Yerli malı spor giyim softshell ürünler

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
Ohalde istediklerinizi ve merak ettiklerinizi gayet güzel birşekilde iletebilirsiniz, gelelim sorularınıza, şahsen 16 yıldır tekstil sektöründe bende emekçi olarak bulunuyorum, promosyon textil ürünlerinden tutunda moda sektörü dahil aksesuarından poşetine, elime değmedik birşey kaldıysa istisnadır ya da bugün üretilmiştir... kusura bakmayın mütevazi olamayacağım ,pamuğu tarlasından toplayıp ipliğini eğirdiğimi de boya kazanlarının başında tuttuğum nobetleride bilmenizde zarar yok... şuanda özel bir ihracat fabrikasinda polyester kumaş ve sublimasyon baskı ağırlıklı tasarımlar yapıyorum, memleketin ve tüm sektörlerin hali ortadayken kaldiki 10 yıl evvel bitmiş tekstil sanayisini tartışacak değilim, beyefendi samimi ikrarda fayda var lütfen, çin e laf atmadan evvel memlekette 1 sene makinacı, ilikci, ortacı, fasoncu olup ikinci sene merdiven altı atölye açıp milletin tasarımlarını çalıp dikmeye satmaya çalışan, yok parasına çor çocuğu sigortasız rezilce çalıştırıp sağda solda tekstilciyim diyen, hasbel kader yabancı bir müşteri bulup onuda dolandiran yurduma bir bakın isterseniz... Bahsini ettiğiniz ürünlere gelelim, yüzde yüz yerli malı diyerek reklam yaparkende muhtemelen yuvarlama yaptınız!? Olamayacağını bilmeme ihtimaliniz yoktur. Bu işin hilelerini daha anlatmadım yoksa onlardan da bir kitap çıkar taktir edersiniz... Neyse üstadım sözün özü kaliteli is yaparım arkamdan söylemem diyorsunuz, o iş öyle olmuyor bari yazın oraya kullandığınız kumaşın kompozisyonunu, gramajını, su itilicik değerlerini,fermuar markasını vs. İnsanlar ne alacaklarını bilsinler. İyi akşamlar.

Scudo

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@ahmtbag
Yerli malı diye lanse ediyorlar, kavlitex.com un sol menusunde yer alan saglikligiyim.com un sitesi. 16 yaşında Tekstile girip dört sene çıraklık yapıp sonra makineci oldum. Makinada 17 seneyi devirdim sanırım. Dediklerinizin büyük bölümünde haklısınız sınırı geçen direkt çıraklık bile yapmadan makanciyim diye geçiniyor. Bu işin eğitimi verilse bile eğitim almadan bu işi yapanlar mutlaka olurdu. Bizim ülkede kural çiğnemek çoğu insana zevk verir. Herşeye rağmen yerli malına yönelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ama tabi bahsi geçen dolar üzerinden uçuk kumaş fiyatına ucuz üretim imkansıza yakın. Çinden gelecek giyime zerre itimadim yok çünkü kumaslarinda neler kullanıldığını ham madde boya kansorejen mi değil mi bundan bi haberiz. Tekstil de kan kaybettiğimiz doğru fakat hala Avrupalılar fason diktirmek için türkiye yi tercih ediyorlar. Yerli üretim markası olup ihracat yapabilirligimiz Türk mallarina Avrupa da daha ivme kazandiracaktir. Mesela dün Columbia adlı sitede bu tarz ürün fiyatlarına baktım ,akıl almaz fiyatlar. Avrupa piyasasında başka markalar da bu tarz ürünler 2.000 euro lara kadar çıkıyor. Onların sitelerinde ürün yanında sadece ürünün kumaş bilgisi var. Biz kendimize gelince çok detaylı inceliyoruz. Hayırlısı inşallah. Umarım bizim ülke de Türk malları da marka olarak yayılır ve en azından giyim ithalatini bir nebze azaltabiliriz. temennim bu yönde.hayırlı aksamlar.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kurtuluş E. Zorlayarak orta sinif bisikletcisi olunuyosa bu hakkatten iyi bisey. bende durum dahada farkli dekatlona gider aa fiyatlar iyimis alirim bi ara der ama para cikismadigi icin alamayan bisikletci turuyum

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Beyler ben aşağıdaki siteden alıyorum paramı eziyorum rahatım :koptum: Adamlar bir numara bayi bile vermiyorlar tek el...

