''yenikapı saat 10.00 ido önü''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mustafa akman dostumu kıramadım ............
idonun haksız bi biçimde uygulamaya soktuğu son olay,,iki ay boyunca bisikletler deniz otobüslerine alınmayacaktır,, sessiz bi protesto şeklinde toplanma olacağını zannediyorum ,,,sessiz bi yığın olmalı binlerce bisikletli ve idonun orda dikilmeli ve düdükte çalabiliriz ben düdük getireceğim ..................ve çevik kuvvet kıyafetleri ile dikileceğim orda ...............
evet polinez turu iptal edilmiştir ...................
pazar saat 10.00 da yenikapıda .............,,,,,,,

mustafa dosttan mesaj...............
sevgili arkadaşlar
nete şimdi girebildim
emniyetin haberi var
istanbul il emniyet müdürlüğü yakın ilgi gösterdi

ben ve oğlum
bisikletimizle orada olacağız
facebooktan çok sayıda katılımcı olacağı belirtildi
artık iptal edilemez
10 temmuzda orada olacağız
mevlananın sözü ile başlamıştım

romen diyojen ile devam edeyim
gölge etme başka ihsan istemez

ido kararı almış
uygulama pazartesi

görelim
bakalım
vs vs
zaman kaybettiren şeyler

ayrıca hemen sonuç alamayız
isteyen gelsin arkadaşlar

evet beyler polinezi isteyen gerçekleştirir bu durum önemlidir............yenikapıdayız..
saat 10.00...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ido uygulamayı 11 temmuzdan itibaren yapacaktır sıcağı sıcağına bu hareket yapılır ,ister ses getirsin yada getirmesin önemli olan bizim pasif ve susan kişiler olmadığımızı göstermektir,,, sadece bisiklete binmek yetmez bisiklet için çivi çakılmalıdır,,, bu çivi nedir,,,,,, bize uygulanan haksız uygulamalara karşı sessiz tepkidir ,bu tepki en fazla düdük çalmaktır ..nasıl çağatay dostumuz için düzenlenen turda kenetlendik yolları kestik tek bi polis bize bi şey yapamadı çünki haklıyız arkadaş,,, çağatayın katili nerde ...

:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
@Kudret Kurtcebe

Kudrettin bey Şefim ve bende geliyorum İDO nun almış olduğu bu kararı protesto için Yenikapada olacağım bisiklete gönül vermiş arkadaşlarımızıda Yenikapıda görmek isitiyorum Bakalım Köprü geçişinde olduğu gibi katılım olacakmı :eek:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Zafer Ünlü

evet köprü geçişinde 1200 bisikletli vardı bakalım 1200 kişi gelecekmi face den örgütlenenler var...

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
yaz baba benide bu kadarınada pes dogrusu zaten aldıklarında fiyattan geçiriyorlar bari bunu yapmayın beee şu memlekette bisiklet hakkı yokmudur bee her boku düşünüyorlar cevrenin içine edicek ve küresel ısınmayı dahada büyütmek için ellerinden geleni yapıyorlar su cevre dostu mütevazi bisikletlerimizi bi vapurda çokmu görüyor bu kalleşler

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
geliceğiz göreceğiz ama arkamızı dönüp gitmeyeceğiz,sessiz kalmayacağız,olmaması gereken bir durum . ido gaflet ve dalalet içinde..

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dapoet

liste yok alper..yenikapıya pedallıyoruz,, saat 09.00 de ben kadıköyden eminönüne geçerim denk geliriz orda....

Tepki
35
Bisiklet
Corratec
@Emre Gözütok

oralardan gelen kişi vardır yoksada bilgili kişiler mutlaka yardımcı olur ortak bi yerde buluşulur yeterki gelmeyi iste yaparsın. abi bende geliyorum. herkese iyi geceler

Tepki
36
İsim
Serdar Y.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam Emre,

Nişantaşı'ndan gideceğim ben de oraya. İstersen 4.leventten mecidiyeköy, oradan da osmanbey tarafına gelirsen, beraber buluşur, Taksim'den beşiktaş'a, kabataş, karaköy, galata köprüsü ve Kennedy caddesi'nden yeniköy'e varırız. Tam 10km tutuyor. İstersen metro'ya biner Taksim'e gelirsin. Nasıl kolayına gelirse ? Uyar mı sana ? Kennedy caddesinden sahilden püfür püfür geliriz.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@serdar yıllar

Teşekkürler önerin için metroyla Taksim'de buluşup ordan gitmek bana daha makul duruyor. Fakat gelip gelemeyeceğim kesin değil. msn yazmak yasak diye biliyorum size özel mesajda mail adresimi yollarım.

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
program şöyle olsun derim
*saat 10. oo da toplanma
**geleceğini söyleyen ve de gelen basın mensupları ?? na açıklama
***idodan alacağımız istek ve dilekler belgelerini doldurma
****İDO yetkilileri ile görüşme

başka önerisi olan var mı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa akman

evet formları doldurur veririz....ido yetkilileri ile mustafa dostum sözcümüz sen ol ..ben sinirli adamım...

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
abi istanbulda olup size destek vermek isterdim ama malesef kalbimiz sizinle

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ido müdürünün demecini derşan dostumuz okumuş bunlar demiş solcu tipler sayın cumhurbaşkanımız bisiklet yarışlarına teşrif ederek birincilere ödülü vermişti adı üstünde idi zati cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı....şimdi
sormak lazım bu ido müdürüne bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
mustafa akman dostumda resimledi, kareledi mustafa dostum çektiğin o kareleri bu ido müdürüne göndermek lazım ....adamın aklına spor deyince tekvando ve güreş geliyormuş dünya çapında kaç adet madalya alındı ona baksın...............bu tip zihniyetler olduğu müddetçe sporda ayrımcılık yapıldığı müddetçe adamlar gelir bisiklet yarışlarında türk takımını
sollar birinciği alır .... çok öğündüğümüz futbolumuzun son durumu esef vericidir, uefa bu durumda takımı ihrac edecek gelişmeler son derece üzüntü vericidir atayı unutmayacağız ne dedi ben sporcunun ahlaklısını severim, hay sen çok yaşa atam çok yaşa 1000 senede bir gelir tek ata................

47.cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı ........

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/SiteImages/Haber/agustos2009/ido_bayram43.jpg

ahmet paksoy ..genel müdür -ido............

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
bu hafta yoğunlukdan aranızda olamayacağım ama hafta daha büyük bir hazırlıkla ve daha organize bir şekilde yapılmasını öneriyorum (bankart,basın,tv,vb) bir günde bu hazırlıklar yapılmaz oraya gittiğimizde iyi organize olmuş bir topluluk daha iyi sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum

ayrıca dernek bu konuda çalışmaya ilk duyum aldığın da başlamıştır yönetim olarak acil bir toplantıda yapılarak gerekli dilekceler yazılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Halil Atalay

halil biz ufak bi keşif kolu olarak giderek formları doldurup veririz haftayada sizlen olacağım ve garipçe turuda iptal evet gerekirse her gün basarım o yenikapıya ,,,,,

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
müjde

İDOda karar değişikliği

yasak sınırlandırıldı
sadece yaya yolcu taşıyan feribotlara sınırlandırıldı

sms
mail
fax çeken arkadaşlara teşekkürler