Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni yılda yeni bir başlangıç

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kiaoss tarafından paylaşıldı.

1. kiaoss

kiaoss Yeni Üye

Adı:
    Cemalettin K.
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba,
    2016 ya girdiğimiz bu günlerde bir kaç senedir ertelediğim bisiklete dönüş işini hayata geçirmeye karar verdim. Son bir aydır forumu okuyorum. Aklımda kaba taslak bir fikir oluştu ve artık sizlerle paylaşıp sizlerin de düşüncelerini aldıktan sonra noktayı koymak istiyorum.
    180 cm boyunda ve 74 kiloyum. İstanbul da yaşıyorum. Bisikletle şehir için de haftasonları gezmek ve yeterli kondisyonu da sağlayınca işe gidip gelmek için kullanmayı amaçlıyorum. Bunun için şehir bisikleti almaya karar verdim. Bisiklet modellerini incelediğimde şu an Merida crossway 100 veya mosso legarda 1530 almaya niyetliyim.
    Yanlış düşündüğüm bir nokta var mı ya da amacıma uygun farklı marka/model tavsiye eder misiniz?
    İlginiz,cevsplarınız için şimdiden teşekkürler.

ibrahim tosun ve mariokaldato bunu beğendi.
  2. Fevzi Orak

Fevzi Orak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    mariokaldato bunu beğendi.
  3. kiaoss

kiaoss Yeni Üye

Adı:
    Cemalettin K.
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Fevzi bey merhaba cevabınız için teşekkürler. Belgrad ormanlarına giderim off road girmeden gezerim diye düşündüğüm için birde istanbul yollarının pek iyi olmadığı için kilitlenebilir maşa düşünmüştüm. Ama önerinizi dikkate alacağım. Forumda da kilitlenebilir maşa Vs düz maşa başlığını gördüm.bir de o konuyu inceleyeceğim. Karar vermemde etkili olacağını düşünüyorum.

4. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Karbon maşa, darbe emicilik yönünden hissedilir ölçüde iyi oluyor. Tavsiye ederim.

Ulaş Çavuşoğlu ve mariokaldato bunu beğendi.
  5. kiaoss

kiaoss Yeni Üye

Adı:
    Cemalettin K.
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlker beyin tavsiyesi üzerine karbon maşalı bisikletlere baktım. Bunun sonucunda specialized sirrus sport disk 2015 modeli ile sirrus elite 2014 modeli yaklaşık aynı fiyat olduğunu gördüm. Sizce elite mı almalıyım? Yoksa sport mu?

6. Buğra E

Buğra E Üye

Adı:
    Buğra
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle şimdiden hayırlı olsun :) Belgrad ormanlarında Triban 3 ile offroad ( gerçekten offroad :), patikalardan ve balçıklardan ) yaptım ve bir saate yakın sürdü. Bisikletten inip su içmek istediğimde sadece bir-iki dakikalık ağrı oluştu ancak yeniden o gazla Yeniköy'e kadar aralıksız geldim.

7. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikleti amacına uygun kullanmalısınız. Triban 3le orman yoluna, parkurlara girebilirsiniz ama bu me kadar sağlıklı olur? Hem sizib açınızdan hem bisiklet açısından? @Buğra E . Birde bence şimdiden karbon maşaymış darbeleri emiyormuş bunlara kafa takmayın @kiaoss siz işe gidip gelme ve bir takım bozuk yollarda sürmek için bir bisiklet bakıyorsunuz buda ilk tercihleriniz olan ön süspansiyonlu bir bisikleti mantıklo yapıyor. Ben hem yol yarış hemde mtb kullanıcısıyım ikisininde kullanılacağı yerler belli ve ikisidd amacına uygun kullanılınca o kadar zevk veriyor ki anlatanam. İlk bisikletimde carraro sportive 224tü ve o bisikletle okula gidip gelme dışında uzun turlata çıktım

8. kiaoss

kiaoss Yeni Üye

Adı:
    Cemalettin K.
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Sarper Tuncer yorumunuz için teşekkürler. Oturduğum apartmandan yola çıkabilmem için merdiven inip çıkmam gerekiyor. Bu yüzden bisikletimin olabildiğinde hafif olmasını istiyorum.Bütçeyide abartmadan tabi :) Bu sebeple amortisörlü modelleri eledim. Görsel olarak baktığımda sirrus elite daha çok hoşuma gittiği için büyük olasılıkla elite alacağım gibi duruyor.

9. Buğra E

Buğra E Üye

Adı:
    Buğra
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Sarper Tuncer Benim düşüncem yada felsefem diyelim.. ''Bütçemi sonuna kadar harcamam ancak aldığım şeyi sonuna kadar tüketirim.'' Ben bu bisikleti MTB yapmak için almadım ancak aman yolda giderken taş gelmesin, akort ayarı bozulmasın, çizilmesinde demediğim için girdim o yola.. Açıkcası bisiklet umrumda değil.. O ortamda aldığım zevk için yemişim parasını :) Tavsiyeniz ve benim düşündüğünüz için teşekkür ederim, çok naziksiniz :) Sağlığım açısından düşünüyorum zaten birşeyler ancak 15-20 sürüşün 2 tanesinde girdim böyle yola :) Herkese tavsiye ediyorum. ''Aldığınız şeyi sonuna kadar kullanın.''

10. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işin arazi tarafına bir şey diyemem ama şehirde kullanılacak bisiklet için ön amortisör kesinlikle gereksiz bir ağırlık.

11. kiaoss

kiaoss Yeni Üye

Adı:
    Cemalettin K.
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tüm cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bugün itibariyle 2014 model sse aldım. Bisikleti aldıktan sonra bisikletle eve döndüm. Beşiktaş - gaziosmanpaşa arası yapmış oldum. Çok eğlenceli ve beklediğimden az yorucu geçti bunlar da siyah atımın fotoğrafları

Engin er. ve tuna ünüvar bunu beğendi.
  12. tuna ünüvar

tuna ünüvar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cidden at gibi :) hayirli olsun. Sabit maşa iyidir her yola gelir.

13. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayirli olsun sirrus cok iyi bir bisiklet. Çoğu bisikletçinin de hayallerini süsleyen bir alet. İyi günlerde kazasız sürmenizi dilerim