Yenilik gerekli mi? Salcano Assos-X

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhabalar.

Salcano Assos-X kullanıyorum. ve üstündekiler fabrika çıkış. Hiç bir parçasını değiştirmedim. Sele hariç.

26"MTB.
Shimano Altus 24 Vites.
26"19,5" 7005 Alüminyum kadro.
Alüminyum Zoom Amortisörlü maşa.
Ahead alüminyum Boğaz.

Ön:Shimano Mekanik Disk Fren.
Arka:Alüminyum V Fren

kabaca özellikleri bu.

şimdie benim sormak istediğim. Bu bisiklete yani kadro sabit kalacam diğer parçaları değiştirmek mantıklı mı? mesela kilitlenebilir bir ön maşa, arkaya xt bir arttırıcı, arkadaki ne olduğu belirsiz v fren yerine başka bir v fren adı madı olan, dual control bir fren vites kolu gibi... mesela forumda 2.el kısmında uygun fiyata parçalar görüyorum onları alıp bunu donatsam mı diye merak ediyorum.

yoksa bu kadrodan bir nane olmaz. parana yazık. eğer götürüyorsa bir sorun yoksa devam et mi dersiniz. ki şuanda durum öyle. pek bir sıkıntım yok.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Yenilik Sana Kalmş.
Eger Bunları Yaparken Bütçen Kasılacaksa Bir Süre Daha Devm Et.
Ama Bütçem Müsait Dersen , XT Bir Ruble , Deore Arka Aktarıcı ve Aynakol
Güzel de Bir Ön Maşa İle , Bisikletnden Dha Da Zewk Alabilirsn

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Benim yazacaklarımı sen yazmışsın:)Alivio ve Acera arkada aktarıcı.Mekanik ön freni V -Frene çevirmen daha iyi olur(Shimono V-Fren seti)...Orta halli kilitlenebilir bir maşa XCM veya Top Gun Maşa gibi ilk aklıma gelenler...Yazdıklarına göre geriye başka da birşey kalmıyor:)Gerisi sana kalmış.İster bu haliyle bırakırsın istersen parçaları yenilersin...Seçim senin...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@Cihan Aydan

şuandaki shimano mekanik disk yerine shimano v fren'mi kullanmamı öneriyorsunuz.

forumda uygun fiyata 2. el xt ya da xtr v fren seti ve gene uygun fiyata bir xt arka artırıcı bulmuştum. maşayı da bir sonrakine hallerim artık gibi düşünüyorum.

ama bunları yapıpta fren-vites kollarını değiştirmemek olur mu onu düşünüyorum. eğer o da işe girerse biraz tuzlanmaya başlıyor olay.

ama şu öndeki mekanik disk'i ön arka set halinde bir shimano v fren'e çevirmeyi bayadır düşünüyordum...

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
xt ve xtr V fren seti güzeldir ama yeni pabuç fiyatını öğrenmeden almayın :)
her seferinde yüklü bir masraf çıkarır. Yarışmıyorsanız acera veya alivio bir V fren işinizi görür. xt arka arttırıcı pozitif ancak ruble, zincir, aynakol derken epey masraf çıkarır.