yeni yarıs bısıkletı alıcam sormadan edemedım

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Crank Arm

Bu bilgiyi nereden aldın bilmiyorum ama Scott ın resmi kataloğundaki bilgi bu kadroların ( Speedster S10 ) 1490gr olduğunu söylüyor. En yakın bir Scott bayisine giderek 2009 kataloğunu incelerseniz bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Yahut elinizdeki bisiklet bir speedster ise kadronuzu tartarakta sonuca ulaşabilirsiniz. Speedster serisinin Ultegra setli top modeli pedallar hariç 8.9kg gelmektedir. Bu set ile bu düzey bir ağırlığa sahip bisikletin kadrosunun 1190 gr olduğunu düşünmek biraz ütopyadır. Dediğim gibi resmi kataloğu inceleyin yada kadronuzu tartın;)

Ayrıca Scott bu kadroları günlük sportif sürüş için sınıflandırıyor. Ben hiç SpeedSter kullanan bir kıta yada ulusal takım duymadım, bilmiyorum.;)

Scott Japonya da resmi sitesi üzerinden kadro satışı yapıyor. (link)

Scudo

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Aytaç Biber

evet scott yarıs bsıkletlerı henuz dunyada hatırı sayılır bır mevkıye ulasamamıslar..

herkese tsk ederım ozellıkle aytac sana yardımlarından dolayı thanks

Crank Arm

Üye
Tepki
31
Ahkam kesmeden önce google a "scott speedster weight" yazsaydınız aşağıdaki sonuçlara ulaşırdınız.

Dip not : 2.61lbs = 1,190 gr

(link)

(link)

(link)

(link)

Ayrıca 8.9 kilo gelen speedster ultegralı degil full 105 li ondan size ütopya gibi geliyor madem scott katalogunu iyi biliyorsunuz onada aşağıdaki linkten bi bakın.

(link)

Speedster kullanan takım konusunda cevap bile vermiyorum anlayan anlamıstır zaten neden cevap vermediğimi.

Bizim milletce bi eğilimimiz var bilmeyi seviyoruz ama bilmek için birsey yapmıyoruz.

Neyse arkadas zaten kendi kriterleri ölçüsünde bisikletini almıs ve beğeniyorsa zevkle de kullanır. 100gr için veya Alüminyum teknolojisi için kişinin beğenmediği bir bisikleti alması yerinde olmaz helede yeni başlayan biri için ...

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Crank Arm

yoo yenı baslamadım ben 15 senelık bır bıanchı ye sahıbım ve 8 sene kullandm onu yenı oldugum husus degısen bısıklet aksamlarınadır

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Burada hareret biraz yukselmis, ne guzel birbirimizden ogreniyoruz burada gerek yok birbirimizi kirmaya.

Bazi siteler agirlik hesaplarken sadece medium boy kadroyu ( headset ve BB olmadan) veriyor, resmi siteler genelde medium boy kadroyu headset ve BB ile beraber tartiyor, agirlik farki buradan geliyor olabilir.

Cannondale'i alan arakadasim gule gule kullansin, guzel bir bisiklet.

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
Serdar bide burdan Hayırlı olsun diyim. Yer yüzü göstermesin Allah.

Serdarla bisikletini alırken tanıştık ertesi günde sahilde karşılaştık,Güzel tempoluda bir antenman/gezi yaptık. Bisikleti bende test-drive yaptım,gerçekten çok agresif bir bisiklet, duruşu rengide çok asil bence.

Uzun yıllar güvenle binmen dileğiyle...

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@tolgayalcin

kardeısm tsk ederım cok saol evet keyıflı bır antremandı ama gecen gun gelemdım konturum bıtmıs farketmeden arayamadım senı gelemıyorum dıye en yakaın zamanda telefı edecegım gorusmek uzere

Tepki
2
Serdar bey caad9 tiagra yı aldınızmı acaba aldıysanız deneyimlerinizi yazabilirmisiniz memnunmusunuz acaba bende düşünüyorum almayı....