Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yerel gazetede TÜBİT için bir sayfa!

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında ali alper uyar tarafından paylaşıldı.

1. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhabalar Edirne'li ve Trakya'lı bisiklet dostları,

Edirne'de günlük olarak çıkan "Hudut" gazetesinde her perşembe KEÇİ(Kent-Enerji-Çevre-İnsan) adıyla yayınlanan sayfayı düzenleyen Metin ÖZAYDINLIK abimizle konuştum ve bundan sonra bizler de TÜBİT (Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) olarak sayfanın bir kısmında Bisiklet üzerine yazılar yazmaya başlıyoruz. Bu hafta perşembe ilk yazımız çıkıyor. Siz bisiklet dostlarından da destek bekliyoruz (yazı şiir , karikatür vs.) yerimiz çok büyük değil uzun yazılar olmazsa çok iyi olur. Şu anda 7 haftayı dolduracak yazılarımız hazır,içinde bisiklet ile ilgili fıkra da var,teknik bilgi de var...

Belki bu sayfayla ileriki sayılarda Edirne'de bisiklet kullanıcılarının artmasıyla daha da önemli bir hale gelen "Güvenli Ulaşım İçin Bisiklet Yolu İstiyoruz" kampanyası için kamuoyu oluşturulması veya kampanya örgütlenmesinde bir ayağımız bu sayfa olabilir,belediyenin bisiklet yoluyla ilgili sözü var ama... Bizler bu işin takipçisi olmazsak pek yapacak gibi de durmuyorlar o yüzden bu konuyla ilgili belediye'ye baskı oluşturmak gerekiyor diye düşünüyoruz.Yazıları perşembe gününden sonra aşağıdaki siteden takip edebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

http://sites.google.com/site/webkeci

ali abi den gelen bu mesajı hepinizle paylaşmak istedim.bisiklet yolu isteği konusunda ve bisiklet konusunda teknik bilgi ve güvenlik konusunda halkımızın eğitimi açısından ve kamoyu oluşturma bakımından okunmasınının faydalı olacağından ve eşe dosta bunu duyurmamızın iyi olduğunu düşündüğümden tübit üyelerine gelen mesajı hepinizle paylaşmak istedim!
    nice bisikletli günlere

2. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:

Ali Alper yazıyı forum'a atmayı unutmuşum,sevindim senin atmana,teşekkürler duyarlılığın için,

Ferit'ten duydum keşke seleden önce arka fren sistemini değiştirseydin neyse artık en kısa zamanda değiştirirsin.

3. Umut AL

Umut AL Aktif Üye

Seviye:
    yazılarınıza nerden ulaşabiliriz...ben babaeskide oturuyorum

4. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Umut,yazıları her perşembe http://www.hudutgazetesi.com/ adresinde bulabilirsin (genelde 6. sayfada çıkıyor) ama gazetenin internette arşiv'i olmadığı için sonraki bir gün (cuma,c.tesi...) girersen girdiğin günü bulabilirsin eğer perşembe gününü kaçırdıysan eski yazıları gazeteden 2-3 gün sonra http://sites.google.com/site/webkeci adresinden ulaşablirsin.

Görüşmek üzere.

Berker Kartel, M.Ergun GÖZET ve Umut AL bunu beğendi.
  5. c.turhan

c.turhan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Ali; bu çok güzel bir gelişme olmuş. Dikilen fidanlar ağaç oldu ve meyve vermeye başladı galiba.

Belki forumda biryerlerde geçmiştir ama burada da yeri gelmişken; ulusal basında bildiğim kadarıyla tek düzenli bisiklet köşe yazıları yazan Aydan Çelik. Yazılar için :http://www.taraf.com.tr/makale/5758.htm

M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
  6. Berker Kartel

Berker Kartel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar
    28 Mayıs Perşembe Günü Hudut Gazetesinde yayınlanan sayfayı paylaşmak istedim..
    Selamlar

7. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler Berker sayfayı paylaştığın için,çok iyi oldu. Ben yapamadım eğer bundan sonra sen sayfayı atarsan sevinirim.

Teşekkürler Cahit hocam Aydan ÇELİK'in ulusal basında yazdığını bilmiyordum artık takipçisi olcam.

Ama daha fazla meyve vermek için bisiklet ailesinin destek olması gerekiyor :) mail adresim alierol22@hotmail.com,eğer bu adrese bisiklet ve bisikletin dokunduklarıyla ilgili; Çevre,spor,sağlık,ulaşım biçimi.... (Gerçi dokunmadığı şey de yok :) ) yazı,karikatür,fıkra... atarsanız daha zengin bir sayfa çıkartırız. EDOKS'un,Trakya Bisikletin veya isimini bilmediğim klüplerin ya da bireysel Tur organizasyonlarını da atarsanız bende sayfaya eklerim(Yerel-Trakya bisiklet turları olursa daha iyi olur.)

Önümüzdeki haftanın yazısını geçen sene T.Ü Mimarlık fakültesinden mezun olan üyemiz yazdı konusu "Kent ve Bisiklet" yazıyı şimdiden buraya atmıcam,eskimesin :) güzel bir yazı. Arkadaşımız şu ana Portekizde ve kaldığı kentte belediye ve halk bisikleti çok önemsiyormuş vakti olursa oradaki izlenimlerini de aktarcak.

Sağlıcakla kalın.

8. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,gazetede sayfaya başlarken TÜBİT olarak başlattık ama benim bir önerim var ! Daha kapsayıcı olması amacıyla Edirneli/Trakyalı bisiklet kullanıcıları veya buna benzer bir isim altında da yapabiliriz. Çünkü amacımız kimsenin kapsama alanı dışında olmaması ! Bu da bizim eksikliğimiz,düşünemedik :)

Sizlerin fikri ne?nasıl olsun?

9. Teoman Eraslan

Teoman Eraslan Yeni Üye

keçi nin yeni sayfası

10. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Keçi'yi paylaştığın için Teşekkürler Teoman :)

Bu arada Salcano Alu almışsın ! güle güle,hoplayıp zıplayıp kullan işte :D

11. Berker Kartel

Berker Kartel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ......................18 Haziran Perşembe

Teoman Eraslan ve lastikci bunu beğendi.
  12. ali erol

ali erol Aktif Üye

Seviye:
    Eline sağlık Berker.

Berker Kartel bunu beğendi.