Yenice bisiklet festivali rezilliği

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@Sebahattin Gerceker
ekmeğin içine amiyane tabiriyle "yürrüüü anca gidersin!" yazmışlar. daha fenasını ifade etmişler aslında da neyse. ama açık bir mesaj var orada o kesin.

Scudo

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
Bu festival konusunda ilgili bölgenin düzenleyici grubun dernek olmasına dikkat etmek lazım. Derneklerin düzenlemedigi festivallere katılmamak lazım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzülerek, sinirlenerek okudum. Gerçekten içler acısı. Okurken o kadar olur anlayış göstermek lazım diyemedim her yönü sıkıntılı olmuş festival rezalet olmuş bence ilgili makamlara yazmak bilgilendirmek farkındalık yaratmak gerek. Eğitim kültür bilinçlendirme önemli

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BF Okuru

Üye
Tepki
2
forumda burada gunler oncesinden yenice festivali paylasimi yapan sahis neredesin bir daha bu tur paylasimi yenice icin yapma bence ( dipnot forumdaslarimiz yapsaydi daha eglenceli olurdu bence )

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Özellikle Pedalşörler Bisiklet Grubu ve bölge bisikletçileri, (link), (link) ve (link)nda tepkilerini dile getiriyorlar...
Silinen mesajlar.. engellemeler var.. ama adam gibi bir açıklama yok...
Belediye komedi gibi bir açıklama yazmış sayfasına... İlgimiz yok diyor ilk satırlarda, ardından desteklemeye devam edeceğiz bu festivali diyor.. bir de üzüntülerini bildiriyor... :acpsnr:
Bu açıklamalarının altındaki tüm yorumların silindiğini söylememe de gerek yok elbet...

• Beğen
Tepkiler: NEVRES KME

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@luneris
Çok geçmiş olsun, Sakın yanlarına bırakmayın, sosyal medyada yazın, fatura kesilmediyse maliyeye şikayet edin, Belediyeyi içişleri bakanlığına şikayet edin ve asıl para için tüketici hakem heyetine verin ve geri alın, birde mahkeme masrafları onlar ödesin.

Geçen Emirgan BELTUR ile fahiş fiyattan dolayı fena kazık yedik ama yanlarına bırakmadım, Beyaz köşk müdürü ve BELTUR genel müdür yardımcısı telefon açtı özür diledi ve misafir olarak davet ettiler..Asla misafirleri olmam AMA YOLUNACAK KAZ OLMADIĞIMIZI YÜKSEK OKTAVDA gösterdim.

Tekrar çok geçmiş olsun.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Anladığım kadarıyla baş aktör yine organizatör festival (hoş rezalet festivali) i bu hale getiren o dur onun şahsını bu tür organizelerden uzak tutmak için çaba göstermek lazım adam işi para kazanma yolu görüyor resmen.:mad: Başka bir organizatör ile çok daha iyi yapılabilirdi mesela.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sebahattin Gerceker

Şu işe bak memleketin bisiklet organizatörü bile 80 yaşında vay be. Tamam ileri yaşlardakileride çalışma hayatına ve topluma kazandırmak lazım ama bu gibi oldukça hareketli ve sorumluluk yüklenilen etkinlikleride fişek gibi gençler düzenlesin. Gençler daha neyi bekliyor aileler de bu noktada bayağı hatalı. Çocuklarını pamuklar içine sarmaktan vazgeçsinler. Sivil toplumda gençlere daha fazla sorumluluk yüklesin mesela belediyeler. Bak fransız başkanı 39 yaşında ha keza kanada ve yunan yöneticilerde öyle. Onun için bu organizasyonu çokda görmemek lazım.

MGSancar

Üye
Tepki
100
İsim
Gürhan
Bisiklet
Giant
@asusmune fatura kesilmedi tabiki ve sen diyene kadar farkında değildim durumun. Organizatör Ünal Tolun'a ulaşılamıyor telefonlarını açmıyor. Adam kaçıyor ve yaptığı işin arkasında durmuyor.

Fatura kesmediği için gelir idaresi başkanlığına ve bimer'e şikayet edeceğim. Ayrıca nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla savcılığada suç duyurusunda bulunacağım. Sonuç çıkar mı çıkmaz mı bilemiyorum ama böylelerinin yaptıklarının yanlarına kar kalmasına gönlüm el vermiyor.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Yaşadığım yer festival alanına 35 km uzaklıkta. Oranın eşsiz manzarasını hemen hemen bu coğrafyanın her yerinde gördüğüm için festivale katılmamıştım. Keza hava durumu da belliydi. Katılan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MGSancar
Sevgili dost, biz üstümüze vazife olanı yapalım da onların isterse yüzü kızarmasın ama ruhlarında hissettikleri titreşimden dolayı iç huzurları kaçar.siz gerekli girişimleri yapın.

Gelirler idare başkanlığı ve alo maliye ye kesin suç duyurudunda bulunun ve ücreti talep için tüketici hakem heyetine başvurun.maliye fatura konusunda yardımcı olacaktır.Zaten ücret karşılığında fatura kesmemiş olmalarından dolayı suç işlemişler.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine ben yazıyorum ama kafaya takılmayacak gibide değil. Şimdi böyle bir festi 150 kaymeye düzenliyorsun. Anlaşılan tur kapsamında her şey "sen istiyor duj verejek 50 dolar daha" kıvamında. Yani verilen paranın bir karşılığı görülememiş. Şimdi 300*150=45000 kayme para eder. Yani zaten herşeyi yerel yönetime yıkmışsın. Nerdeyse organizatör kemiksiz bir 44500 kayme kaldırmıştır diye düşünüyorum. Yılda böyle iki yenice fest patlatsan sezonu kazasız kapatırsın. Bakın gençler sizde cesaret yok. Her farklılık arayanın nerdeyse balıklama atlayacağı bir fest i eli yüzü düzgün bir şekilde düzenleseniz yarısıda masrafa gitse cepte yine temizinden bi 20000 kayme tele kalıyor, onlada okul masraflarını çıkartır herkeste mutlu mesut memleketine döner. iyi değilmi.

PeeKay

Üye
Tepki
43
İsim
Berat A
Bisiklet
Sedona
bende diyorum türkiyede bisiklet neden gelişmiyo bu turu yapan adam eski bisiklet federasyonu başkanıymışya.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ekşide konu açılmış ekşide yazıcaklarına burada yazsınlar yav

ekside üyeliği olan yokmu hiç sayfanın linkini atsanıza :D

(link)

Caner Geyik

Daimi Üye
Tepki
858
İsim
eski rumuz: luneris
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç ekşideki başlığı ben açtım, yukarıda da yazdım açtığımı. Buradaki her şikayet mesajını da oraya kopyaladım. Orada yazanlar buradan farklı değil yani.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Fikri takibe inanan bir insanım. Face de şöyle bir habere denk geldim. Magdurlara ve konu ile ilgilenenlere duyurulur.

Sosyopaths

Üye
Tepki
14
İsim
Arda ld
Bisiklet
Salcano
festival yapıp ücret talep eden kurum veya kuruluşlara itibar etmeyin..150 tl ile 10 gün kamplı tura çıkılır,muhteşem zamanlar geçirilir..milleti zengin etmeye lüzum yok sonuçta bisiklet kullanımını özendirme amaçlı olmalı bu gibi festivaller...ücreti öğrenip programını iptal eden bisikletçiler olmuştur illakı..