Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yerini hangisi tutar?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, IRC mytos XC ll 2.2 lastiği gerek katlanır olması ve hafifliği ve gerekse başarılı fiyat-performans oranı bağlamında uzun yıllar boyu mtb cilerin beğenisini kazanmış lastiklerdi. Hafif lastiklerdi ama diş derinliği fazlaydı. Kauçuğunun sertlik ayarı iyiydi, bu sayede toprak ve taşlık arazide çok güzel yol tutuş sağlıyordu. Ön ve arka lastik desenleri farklıydı.
    Ben o lastiklerle kapadokyada da pedal bastım Uludağa da tırmandım ve her koşulda çok çok memnun kalmıştım.
    Karda da yol tutuşu iyiydi, buzda da iyiydi.
    (yoksa bu lastik benim idolümmüydü :rolleyes: :D )
    Ama artık piyasada bu lastiklerden bulunmuyor.

Şu anda piyasada bu lastiklerin yerini tutacak yani onlarla aşağı yukarı aynı özellikleri taşıyan başka bir marka yada model bilen varmı acaba?

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Continental abi bence her konuda ve her anlamda bir numara 6 çeşit lastik kullandım bu kada rperformanslı görmedim.irc de kullandım.Biraz pahalı ama değer tabi..Aslında göreceli birazda..Bence sence olan bir secenek diye düşünüyorum..

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bende maxxis lastikleri önerebilirim.. Ignitor diyesim geliyor ancak diş derinliği çok fazla olduğu için her ne kadar mükemmel tutuş ve çekiş sağlasa da yoldaki akıcılıkta biraz zayıf kalıyor.. Gerçi inanılmaz dayanıklı lastikler.. Tubeless modelini yaklaşık 10.000kmdir ön lastik olarak kullanıyorum :) Biraz sertleşti ama hala yarışlarda gayet performaslı bence.. Arka lastiğimi 6.000Km'deyken değiştirmiştim yine ignitor'la..
    Onun yanında daha akıcı olarak yine tutuşu iyi olan "yeni seri" Schwalbe Racing Ralph'leri önerebilirim.. Fiyatları biraz pahalı..
    Daha ekonomik olarak Maxxis Crossmark'larıda önerebiliriim.. Ortasındaki düz hat sayesinde gayet akıcı ve arazide de memnun edecek bir lastiktir.. Yeni lastik alan bir arkadaşıma tavsiye etmiştim, aldı ve çok memnun kaldı..

Mesut Girgiç bunu beğendi.