Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Zincir Aldım,Rubleyide değiştirmem gerekir mi?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Aykut Subaşı tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar.Yeni bisiklet topladım.Üzerinede denemelik olsun diye eski bir zincir takmıştım.Yolda giderken koptu,baklası kırılmış.Daha iş çıkmaz ondan.Şimdi,duyduğuma göre zinciri değiştirdiğimizde rubleyide değiştirmek gerekiyomuş.Haftaya cumartesi Artvin yarışına giricem.Onun için zinciri değiştirirsem,rubleyide değiştirmelimiyim?

Sanırsam,hem ruble aşınıyomuş ,hemde atlama yapıyomuş.Yarışta,hiçbir sorun yaşamamam gerekiyor.Ruble:.Deore.Bunuda ikinci el aldım,en fazla 3000km kullanılmıştır.Eğer zinciri değiştirirsem sorun yaratır mı ?

Ali ERTURAN bunu beğendi.
  2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    yeni zincir eski rubleye uyum sağlayamayabilir.ikinci el alınan ruble ile zincir ayrılmadan kullanılmalıdır.sen yeni zincirini bisikletine tak.kullan.pedala çok kuvvetli bastığında atlama yapmıyosa kulan bişey olmaz.ama atlama yapıyosa o zinciri kullanıcam diyosan rubleyide değiştirmen gerek.

3. Anıl Dağdemir

Anıl Dağdemir Yeni Üye

Seviye:
    Bencede bi tak kullan dene.

4. Abdullah Safa Karabacak

Abdullah Safa Karabacak Kıdemli Üye

Seviye:
    Belli bir süre sonunda birbirlerine alışırlar. Şimdi iş biraz kumara döner böyle yaparsan bence al tak dene nasıl diye yarış yapar gibi bir tur at baktın olmuyor hiç oynama direk yeni rublenide al. saygılar... :)