Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yerleşke otobüsleri ücretli olmuştur.(İzmir)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ilker g. tarafından paylaşıldı.

1. ilker g.

ilker g. Kıdemli Üye

Seviye:
    Bugun kampüs içi ulaşımı sağlayan Dokuz Eylül Üniversitesi için yerleşke Ege Üniversitesi için 525 kodlu otobüsler ücretli otobüs olarak değitirilmiştir.Bugun sabah yerleşkeye binmek için beklerken insanların ellerini cüzdanlarına attığını gördüm.Sanırım artık öğrenci kartı soruyorlar diye düşünürken kentkart basmamız gerektiğini öğrendik :SGerçekten utandım.Gidiş geliş toplamda 4 km bile yapmayan kampüs içi otobus için öğrenciden para alınmasından.Tepkim büyük olacaktı ki söföründe utandığını gördüm.Birşey diyemedim.Kendisi sabah gelince şok olduğunu bu otobüsün nasıl tarifeli otobüs olduğuna şaşırdığını söyledi.Çocuklar kent kart basıyor fakat bakiyeniz yetersiz diyor içeri alsam kentkart basanlar kötü bakıyor almasam yürüyorlar yokuştan bomboş otobüsle yanlarından geçiyoruz içim parçalanıyor diye duygularını dile getirdi.Zaten tüm kapılar açılmasına ve öğrenciler tüm kapılardan otobüse binmesine rağmen aşırı yoğunluktan zamanında kalkamıyordu.Birde şimdi tek tek kentkart basıp otobüsü doldurmaya çalışacağız.Belkide kafadan 5-10 dakika arası daha geçikecek.Bu uygulama otobüsle gelenlere zararlı değil.Fakat evi yakında olan yada yakındaki yurtlarda kalan öğrenciler için ekstra maliyet demektir.Günde 2 tlden ayda 50tl ye yakın otobüs ücreti.Evin tınaztepe kampusunun yanında olsa bile.O yokuş çıksan çıkılmaz yürüsen bitmez.Gerçekten yazık!Nasıl böyle bir karar alınmış rektörler ve Büyükşehir belediyesi yetkililerince insan anlam veremiyor.Yazık....

Ekleme:Uygulama yaz okulu zamanında yapıldı.İnanıyorum ki öğrenciler eylülde geldiğinde tepki büyük olup durum düzeltilecektir.

ZekiAlper bunu beğendi.
  2. ilker g.

ilker g. Kıdemli Üye

Seviye:
    Öğleden sonra sanırım tekrar ücretsiz yapmışlar.

3. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kesinlikle tepkinizi dile getirin toplu halde belediyeye gidin. Bir DEU mezunu olarak biiyorum. Eminim belediye rektörlüğe danışacaktır. Rektörlüğede başvurun. Sessiz kalmayın:boese157:

4. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    yanlış anlaşılmadır o, öyle şey mi olur, yakışmaz. inanmam görmeden. bir yanlış anlaşılma olmuştur.

5. ilker g.

ilker g. Kıdemli Üye

Seviye:
    Yanlıs anlasılma yoktu.Gayet tüm duraklara bilgi içeren kağıtlar asılmış ve sabah söförler bilgilendirilmişti.Fakat öğleden sonra kararı geri almılar sanırım

6. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    işte o tür bir yanlış anlaşılmadır yani ne bileyim, mümkün değil ya o iki otobüsün ücretlendirilmesi. bizzat binmedim ama arkadaşım binmiş bugün öğleden sonra ücretsiz.

7. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zaten bir sonraki oyum Aziz Kocaoğlunun olduğu bir CHP ye olmayacak.

8. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

gerçekten kötü bir durum...bu konu da iyi olanlarda var...
    selçukta içeri tramvay giriyor kampüs içinde bi güzel çember çizip son durakta duruyor....

9. salih bora balaban

salih bora balaban Yeni Üye

Seviye:
    protesto ediyorum bu durumu saçmalık

10. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kışın ögrencı deılsen kenkart bastırıyolardı.Eger ki ücretlı yaparlarsa sacmalıktan baska bırsey deıl.Bornova'da adına bar bıle acıldı 525 dıye ayıptır yanı.Öğrencinin 5.25'i....

11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çözüm basit: Bisiklet!
    Bisiklet kullanmayanlar bisikletin ne anlama geldiğini(Ekonomik olarak:eek:) öğrenicekler ama bu kadar gereksiz bir uygulamanın yürürlüğe girmesi gerçekten tepkisiz kalınacak bir durum değil!..
    Bildiri için teşekkürler :)

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  12. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    otobüs hala ücretsiz arkadaşlar :)

13. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    E bi zahmet ücretsiz olsun yaa.okulu bıraktırtmasınlar bana

14. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Böyle birşey kesinlikle olamaz. Zaten kentkarta yapılan zam öğrenciye ciddi darbe vurdu :(. Birde arsenik temizleme çalışmaları başladığında sessiz sedasız zam yapmışlardı suya, hatayı halka fatura etmek istemişlerdi ona çok sinirlenmiştim:mad: . İzmir belli bir partinin kalesi olabilir ama bu hizmet yapmamak anlamına gelmez. Yapılan güzel işlerde var ama sanki seçimden sonra tersine döndü, bu büyük oy desteği belediyeyi motive edeceğine yavaşlattı mı nedir ?:).

15. ilker g.

ilker g. Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar geçtiğimiz cuma sabahı ücretli olması kararlaştırılı ilgili yerlere yazı gönderilmişti.Sabah tüm öğrenciler isyanlardaydı bazıları şaka zannetti bazıları basmayı reddetti yürüdü v.b.Ben öğlen eve gelip açmıştım başlığı öğleden sonra sanırım tepki oldu tekrar ücretsiz yapmışlar.Hala ücretsizdir.

Zeki abicim.Ben bornovada bisikletle gidip geliyorum fakat Tınaztepede okuyan hiçbir öğrenci bisikletle gidip gelemez.İnanılmaz bir yokuş var.Mühendislik dağın tepesinde.Bisikletle oraya çıkmaya çalışmak eziyetten başka birşey olmaz.Tınaztepeye çıkmaya çalışmak bisiklet ile kesinlikle ekonomik olmazdı.Sabah sabah inanılmaz yorulur.Derse girmeden önce şapır şapır terlerdin :)

16. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Bu sene derslerim tınazdağında değil ama bazı sabahlar antrenman olsun diye tırmanıyordum.Seneye o kampüste ders alacağım ve her sabah oraya bisikletle gidip geleceğimi sanmıyorum