(link)

ahmtbag

Daimi Üye
Tepki
268
İsim
Ahmet
Bisiklet
Scott
Ben çukurova da doğdum memleketimde pamuk yetişmiyor, ne toprak ne tohum ne de çiftçi kaldı, dünya ya kumaş üreten ve dünyanın tek ureticisiyken şuanda kapalı olan sadece adana,tarsus,mersin de 11 tane dünya devi fabrika çürüdü ya da avm oldu... hadi kaliteli üretim yapacak babayiğit varsa buyursun, yok ustam olmaz olamaz geçmiş ola, karamsarlık değil fakat gerçek bu.
Yani dışardan al burda birleştir ucuz kaliteli olsun , maalesef şimdilik hayal.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@ahmtbag
O kapanan fabrikalarin isimlerini bana mesajla yazar misiniz ? Sosyal medya da hükümet yetkililerine paylaşıp dikkatlerini konuya çekeceğim.

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu ürünün kırmızı ve mavisini aldım.

İçi kalın polarlı ve termal içlik gerektirmeyecek kadar kaliteli bir ürün.:)

(link)

Ve kırmızısı:

(link)

Dosyalar

Son düzenleme:
Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vay be exumaya bak sen daha 3-4 sene öncesine kadar 39 tl ye polar satarlardi. Şimdi polar monta 750 tl çekmişler. Zırnık koklatmam böyle fırsatçı firmaya.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.129
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ürünün kırmızı ve mavisini aldım.

İçi kalın polarlı ve termal içlik gerektirmeyecek kadar kaliteli bir ürün.:)

(link)

Ve kırmızısı:

(link)
Eğer hava çıkışı, ter tahliyesi yoksa biraz eforda sırılsıklam eder. Onun yerine decathlonda hava tahliyesi olan bir iki softshell modeli var benzer fiyatlarda.

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer hava çıkışı, ter tahliyesi yoksa biraz eforda sırılsıklam eder. Onun yerine decathlonda hava tahliyesi olan bir iki softshell modeli var benzer fiyatlarda.
Halihazırda elimde iki tane Decathlon ürünü var ve Decathlon kullanıyorum.
İki hafta önce Rockrider mont aldım, kumaşı sert, kalıbı dar, iade ettim.
Triban mont baktım. Güzel ama sadece siyah rengi var.

Exuma nın ürünleri bence Decathlon a göre kumaşı, fermuarı ve işçiliği daha kaliteli.
3 tane Exuma mont var elimde, kıyaslayınca bariz fark var.:)

Edit: koltuk altında ter tahliyesi yok. Sıcak gelirse biraz ön fermuarı açıyorum, halloluyor.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.129
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Halihazırda elimde iki tane Decathlon ürünü var ve Decathlon kullanıyorum.
İki hafta önce Rockrider mont aldım, kumaşı sert, kalıbı dar, iade ettim.
Triban mont baktım. Güzel ama sadece siyah rengi var.

Exuma nın ürünleri bence Decathlon a göre kumaşı, fermuarı ve işçiliği daha kaliteli.
3 tane Exuma mont var elimde, kıyaslayınca bariz fark var.:)

Edit: koltuk altında ter tahliyesi yok. Sıcak gelirse biraz ön fermuarı açıyorum, halloluyor.
Ben hem exuma hem de decathlonun eski adıyla triban yeni adıyla van rysel 500 montunu kullandım.
Bahsettiğim 500 mont ret12 değerine sahip yani o bile efor için çok tavsiye edilmiyor ancak bunlardan çok daha başarılı. Siz muhtemelen rc100 modeline baktınız.
Exumanın da doğrudan bisiklet için ürünleri var ancak sizin gönderdiğiniz içi fırçalanmış Polar ceket malesef bu klasmanda değil.

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben hem exuma hem de decathlonun eski adıyla triban yeni adıyla van rysel 500 montunu kullandım.
Bahsettiğim 500 mont ret12 değerine sahip yani o bile efor için çok tavsiye edilmiyor ancak bunlardan çok daha başarılı. Siz muhtemelen rc100 modeline baktınız.
Exumanın da doğrudan bisiklet için ürünleri var ancak sizin gönderdiğiniz içi fırçalanmış Polar ceket malesef bu klasmanda değil.
Elimdeki üç Exuma monttan biri bisiklet uyumlu.
Maalesef yeni bisiklet uyumlu mont piyasada bulamadım.
Bu fotoğrafını paylaştığım ürün içi fırçalanmış değil. Ve polar ayrı katman var.
Bugün dışarısı 8 C de 1.5 saat bisiklet kullandım. Vücuda oturuyor ve Çok başarılı.:)
Vay be exumaya bak sen daha 3-4 sene öncesine kadar 39 tl ye polar satarlardi. Şimdi polar monta 750 tl çekmişler. Zırnık koklatmam böyle fırsatçı firmaya.
Hocam polar mont değil düzeltmem lazım.
Polar montlar daha ucuz.

