyordum.Sonra baktım 3 ay çalışmakla gelecek para yeterli olmayacak ben de en azından liseyi bitiresiye kadar erteleyeyim dedim.

Geçen gün Alibeyköy'de bir bisikletli gördüm;kasklı,eldivenli vs. çok özendim,keza çok da fazla "profesyonel" bisikletçi yok civarımda bendeki iki teker aşkının da etkisiyle bisiklet olayını biraz düşüneyim dedim ve forumu buldum.İki günde epeyce bir zaman geçirdim forumda,farkettim ki çok da uzak değilmişim ben bu bisiklet konusuna.Diğer taraftan motosiklete fazla sıcak bakmayan ailem de bu konuda sıkıntı çıkarmayacaktır.

Okul-dershane-ev üçgeninde günlük yaklaşık 30 km kadar yol yapmam gerekecek önümüzdeki dönem.Motosiklet alabilseydim o yolu motorla yapacaktım ancak aynı yolu bisikletle yapmam ne yazık ki kısa vadede söz konu değil.Yani bir ulaşım aracı olarak değil de spor ya da hobi olarak kullanacağım bisikleti,en azından kendime güvenesiye kadar...

Çok ciddi kondisyon eksiğim var.Seksen küsür kiloyum ve kas namına hiç bir şey yok vücudumda; bu eksiği bisiklet ile giderebileceğime inanıyorum.Aslında hemen alabilirdim ancak ayaklarımdan bir ameliyat geçirme ihtimali var bu yüzden kısa bir süre için erteleyeceğim,bu sürede araştırma yapacağım.Şu anda aklıma yatan model: Carraro 420 Grunge,bir süre sonra fren gibi takviyelerle beni idare edebilir sanırım.

Neyse epeyce uzattım,umarım sıkılmamışsınızdır...

2. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hoşgeldiniz.

3. Adem Dualı

Adem Dualı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hoşgeldiniz,
    bende aksemseddin de oturuyorum,
    hergün sirkeci-aksemseddin arası gidiyorum,
    alibeyköyde beni görmüş olabilirsniz:)
    motorsiklettense bisikleti tercih etmenden yanayım,tabi herkezin zevki-hobisi farklı.ins birgün görüşmek dileğiyle şimdilik hoşçakalın

4. Burak Taş

Burak Taş Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Seviye:
    Talha Bey teşekkürler.

Adem Bey size de teşekkür ederim.Bir detay vereyim gördüğüm kişiyle ilgili.Mısır'dan Araphan'a gidiyordu,Ford Connect ya da benzeri bir aracın aynasına çarptı sonra düzeltti,özür diledi ve yoluna devam etti.