Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniden Teşekkürler Butonu ve Puanlama hakkında.

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Daha önceleri kullandığımız(eski userlar hatırlayacaktır) teşekkürler butonunu kimi teknik sebepler nedeniyle kaldırmıştık.

Şimdi farklı-gelişmiş ve daha süratli(sayfa değişmeden uygulanan) bir yazılımla bu özelliği tekrar beğeninize ve hizmetinize sunuyoruz.Daha da geliştirmeye çalışacağız.

Forumlarımızın kurulduğu günden bu yana uygulamada olan puanlama sistemini ise bugün itibariyle devre dışı bırakıyoruz.Puanlama sistemi özellikle teşekkür butonunun kaldırılmasından sonra ve forum anasayfasının enaltındaki TOP10 sayacının gündeme alınmasından sonra suistimal edildi.Perde arkasından hadiseyi izlemeye aldığımızda gerçekten bazı kişilerin sadece birbirleri arasında sadece puan yükseltmek amacıyla,olur olmadık ve hakkaniyete sığmayan ölçüde puanlama yaptıklarını ve popülarite yarattıklarını izledik,tespit ettik.Bu hadise gerçek paylaşımcıları olduğu gibi bizleride üzmüştür.Bizler en yüksek puana puanlama gücüne sahip yöneticiler olarak puanlarımızdan vazgeçtik.Umuyoruz sizlerde bunu anlayışla karşılarsınız.

Güle güle kullanalım.

bisikletforum.com yönetimi.:in:

mziyaeddin, mustea7, nero ve 69 kişi daha bunu beğendi.
  2. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Elinize emeginize saglik...Bence böyle daha şık oldu :)

3. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler butonu ilginç yani şimdi bana göre pek hoş deil ama zaman kazanmak açısından yararlı olabilir hadi hayırlısı bakalım :D

4. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    'TEŞEKKÜRLER'

:eek:

5. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Eskisine gore cok cok iyi olmus. Emegi gecen herkese tesekkurler :)

6. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Forum böyle daha güzel olacak :in: .. Bir de herkese açık teşekkür edelim :) Teşekkürler ..

Helen, eniskaratut, d.berkay ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  7. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    teşekkürler bisikletforum yönetimi :)

8. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkürler. Benim önerim şöyle olabilir, teşekkür edenlerin gösterildiği yerdeki alkışlayan elemanların olduğu resim kaldırılsın. Gereksiz yer kaplıyor ve sade durmuyor. Bilginize.

9. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    tüm bisiklet foruma hayırlı olmasını dilerim....
    puan almak için yazılan gereksiz mesajlarada bu teşekkürler butonuylada son verildiğini düşünüorum... aslında puanlama sistemide güzeldi ama gereksiz mesajlardan da kurtulduğumuza sevinmedim deil :)
    teşekkürler yönetici arkadaşlar

10. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Teşekkür sistemine alışkın değilim. Mesaj sayıları haricinde sıfırdan başlamış gibi olduk. Hayırlısı olsun.. Zamanla alışacağız artık ;)

11. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Tesekkur butonuna kavusmamizi saglayan tum yonetici arkadaslara ve bu konuyu gundeme getiren ve destekleyenlere binlerce tesekkur.
    Ama puani silinenlere de cok uzuluyorum:)
    Selamlar

12. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    evet güzel olmuş böyle ama bence sayfalar da biraz kirlenmiş sanki...

yani şunu demek istiyorum bir sürü teşekkür yazısı ve resim (bir grup alkış tutan insan).... mesajlar arası geçiş yaparken bu şeylerin ikide bir karşıma çıkması pek bi rahatsız etti beni :bilmiom:

KAMİKAZE, hulyaars ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  13. naz34

naz34 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Murat bey merhaba,

Bisikletforuma üye olduğumdan beri anlam veremediğim, bana garip gelen bir şeydi puanlama olayı..(Öncesini bilmiyorum. )

Ben şuna inanıyorum ki : Bizlerle gezilerini , bilgilerini , birikimlerini paylaşan arkadaşlar ,bunları puan ve teşekkür için yapmıyorlar.
    Bu gönül işi, duygu işi..Hem onlar yaptıkları bu şeyden zevk alıyorlar,
    hem de bizlere o zevki yaşatıyorlar...

Bir bisikletsever olarak bisikletforumdaki tüm yazılanları , zevkle okuyor ve beğenilerimi yazarak ifade ediyorum , sevgi, saygı ve teşekkürlerimi de ekleyerek...
    Sizce konu açan ya da gezi yazısını bizimle paylaşan arkadaşı ; yazdığı konuyla ilgili ,duygu ve düşüncelerimizi yazıp teşekkür etmemiz mi onore eder , hiç bir şey yazmayıp sadece teşekkür kutusunda adımızı görmesi mi…?
    Öyleyse tekrar her yazı altına teşekkür amaçlı kocaman bir kutu açmaya ne gerek var ki?
    Bir konu, onlarca teşekkür eden adı, bir yanıt, onlarca teşekkür adı..Hem yazılanların akıcılığını engelliyor ,hem de çok yer kaplıyor, hem de insanı okumaktan soğutuyor..

( ……… ……… adlı kullanıcının bu mesajına 21 üye teşekkür etti.)
    Bu aslında yeterli bi dipnot değil mi…?
    İllede kimlerin teşekkür ettiğini herkesin görmesi gerekir mi…?
    Sadece ilgili kişi bilse kimlerin teşekkür ettiğini olmaz mı…?