Ürün Softshell mont ve içi polarlı.:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Samet M.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimdeki üç Exuma monttan biri bisiklet uyumlu.
Maalesef yeni bisiklet uyumlu mont piyasada bulamadım.
Bu fotoğrafını paylaştığım ürün içi fırçalanmış değil. Ve polar ayrı katman var.
Bugün dışarısı 8 C de 1.5 saat bisiklet kullandım. Vücuda oturuyor ve Çok başarılı.:)

Hocam polar mont değil düzeltmem lazım.
Polar montlar daha ucuz.

Ürün Softshell mont ve içi polarlı.:)
Bisikler için ideal ürünler bunlar. Bunların da kalitesi tartışılır elbette ama bunların dışında bende ilk başladığımda softshell montla kullandım ama sucuk gibi terledim içlerinde. Bu paylaştığım ürünler Exuma Çatalca mağazasında mevcut. İsteyen arkadaşlara alıp gönderebilirim.

Dosyalar

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bisiklet ulaşım aracıdır güle güle kullanın o zaman.
Arka kısımdan da fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Hocam elimdeki bisiklet uyumlu eski Kırmızı siyah Exuma mont ile yanyana koydum.
Kalıp ve renk hemen hemen aynı. Sadece reflektörlü kısımlar yok.347474D8-DCC9-412C-8302-363DA0CE23B6.jpeg

EDİT: Ürünü çok beğendiğim için mavi rengini de aldım. Burada bulunsun:

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Samet M.
Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir ilave yapmam gerek:
Bugün bisiklet uyumlu Exuma ile reflektörsüz Exuma montu tekrar kıyasladım.
Reflektörsüz olan kalıbı biraz daha geniş. Altına kalın eşofman ve termal giyilecek şekilde.
Yani benim gibi aralık ocak şubat demeden bisiklet kullananlara uygun.
Kar yağsada buz tutsada giyilir.
Dışarısı 15 C altında ise giyilir.
Özetle bisiklet için soğukta ve altına kıyafet giyip desteklemeye uygun.:)

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir ilave yapmam gerek:
Bugün bisiklet uyumlu Exuma ile reflektörsüz Exuma montu tekrar kıyasladım.
Reflektörsüz olan kalıbı biraz daha geniş. Altına kalın eşofman ve termal giyilecek şekilde.
Yani benim gibi aralık ocak şubat demeden bisiklet kullananlara uygun.
Kar yağsada buz tutsada giyilir.
Dışarısı 15 C altında ise giyilir.
Özetle bisiklet için soğukta ve altına kıyafet giyip desteklemeye uygun.:)
Bunun içine uzun kol içlik ve kısa kol forma ile çok mu terletir acaba

Tepki
1.681
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunun içine uzun kol içlik ve kısa kol forma ile çok mu terletir acaba
Ben bu montun içine 10-15 C lerde sadece atlet ve pamuklu yakasız eşıofman üstü giyiyorum, yetiyor.
5-10 C aralığında ise bunlara termal içlik ilave ediyorum.
Daha da soğukta çift termal içlik olabilir, henüz denemedim.

Hava durumuna da bağlı. Poyraz esiyorsa anca yeter.
Hava sakin ve güneşli ise ve rampa çıkıyorsak fazla gelebilir.

Onun da çaresi var:

Bu softshell mont önden tam fermuarlı, fermuarı ihtiyaç halinde biraz açmak yetiyor.

Kapalı formalarla karşılaştırmamak lazım.:)

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
601
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikler için ideal ürünler bunlar. Bunların da kalitesi tartışılır elbette ama bunların dışında bende ilk başladığımda softshell montla kullandım ama sucuk gibi terledim içlerinde. Bu paylaştığım ürünler Exuma Çatalca mağazasında mevcut. İsteyen arkadaşlara alıp gönderebilirim.
Merhaba hocam,

Çatalcadaki mağaza fabrika satış gibi mi? Piyasaya göre daha uygun fiyatlı ürünler oluyor mu?

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen yaz Afyon özdilek karşısında afiumdaki exuma mağazasından çok uyguna malzemeler almıştım gayette iş görüyor piyasada ki eşidi shimano,sora,santini vs vs gibi markaların aynı işi yapan ürünleri 3-5k arası iken exuma bence gayet fiyatı iyi