Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yerel yönetimler ve bisiklet

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tecadisk tarafından paylaşıldı.

1. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikleti seven ve bisiklete binen sevgili arkadaşlar aşağıda ki resme bakıp uzun süre ne yazsam diye düşündüm. Biliyorsunuz ülkemiz Avrupabirliğine aday ve belli bir zaman sonra bizde bu birliğin vatandaşı olacağız acaba beyinlerini örümcek tutmuş yöneticilerimizi bu vatandaşlığın dışında tutabilirmiyiz? Çünkü resimdeki saçmalık onlar dışında hiçbir aklı selim Türk vatandaşının yapacağı iş değil. Üstelik Avrupabirliği kriterlerini uygulamakta yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor. Çeşitli yarışlar (Fransa, İtalya ve Belçika bisiklet turları vs.)ve organizasyonlar düzenleyerek binlerce insana bisiklet sevgisi aşılayan, bu organizasyonlar sayesinde ülkelerine büyük turizm gelirleri sağlayan Avrupalı yöneticiler ve bizimkiler!!!

basar ve kalkmazdüşmez bunu beğendi.
  2. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    bir kaç akşam önce benim de dikkatimi çekmişti bu olay ama nasıl bi kaç adam bankta oturup ayaklarını ikiseksen uzatmışlar hava alacakaranlık karşıdanda bi bisiklet grubu geliyo o zaman kaçacak bi yer olmadığında dedim ki bu bankın burda işi ne yaa demek zorunda kaldım oysa ki olayın hiç farkında değilmişim şimdi resmi görüncede aaa ne güzel bisiklet severler için içecek servisi yaptırmışlar diyebilirdim işte böyle bi durum bazı olumsuzlukları o kadar kanıksıyoruz...

3. bisiklet_tutkunu

bisiklet_tutkunu Kıdemli Üye

Seviye:
    ya yinede haklarını yemeyelim hiç yoktan bisiklet yoluna benzer bişey yapmışlar burada ( KONYA/seydişehir) o da yok...

4. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    aha ben burayı hatırladım.burda baya bir tartışma yapmıştık bir kaç hafta önce hemde cuma gecesi turumuzda.yeşilköy sahilinde böyle bir değişik çalışma var,hem oturmak için bank hemde milletin ayaklarını ezmek yada olası kavga ve kazalara sebvebiyet vermek adına bisiklet yolu.otursan bir türlü,bisiklet sürsen o ayrılmış yolda apayrı bir durum söz konusu.hadi hayırlısı olsun.

5. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    burası floryadaki belediye sosyal tesislerinin sahili hergün bu manzarayla karşılaştığım için hiç şaşırmadım.haftaiçleri bu yola sığıp burada gitmek bile orken hafta sonları çocuk pusetleri-çocuk bisikletleri- ayaklar-bacaklardan sıyrılarak gitmek imkansız:(

6. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kadıköy -pendik sahil hattında :) dolu var bunlardan bunlara + olarak yolda sarılarak yürüyüp izin isteyişimi duymayan aşıklarda cabası ...yazık yazık

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu ne abicim ben birtane bank var zannettim, resmi büyütünce yol boyunca bank olduğunu gördüm. Hiç bisiklet yoluna bank konulur mu? Daha neler göreceğiz, hem bisiklet yolu yapmışlar hemde yaptıkları yolu geri almışlar ne anladık bu yoldan. Bu olaya karşı resmi kurumlara müracaat etmek lazım. mesela bisiklet federasyonu gibi üst kurumlar müracaat ederlerse belki bir çözüm bulunur.