Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeniden bir heycan, Yeni seçim, Yardım lutfen.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Murat D. tarafından paylaşıldı.

1. Murat D.

Murat D. Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar.

Yaklaşık 1 yıldır Bianchi Tdl 1300 kullanıyorum ve çok memnunum.
    Bu arada evlendim ve eşim de bisiklet kullanmak istiyor. Doğal olarak eski bisikletimi ona verip yeni bisklet alma konusunda anlaştık :)
    Ben daimi olarak kullandığım için.

Yeni bir bisiklet heyecanı içine girince tekrar akıl karışıklığı da geri geliyor. İnsan verdiği para karşılığını istiyor neticede.

Öncelikle sorum şu ki; Boyum 1,80 civarı bacak iç booyu 80 cm.

şehir bisikleti kadro boyu kaç olmalı.
    29'' dağ bisikletin de kadro boyu kaç olmalı.
    27,5'' dağ bisikletinde kadro boyu kaç olmalı.
    26'' dağ bisikletinde kadro boyu kaç olmalı.

İkinci ve can alıcı sorum şu.

Her gün işe gidip gelmek için yaklaşık 40 km yol gidiyorum. Tamam belki asfalt olabilir ama insanı çileden çıkaran minibüs sürücüleri ve ne yaptığını bilmeyen sürücüler yüzünden paldır küldür kaldırımlara çıkmak zorunda kalıyorum. Ayrıca malum ülkemizde bisiklet yolu olmadığından dolayı tek araçlık şeride 2 araç girince kaldırım veya o yol kenarında parkeden araçlar yüzünden kaldırıma çıkmak zorunda kaldığımızdan dolayı HANGİ BİSKLETİ YERCİH ETMELİYİM.

Bu haraketliliğe şehir bisikleti dayanabilir mi?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sabırla okuduğunuz ve yardımlarınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

2. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Erkek bisikletleri ile kadın bisikletleri birbirinden ayrı şeyler. İşin içinde performans olmayabilir ama uzun süre kullanımda sıkıntı çıkarabilir,bunun bilincinde olun.

3. Murat D.

Murat D. Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Hanım arada bir binecek zaten yeni bir bisiklet almak istiyordum buda bahanesi oldu :)

4. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Abi bütcen ne kadar baskalari sormadan soriyim :D

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Peki anladik esiniz arada binecek ama yine de o kadronun üstüne binecek. Arkadasin dedigi gibi bayan kadrolari degsik oluyor, ya üst borulari egimli oluyor yada hic olmuyor ve bunuda bir önemli nedeni var. Sizin boyunuz 180ise kadronuzda büyüktür, esinizin boyu tahminim 180 yoktur ve sizin bisiklet ona büyükgelecektir. Hic düsündünüzmü bayan kadrolarinda üst borunun neden egimli yapildigini ve allah göstermesin ama sizin ona vereceginiz kadro üzerindeyken, birden durmasi gerekirse ve ayaklari yere degmese yere düserek hangi zararlara yol acilacagini.

Bence siz bunlari düsünmediniz, sadece "Bosver ya birsey olmaz, ben yenisin alayimda gerisi önemli degil, nasil olsa arada sirada binecek neola bilirki sanki" dediniz.

Bence siz esinize uygun bir bisiklet alin ve siz bisikletinizi sürmeye devam edin. Benim düsüncelerim böyle, siz tabiki daha iyi bilirsiniz.

BFOkuru bunu beğendi.
  6. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle sizin bisikletiniz muhtemelen eşinize uymaz. murat bey detaylı açıklamış zaten bu durumu

ama illa ki alacaksanız
    20" bir kadro, hibrit bir bisiklet ve 35c üzeri kalınlıkta dişsiz lastik işinizi görür

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sık sık kaldırıma inip çıkacaksınız anladığım kadarı ile haklısınız minibüsçüler konusunda o nedenle ilk iş süspansiyonlu bir bisiklet bakmanız olacaktır.
    Öncelikle bütçenizi belirtin ona göre bir cross şehir bisikleti işinizi görür.

Kadro boyu için bu tablo işinize yarayacaktır.

Berke bunu beğendi.
  8. Murat D.

Murat D. Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ecet açıkçası dusunmemıstım bunu. Lakin benım bisikletim 19 inc kadro olması gerekiyor ve hanım 186 boyunda yaklaşık. ona ondan uygun olacağını dusunmustum. tekrar degenlendırmem gerekecek sanırım.

1500 - 2000 cıvarı bır bütçe ayırdım. aslında sehır bısıkletı olarak sedona320 dıkkat cektı. dag bısıkletı olarak da sedona 920.

Hanım ıcınde belkı bıanchıyı satıp sedona 300 clasıc olabılecegını dusunmedım degıl

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Araziye girmeyecekseniz dağ bisikletine bakmayın şehir bisikletleri o kaldırım işini görür yolda da rahat bir sürüş sağlar. 2014 model bir çok bisiklet gelecek 1-2 ay içinde onları beklemenizi öneririm ama hemen istiyorsanız şuan 2014 modellerini çıkarmış olan sedona var şu modele bakabilirsiniz.
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-345.html

Berke bunu beğendi.
  10. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    29' bisikletim var imzadaki.
    boyum 182 L beden başka değişle 19' bisiklet sürüyorum.sanada L kadro 29 olabilir.kolların kısa değilse !

11. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    bisikletleri ben de eşimle kullanıyorum. imzamdaki bisikletleri inceleyebilirsiniz.
    bisikletler bayanlar için kısmen değişikliğe uğruyor. örneğin üst boru daha alçak yapılıyor. sele daha kısa ama geniş oluyor vs. ancak bayanların bizim bindiğimiz bisikletlere binememesi için hiç bir sebep yok. dar sele kullanmayın yeter.:)
    size ve eşinize uygun kadro boyu L oluyor. bilerek L yazdım. çünkü markadan markaya kadro geometrileri değişebiliyor. buna bağlı olarak da bazılarında 49 cm size uygunken bazılarında 53 cm çıkabilir, normaldir.
    peki hangi bisiklet? kesinlikle dağ bisikleti değil. şehir-tur bisikletleri kullanım amacınıza gayet uygun. dayanıklılık demişsiniz, önü amortisörlü tur bisikletlerinin kadroları yük bineceği düşüncesiyle dağ bisikletlerinden bile sağlam oluyorlar. ayrıca bu tarz bisikletlerin geometrileri rahat sürüşü ön plana alır, daha konforludur.
    bütçenize göre amortisörlü veya düz maşalı bir şehir-tur bisikleti tam sizlik :in:

12. Murat D.

Murat D. Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    yol bisikletlerine merak saldım bır de bu ara kafam karıştı acayıp ya :D

13. Ferit Uysal

Ferit Uysal Yeni Üye

Adı:
    Ferit
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende 2 bisiklet arasında kaldım rockrider8.1 carraro crx 900 RR 8.1 1600 tl o fiyata o düzeyde bisiklet bulamadım ve ömür boyu kadro garantili...
    Kısmetse hafta sonuna alıcam