Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniyim,Yol bisikleti konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Kaan Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Özçelik

Kaan Özçelik Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Herkese Merhaba öncelikle,

20 yaşında İstanbul'da üniversite öğrencisiyim,uzun zamandır yapmak istediğim yol,yarış bisikleti hobime giriş yapmak istiyorum artık.Almak istediğim fiyat gerek maliyet gerekse başlangıç olması açısından salcano xrs 300.Bu bisiklet hakkında olan tartışmaları baya okudum,tabi ki iyi de diyen var öyle başlıycaksan başlama diyen de Benim ihtiyacım olan bisiklet hakkında ve yol bisikletini istanbul sahilinde kullanma ve anadolu yakasında kullanma üzerine.Ve ayrıca kadro seçimi konusunda da yardımcı olmanısı istiyorum 1.80 boyundayım.Daha türlü tavsiyeler olursa dinlemeye açığım sevinirim çünkü dediğim gibi yeni başlıyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

2. Mert Dönmez

Mert Dönmez Üye

Seviye:
    Butcen ne kadar alınacaksa en aşağı triban 3 alınmalı bence.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben B'TWIN Fit 5 aldım, bundan yaklaşık 40-45 gün önce. Şu anki fiyatı 1249 TL, ben aldığımda 1299 TL idi (şans işte).

11 kg ağırlığı var. Çocukluktan beri bisiklete binmeyen biri olarak bana çok hafif ve rahat geldi bu bisiklet. Aynen senin dediğin gibi İstanbul sahillerinde ve zaman zaman iç yollarda (Yeşilköy Demiryolu Cad., Fatih Millet Cad. vd.) sürüyorum. Örneğin geçen gün Bakırköy'den sahilyoluna bağlanıp, oradan Sarıyer'in içlerine kadar sürdüm. Rumeli Feneri'ne yakın bir yerden geri döndüm. Yaklaşık 90 km yol yaptım. Hafif bir yorgunluk haricinde hiçbir sıkıntı yaşamadım (gerçi dönüşte ön lastik patladı o ayrı, yedek lastik taşıyınca hallediliyor hemen).

Her neyse, Fit 5'i tavsiye ederim. Fakat bu tavsiyeyi, bisiklet dünyasına yıllardır uzak kalmış ve diğer seçenekleri hiç incelememiş biri olarak, sadece kendi memnuniyetime dayanarak yapıyorum. Başka marka ve modellerle kıyaslayınca belki daha iyilerini bulabilirsin. Fit 5 ile ilgili soruların olursa cevaplamaya çalışırım.

Kadro seçimin de sanırım 57 olmalı. Ben 178 cm civarıyım, 57 aldım. Gayet rahat. Zaten satın alırken farklı farklı boy kadroları dener, ona göre alırsın.

4. Kaan Özçelik

Kaan Özçelik Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    bütçem 600 maksimum olarak düşünüyorum yıllar içinde üstüne gidersem daha iyi modellere çıkıcam tabi,bir de bisiklet alabilceğim anadolu yakasında tavsiye edebilceğiniz yer var mı?

5. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence şehir/tur bisikletlerini de tercih edebilirsin. Şehiriçinde ince tekerle, düz asfalt yollar için tasarlanmış yol bisikletleriyle sürmek bazen insanı çileden çıkarabiliyor çünkü. Bozuk yollar, mazgallar, iniş-çıkış yapman gereken yerler (kaldırım vd.) yol bisikleti için çok da uygun şeyler değil aslında. Ben Fit 5'i yazın yapmayı planladığım şehirlerarası uzun tur için aldım. Eğer şimdilik sadece şehiriçinde kullanacaksan diğer alternatifleri de değerlendir derim. Sonuçta uzun turlara illaki yol bisikletiyle çıkılmıyor, dağ bisikletiyle turlara çıkanlar da var, şehir bisikletiyle çıkanlar da. Önemli olan bisikletini en rahat edeceğin biçimde kendine göre biçimlendirmen ve seçmen.

İlk iş olarak Decathlon mağazasına gidebilirsin. Ama kesinlikle ve kesinlikle Decathlon'da satılmayan diğer markaları da incelemeni öneriyorum. Ben orada görür görmez Fit 5'i aldım, hoş, gerçi pişman değilim ama aldıktan sonra keşke biraz daha araştırsaymışım dedim içimden. O fiyata muhtemelen daha iyisini bulabilirdim çünkü.

6. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    600 ün üstüne hiç koyma şansın yok mu? kadıköyden bostancı yönüne giderken 4 numaraya bin yol üzerinde en az 6,7 tane bisikletçi görürsün hepsinde de yol bisikleti var ama pahalı bisikletler var genelde. 1000 lira üstü yani. xrs 300 ü kadıköyde satan bir yer var gidip bak istersen, yakından gördün mü bilmiyorum ama. yakından görünce zaten vazgeçeceksin... boğada ki ramizden aşağı in yolun sonuna kadar otoparka kadar gidip sola dön orda 2. sırada çok süper bir bisikletçi(!) var. ona sor. hatta bu bisikleti çok satıyorum ben, alan herkes memnun, hiçbir sıkıntısı yok gibi güzel güzel şeylerde söyleyebilir satıcı. ama tabi ki sen inanmıyorsun o adama :D anlaştık mı :D ha birde bu söylediğim adam kadro boylarından bihaber sakın ona uyup bu bisiklet sana olur derse inanma. bana gösterdiği bisikletin üzerine oturduğumda frenlere yetişmiyordu elim :D

7. Kaan Özçelik

Kaan Özçelik Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    o bisikletçiye gitmiyim o zaman ben en iyisi :D ya üstüne koyma ihtimalim yok malesef,şehir bisikletlerine hiç bakmadım ama hevesim ince tekere baya :D