Şöyle bi uygulama yapılamaz mı..:

“CEVAPLA” butonu gibi bir “ TEŞEKKÜRLER” butonu eklense , teşekkür etmek isteyen o butonu tıklar.
    Konuyu açan kişiye ait özel sayfa olsa, teşekkür butonuna basanların isimleri orada toplansa.. İlgili kişi ,özel sayfasını açıp ,ismen kimden teşekkür almış öğrenebilir istediği zaman....Nacizane bi öneri , Bilgisayar yazılımı ,programı hakkında bilgim yok ,bu yüzden yapılabilir mi yapılamaz mı bilemiyorum..

Umarım haddimi aşmamışımdır. Puanlamayla ilgili yazmayı düşünüyordum bir süredir, düşüncelerimi ifade edebilmeme
    Vesile oldunuz. Teşekkür ederim..Saygılarımla…

14. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eski teşekkur sistemini yeniden kulanıma soktuğunuz için forum yönetimine teşekkürler...

15. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gitti puanlarım. 61000 leri görmüştüm neyse:D

Önceki konuda da demiştim ki, bu güzel forumda asla rakamlara takılmamalı, bisiklet ile ilgili haberleri, bilgileri, bizlerle paylaşacağınızı umduğunuz konuları oluşturmanız yetecektir. Gerçekten bu siteye ben Google'dan fazla giriyorum. Alışkanlık yapıyor resmen ve burda olmaktan, yorum yapmaktan, konu eklemekten ve sizlerle bisiklet sevgimi pekiştirmekten çok büyük haz alıyorum.

Teşekkür olsun veya olmasın önemli olan bu forumdaki neşemiz, muhabbetimiz daim olsun, Zafer Bayramınız kutlu olsun ayrıca.

16. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    + puanlama üyelerde motivasyon içni faydalı idi, ancak Murat Bey'in de bahsettiği şekilde suistimal edilmesi ve dolayısı ile popülariteye taban oluşturmak niyeti ile amaç dışı kullanımı uygulamadan vazgeçilmesine sebep oldu.anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

eski uygulamada puanların, yeni uygulamada ise teşekkürlerin bir faydası da bilgi almak isteyenler için referans teşkil etmesidir. yani örneğin x üyenin teşekkür seviyesi (eski uygulamada puanı) yüksek ise bisiklet hakkında deneyimli ve tavsiyesi kabul edilebilir olarak değerlendirilmektedir. bu bağlamda sadece konunun altına teşekkür mesajlarının yazılması ve onore edilmesi -yetersiz kalmaktadır diyemem ancak- bir noktada eksik kalmaktadır.

bahsettiğiniz şekilde teşekkürü alan kişinin müteşekkirleri görmesi, diğer üyelerin ise teşekkür sayısını görmesi konusu elbette yönetim tarafından değerlendirilecektir.

asla yapıcı fikirler için "had" sözkonusu olamaz, forumumuzun teknik yetkilileri gelen teklifleri değerlendirerek uygulanabilirliğini tatışırlar ve eğer uygulanabilir ve faydalı olacak ise işe başlanır. puanlama sisteminin kaldırılması da gerek yönetimin gözlemleri gerekse de üyelerden gelen dönüşbilgi ile olmuştur.

ne mutlu bize ki bir ilçe nüfusu kadar üye ile aynı platformda fikir alışverişi halindeyiz :)

aslında mesajımı bu kadar resmi bir lisan ile yazmak niyetinde değildim ancak sabah mahmurluğuma verin :) cümleye nasıl başladıysam bütün mesaj o şekilde devam etti ;)

17. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    bu sistem foruma ilk üye olduğum zamanda da vardı.
    daha adil ve daha kullanışlı olduğu bir gerçek.

yalnız, patronlarının maaşlarına yaptığı zammı
    alkışlıyormuş gibi görünen o abi ve ablalara
    biraz gıcığım o kadar. düşünsenize, içimizden
    biri lastik yamama ya da v fren ayarıyla ilgili
    birşey yazıyor, bu beyaz yakalı arkadaşlar da
    neşe içersinde bizi alkışlıyor :)

teşekkür ve puanlama sistemi olmayan
    mesleki bir foruma da üyeyim aynı zamanda.
    yıllardır kimse bir eksikliğini çekmiyor.

emekleri ve uğraşları için forum yönetimine teşekkürler.

18. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    İsmailcim inan seni kızdırmak için değil.. ama malesef bu arkadaşarı mesajının altına aşağıya yolluyorum:). Naza ve sana aynen katılıyorum güzel öneriler :in:

Dip not :Ben yapı itibarıyla çok teşekkür eden bir insanımdır:):):) umarım yanlış anlaşılmaz şimdiden dostlara bildiririm pozitif düşünceyle yazılan herşeye teşekkür edebilirim .. benim için ayrıca bir de çok çok teşekkürler butonu olması lazım :D:D:D:)

19. Mert Bağcılar

Mert Bağcılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eskiden kimin kime puan verdiği gözükmüyodu...Böle çok daha iyi olmuş,teşekkürler...

20. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    abi sıfırdan başlamak çok koydu adamaya :D:D
    şaka biyana, sağol murat abi böyle cok daha iyi oldu..:)

( şimdide teşekkür edin die ağlayanlar cıkmaz inşllh :D )

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.