Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni üye yeni bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ekzotik tarafından paylaşıldı.

1. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar ben yeni üyeyim.
    bisiklet seçimimde yardımlarınızı bekliyorum..
    1.78 boyunda 83 kg. 39 yaşındayım.bir zamanlar(24.5.2008'kadar) s.s kullanıyorumdum bu sebeble adrenalin'siz yaşamam mümkün değil.
    bisiklet artık yeni hobim olacak.
    bisiklet merakımın sebebi adrenalin, macera ,uzun yol,kamp, hem şehirler arası yol yapmak gerektiğinde de arazi şartlarınada girebilmek ama hızı da çok sevdiğim kaçınılmaz bir gerçektir.
    bisiklet için ayırdığım limit 1500 ytl kadar çıkabilir.

sizlerin tercihi doğrultusunda en geç 1 hafta içinde bisikletime kavuşmak istiyorum..

2. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Scott Scale 80 , Trek 4400D gibi bisikletlere bakabilirsiniz. ;)

3. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle cvp vrdğnz için teşekkürler.....

scott bike sprtster P2 ile sedona 871 beni internet fotolarından gördüğüm kadarıyle cezb etti ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalsanız seçiminiz hangisi olurdu.? ve bu modellerin artıları eksileri nedir.?

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. Sedona 781 sanırım beğendiğiniz. İyi donanımlı bir mtb. Sportster P2 ise yine iyi donanımlı bir 28" hibrid. P2 ile uzun yol ve asfaltta daha hızlı ve akıcı binersiniz, 781 ise bozuk yol ve yol dışı şartlarda daha performanslıdır. Biri arazide biri yolda iyidir. Seçim sizin ama ben olsam Mtb alırdım.

5. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    Teberus....mtb olarak kast ettiğiniz sedona 781 bozuk yol arazi şartları felan etkileyici ama scott P2 ninde uzun yol ve asfalt daha akıcı demişsiniz keşke iki özelliğide beraberinde barındıran bir model olsaydı..
    yinede teşkkürler....

6. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Üstad selamlar . . .
    Scott P2 gerçekten iyi bir bisiklet (sınıfı için) , ben de bir zaman P1 modelini almaya niyetlenmiştim ve hatta getirtip inceledikten sonra "evet alıyorum" diyememiştim.
    Neden derseniz bu tip bisikletler mtb ile kıyaslandığında daha narinmiş izlenimi veriyorlar ve memleket yollarını düşünecek olursak üzerlerindeki ince lastikler ile sanki eziyet çekeceklermiş gibi düşündürüyor insanı :)
    Kullanırken daha dikkatli davranmayı gerektirecek cihazlar sözün özü.
    Şu bir gerçek tam manasıyla düzgün yollara sahip olsak ve ağırlıklı olarak asfaltta kullanacak olsak bu amaç doğrultusunda mtb'ye karşı üstün seçenek olacakları kesin.
    Daha büyük jant çapı ve daha büyük ayna kollara sahip olmaları hızlanma,son sürat yüksekliği gibi konularda avantajlı olmalarını sağlıyor.
    Ve tüm bunları daha az efor sarfederek gerçekleştirmek mümkün olabiliyor.
    Amaaaaa.....
    Türkiye koşullarında asfalt dediğimiz yollar bile imanımızı gevretirken bu tip bir tercih yapmak yerine , asfalt kullanımına uygun hale getirilmiş dış lastikleriyle ve üzerinde 9'lu sistem barındıran , olabildiğince hafif bir mtb ile asfalt ve yarı arazide (gerekirse dış lastik değiştirerek arazide) konforlu sürüşler yapmak mümkün.
    Bu noktada benim de size tavsiyem 27 vtesli , olabildiğince hafif , en az deore seviyesinde donanım barındıran ve lastik dönüşümü yapılmış ve de kadro boyu kullanım stilinize ve ölçülerinize uygun bir mtb tercih etmeniz olacak . . .
    Msn adresimi özel mesaj olarak size atıyorum.Arzu ederseniz oradan da merak ettiğiniz hususlarda bilgimin yettiğince rehberlik yapmak isterim . . . :in:
    Görüşmek üzere .

ekzotik bunu beğendi.
  7. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    1500ytl ile isteklerin doğrultusunda alabileceğin en iyi bisiklet bu scale70
    hem asfaltta hemde arazide yüksek performans alırsın :in: saygılar
    satın alacağın ilgili link www.erdoganlarbisiklet.com

ekzotik bunu beğendi.
  8. ekzotik

ekzotik Yeni Üye

Seviye:
    aslında henüz bisiklet alabilmiş değilim işlerdenmi yoksa doğru seçim yapamamak dürütüsü mü bilemiyorum.
    ama yinede doğru yerde olduğum bilincindeyim bisiklet forum da omak keyif verici.
    bisiklet'e gelince bisiklete diyorum ancak aldığımda bisikletim diyecebileceiğim için şu an kafamda netleşen toplama bisiklet yapabilmek için henüz çok cahilim bu sebeble ''SEDONA 781'' yada ''SCALE 70'' arasındayım birde TREK 4400d var ama hangisi çok kararsızım bü üçlü seçime bir el atsanız diyorum..
    teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....................

9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  10. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Merida modellerine bir bak abi
    Sonrasında Specialized modellerini de gör...
    yukarıda yazdıklarından da scott scale 70 e bir bak

bana sorarsan o bütce ile benim söylediğim
    Scott Merida Specialized arasında bir seçim yapabilirsin...

ben olsam o 3 markadan birisini tercih ederdim...
    Giant kullanıyorum şuan ama Giant ı temin edebilirmisin bilmiyorum Kaçkar bisiklette vardı internet sitesine baktım Giant gitmiş Merida gelmiş...

kolay gelsin ;)