Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniyim Tecrübeli Kullanıcılardan Yardım Bekliyorum :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mahir Özkılınç tarafından paylaşıldı.

1. Mahir Özkılınç

Mahir Özkılınç Yeni Üye

Herkese merhabalar çocukluğumdan beri bisiklete binmiyordum yıllar sonra ailemin kardeşime aldığı Bianchi speed(MTB) ile başladı bisiklet tutkum ve kardeşim havasını aldı resmen aldım elinden bisikletini :) iki aydır hergün en az 30 km biniyorum ve artık kesmiyor beni iyi bir bisiklet almak istiyorum 1500 liraya kadar çıkabilicem MTB düşünüyorum uzun yol rotaları çizdim kendime :in:
    Çok amatörüm şuan Bisiklet markalarıyla hiç tanışmadım iki ayda 10 kilo verdim bisiklet sayesinde ve arabamı sattım bisiklet almak için :D
    Şuan 100 kiloyum boyum 176 ve estetiğe de çok önem veriyorum bisikletin görünüşüne ama sağlamlık ve hafiflik daha ön planda tabii bana bisiklet marka model tercihinde yardımcı olursanız çok çok sevinirim ikinci el de düşünebilirim belki Sedona 741 gördüm 2011 model çok hoşuma gitti önerilerinizi iple çekerek bekliyorum şimdiden çok çok teşekkür ederim herkese :)

2. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
  3. Mahir Özkılınç

Mahir Özkılınç Yeni Üye

Teşekkür ederim Hoşbulduk gerçekten güzelmiş ama F/P a daha çok bakmak lazım sanırım =)

4. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
    Bence de:eek:

5. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
  6. Mahir Özkılınç

Mahir Özkılınç Yeni Üye

Görüntü olarak ben 741leri daha cok beğendim ama tabii özellik olarak bilmiyorum bisikletlerden de cok anlamadığım icin mesela uzun yola cıktığımda beni yarı yolda bırakırlar mı? 741ile 761 arasında cok mu fark var bunlar ne tür farklardır cok soru soruyorum ama gercekten bilgim sıfır bu markalarda :)

7. Deniz Onur SARIOĞLU

Seviye:
  8. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    F/P olarak bu sene salcanolar uçuşa geçtiler gerçekten bu kompedantlarla bu fiyata bisiklet almak rüyaydı gerçekten fakat artık gerçek oldu ve su 2 model var gerçekten yemede yanında yat derler ya gerçekten öyleler alırsan su 2 modelden birisini al gerçekten memnun kalacaksın..

http://www.salcano.com/d03.asp

http://www.salcano.com/d01.asp

9. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
  10. Anıl Aşkın

Anıl Aşkın Aktif Üye

Seviye:
    Mahir Bey merhabalar,

Bisiklet seçimiyle ilgili kararınızda bence şuna karar vermelisiniz; eğer daha çok kamp, konaklama, uzun süre yollarda olma gibi bir niyetiniz varsa sabit maşalı (mesela trek fx 7.2) ya da amortisörlü tur bisikletleri (Bianchi Nero gibi) bence daha yerinde olacaktır. Engebe, stabilize yollar daha cazipse bahsettiğiniz bütçede üst derece bir mtb bulmak mümkün olacaktır.

Ayrıca kararınızı daha sağlıklı vermeniz açısından forumda fırsat buldukça dolaşmanızı tavsiye ederim.

İyi günler.

11. Mahir Özkılınç

Mahir Özkılınç Yeni Üye

Herkese çok tesekkür ederim görüşleri icin tur bisikleti demissiniz ama ben sürekli uzun yolculuklar yapamıyacağım şehir ici kullanımım daha cok olucak ayrıca arada arazi, engebeli tepeler bu tarz yerlerde de binmek istiyorum bir kere yaptım cok eğlenceli :) forumda da dolasıyorum benim gibi kullanıcılara MTB önerilmiş salcano'ları sevmiyorum bi ön yargım var onu kıramıyorum :) arkadaşın önerdiği carraro yu beğendim şimdilik ;)

12. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    bianchinin özel seri bisikletlerine de bakabilirsin kadro dizaynları ve renkleri de çok güzel

13. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Mahir Bey ben forumda yeniyim keşke daha önceden bu forumu görseydim...
    Foruma genelde hergün giriyorum, gözüme çarpan konulara giriyorum ve okuduklarımın bir ksımını aktarayım size.

Öncelikle Salcano'ya ön yargınız varmış. Bence bu yargınızı bir kenara bırakın.
    Salcanolarda iyi parçalar kullanıldığını okudum. Salcanoyu üstadlara danışın birde.
    Yalnız acele kara verme sakın, iyice araştır. Sedonalarda güzel görünüyor bu arada..:D
    Selamlar...

14. Mahir Özkılınç

Mahir Özkılınç Yeni Üye

Dün şeytan dürttü derler ya sedona 781 satan bir arkadaş vardı denizlide aradım onu bisikleti görünce dayanamadım kondisyon olarak temiz dış görünüşü temizlettim ve pasta cila çektik parladı :)) yalnız satan arkadaş downhill meraklısıymış ön maşayı downhill maşası yapmış bu maşayla bisikletin ağırlığını 1.5 kilo fln arttırmış büyük ihtimal :S ama benim çok hoşuma gitti çok keyifli :) birde downhill kaskı verdi sıfır gibi duruyor faturası da var 130tl ye almış onu satabilirim belki ama çok güzel ya şehir içinde taksan garip olur fakat uzun yolda harika olur. Herkese teşekkür ederim kafamın dikine gittim ama pişman değilim :D