Yeniden dönüş, Tavsiyeler, Bel için öneriler

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Merhabalar arkadaşlar abilerim ablalarım kardeşlerim:)

Bisikletsiz geçen 7-8 yılın ardından (hırsızları Allah ıslah etsin, çalınma sonucu bisiklete veda etmiştim) yaz okulu için geldiğim Erzurumda hem ufak bir aksiyon olsun hem de spor yapmış olurum düşüncesiyle migrosta 26'' jant belderia kings diye bir bisikleti gördüm ve aldım. ( öğrenci hayatı, 2-3 gündür araştırıyordum 300 lira olduğunu görünce dayanamadım,çok yüklenmeyin lütfen:D )
Bırakmamın öncesinde kendimi bildim bileli bisiklet üzerindeydim şehirlerde kaybolmalar, düşmeler kalkmalar akrobatik atlayışlar sonucu bisikletleri ortadan ikiye bölmeler derken hatrı sayılır bir bilgi ve tecrübe birikimine erken yaşta sahip oldum:hhhhhh: Ama tabiki hala çok yetersiz.
Sorularıma gelecek olursak:

1- Böyle kalitesi düşük bisikletlerde dikkat etmem gereken çabuk bozulan-kırılan bölümler-parçalar illaki vardır diye düşünüyorum. ( 1.76-1.77 boy ve bolca yağlı 76-78 kilom var) Hangi parçalara dikkat edip özen göstermemi önerirsiniz.

2-Şimdilik ilk sıkıntı olarak ön jant akordu vardı ilk iş olarak götürüp onu yaptırdım. Sonraki ufak forum gezintisinde biraz sürülüp oturtulup sonra ayarlattırılması gerektiği gibi birşeyler okudum Bu konuda bilgi lazım. Nitekim akort ayarının hemen sonrasında hafif bir bozulma yine oldu ama bu sonraki bozulmanın nedeni kuzenim de olabilir çünkü binsin diye verdiğimde hızını alıp ön frenle bisikletin arkasını kaldırma tarzı işler peşindeydi:hihi:

3- Sene başında belimde fıtık başgösterdi, şağ tarafta yırtılma ve kanalda daralma var. Gittiğim bütün doktarlar ameliyat demesine rağmen olmadım özen göstererek egzersiz yaparak neredeyse yatalaklık, topal gezme durumundan şu an bütün sıradan günlük işlerimi hafif bel ağrısı eşliğinde yapabilme durumuna geldi.
Şu an belimdeki en büyük sıkıntı terleme sonrasında ( çok terleme oluyor) terin üzerimde soğumasında belim neredeyse tutulacak gibi oluyor. Belimi sürekli sıcak ve teri vücudumdan uzak tutmak için ne önerirsiniz. Şimdilik belime bir havlu koyuyorum terleyip soğuma safhasına geçmeye başlayınca değiştiriyorum. Daha pratik yollara çözümlere açım.

Ve tekrardan herkese merhaba, bisikleti özlemişim :hhhhhh: Zayıflayan bel kaslarıma ve güç kaybı olan sağ bacağıma iyi geleceğini düşünüyorum. En kısa zamanda daha iyi bisikletlere kavuşarak bisiklet hayatıma hep birlikte devam etme ümidiyle desteklerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba su an durum nedir ?

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
Geçen bir senede forumda bolca vakit geçirdim. Market pisletini 1ay kullanıp elden çıkardım:D Şu an mosso marine 26 jant bisiklet mevcut. Arada turluyorum belime de iyi geliyor ama daha çok açma germe fizik tedavi hareketleri faydalı oluyor bel için. Kabaca bu şekilde:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kilo verme işi ne durumda ?

• Beğen
Tepkiler: eatmc

eatmc

Üye
Tepki
88
İsim
Efe
Bisiklet
Mosso
@mariokaldato Kilo problemim yoktu zaten sadece bel adele çevresindeki yağ/kas oranı problemli (kas çok az, yağlanma normalin hafif üzerinde) Ona da ne çeşit spor olursa olsun faydalı oluyor. 70-75kg arası geziyorum