Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni yol bisikleti selem:

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında hüseyin ozan tarafından paylaşıldı.

1. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    btwin triban 3 ile gelen sele tahta gibi olduğu için hemen yeni bir sele aldım decathlondan:

http://www.decathlon.com.tr/Shiver-XC-Flow-Bisiklet-Selesi,PR-14920.html

eski sele ile arasında dağlar kadar fark. üstelik pedli tayt filan giymedim yinede çok rahattım. Bu arada seleyi yükselttim inanılmaz bir rahatlık sundu bana. önce alyan anahtarım olmadığı için seleyi alçak kullanıyordum ve 2 pedal çevirsem üst bacak kaslarımda inanılmaz bir yanma oluyordu. şimdi o kadar rahatladım ki yokuşları bile hiç zorlanmadan çıkabiliyorum.

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O kadar rahat mı jel desteği falan var mı bencede bisiklette en önemli şey konfor yani sele konfor olmayınca pedal çevirmek eziyet.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  3. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sele konusunun çok kişisel bir konu olduğunu düşünüyorum.

Yani ne demek istiyorum. Bu biraz da alışkanlık meselesi.

Hangi amaçla kullandığınıza göre değişiyor. Performans amaçlı kullandığınızda çok rahat etmeyi umursamıyorsunuz.

Ama günde en az sekiz saat poponuz üstünde durduğunda rahatlık arıyorsunuz.

Birisinin rahat dediği size ters gelebilir rahat edemiyebilirsiniz.

hüseyin ozan bunu beğendi.
  4. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    katılıyorum. jel desteği konusunda yanlış birşey söylemek istemiyorum ama eğer yolunuz decathlona düşerse btwin triban 3 ile bu seleyi yan yana koyup ikisinede parmaığınız ile bastırın farkı göreceksiniz.

5. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletten memnun musunuz? Aynı bisikleti almayı düşünüyorum. Artılarını ve eksilerini yazabilir misiniz?

6. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilk yol bisikletim olduğu için diğer yol bisikletleriyle karşılaştıramayacağım ama hoşuma giden gitmeyen şeyleri yazayım

Microshift vitesi sistemi(R8) çok hoşuma gitti. her vites kolunda iki tuş var. bir tanesi düğme gibi çalışıyor diğerini ise parmağınızla ittirerek çalıştırıyorsunuz.

arttırıcıları kaliteli değil vites değiştirirken bazen çok kolay oluyor bazende 4, 5 pedal çevirmem gerekiyor vitesin değişmesi için

3 lü aynakol olması çok güzel yokuşları çok rahat çıkıyorum.

benim bisiklette hutchinson equinox 2 lastikleri vardı şimdi btwin lastik olmuş değiştirmişler.

şimdi yeni bir jant seti bakıyorum. bu bisiklette değiştirmek istediğim tek parça jantları. akıcılığı arttırmak için çünkü bazı zeminlerde pedal çevirmeyi bıraktığım an bisiklet hızlı bir şekilde yavaşlıyor.

ama çok memnunum iyiki almışım dedim kaç defa. sonuçta giriş seviyesi bir bisiklet ve benim acemiliğimi çok çekiyor. bu nedenle eğer iyi bir bisiklet almış olsaydım hem hakkını veremezdim hemde bisikletler arasında ki farkı anlayamazdım. ayrıca decathlonun müşteri hizmetleri iyi bence. yalnız bisikleti aldığınız zaman mutlaka alyan anahtarı alın çünkü montajı yapan arkadaşlar bilmiyorlar çok fazla. siz kendinize göre gidon açısını ve sele yüksekliğini ayarlayın.