Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşil yol sıkıntısı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ziyainal tarafından paylaşıldı.

1. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar şuan yürütülmekte olan yeşil yol projesi hakkında görüşlerinizi almak ve bende nacizane kendi görüşümü belirtmek istediğim için bu konuyu açtım.

ben trabzonda yaşayan bir mtb kullanıcısıyım zaman buldukça şartlar elverdikçe yaylalara bisikletle çıkmaya çalışıyorum benim kişisel görüşüm yaylada 1000- 1500 üstü rakımda sıfır asfalt yol bana mantıklı gelmiyor ben zaten yaylaya çıkıyorsam belli oranda toza toprağa karışmak doğayla iç içe olmak için çıkıyorum zaten bence çoğu mtb kullanıcısı yada doğa tutkunu arkadaş yaylada sıfır asfalt istemeyecektir zaten bizler şehir hayatından iyice sıkılmış macera arayan doğa seven bireyleriz bunun için de kendimizi en iyi hissettiğimiz yerlerden birisi dağlar ve yaylalar. bu yaylalara zaten belli bir kısma kadar asfalt yol mevcut ama belli bir yerden sonra bu kadar asfalt doğaya karşı çıkmak gibi geliyor bana.

işin özü doğayı bence kendi doğasıyla baş başa bırakalım.

2. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    ne kadar geniş olacak bilmiyorum ama isviçre turundaki gibi dar olacaksa neden olmasın. belki bisikelt turu da karadeniz e alınabilir

3. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    her yer asfalt olsun, her yere arabalar otobüsler ulaşabilsin. daha çok insan gelsin, sonra oteller tesisler yapılsın bi güzel rantını yiyelim güzelce tüketelim. daha sonra sıra gelsin diğer bakir alanlara.
    bakın bu da uzungöl Uzun havuz! - Milliyet Haber

BilalBeki ve ziyainal bunu beğendi.
  4. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ne kadar geniş olacağı, şu an süren 3. köprü inşaatına bakarak görülebilir. Yazık, talan ede ede doyamadılar bir türlü.
    Yahu hiç mi kafanız çalışmıyor, oradaki bakir doğa/yeşillik kalmayınca kim niye o otobandan gelsin oraya?

ziyainal bunu beğendi.
  5. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    maalesef arada çok büyük bir zihniyet farkı var yurtdışında makul oranlarda doğayı bozmayacak şekilde bu tip şeyler yapılıyor fakat bizim ülkemizde tamamen doğayı katledip yeni rant imkanları çıkarmak adına bu tip şeyler yapılıyor.

6. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Belki sadece bisiklet için 3-4 yaylayı birbirine bağlayan tek basit şeritli belki acil durumlar için 1 ambulansın geçeği basit bir yol yapılabilir. Bisikletli turizme haraket katmak için.
    Sanırım 3-4 arkadaş yaylaya gelsek Çadırda yada pansiyon gibi çalışan bir kaç yayla evinde 3-5 gün geçirsek fena olmaz ama görgüsüzlüğü ile çift şeritli yolda. Basıp gelip tam pansiyon kaldığı otelden 10gün hiç çıkmadan vakit harcayıp dönecek trist pekte işe yaramaz çünkü o otelin sahibide halk olmayacak. Soğuk asfaltta 100 cm genişliğinde bir yol belki bir kolaylık katar onun haricinde hiç bir çeşit getireceğinden çok götüreceği için kabul edilemez. Bölge halkının yanındayız.

7. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    3. Köprüde yapıldığı gibi burada da güzel bir katliam yaparlar, sonra bi güzel triplex asfalt dökerler...

Açıklama gelir : Deprem için toplanan vergiler nere gitti sanıyorsunuz eheyyy hey.... tabi bu paraları daha önce harcadıkları için nereden kaynak yaratırlar artık ne kadar girer milletimize Allah c.c. bilir...

Bizde vs Onlarda

8. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hocam inanın ben bu yolun zengin gösteriş meraklısı rahatına düşkün arap turist için yapıldığı kanısındayım diğer turistin böyle bir isteği olacağını düşünmüyorum dediğiniz şekilde bir yola hepimiz destek verelim ama iş talana gelince orası başka

KaanG bunu beğendi.
  9. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu arada talan tabiki isteniyor çünkü orman vasfını yitirmiş arazi sınıfına sokup otel ev villa yayla vadi deep Green walley gibi projeler için yer çıkarmak. Belirli bir hektar arazi parça şeklinde ormansa orasını orman olmaktan çıkarıp direk arazi sınıfına sokmak kolay.