Yeni Üye Yeni Başlangıç (1erkek1kadın)

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
Merhaba Arkadaşlar,
Foruma yeni üye oldum. Engin 25 yaşındayım. İstanbul Sarıyer de ikamet etmekteyim. Eşim ve kendime bisiklet alacağız ama ikimiz de bisikletler konusunda bilgili değiliz. 8-12 yaşlarında çocukluk döneminden kalma sürüş bilgisiyle ve sağdan soldan duyma bilgilerle bu iş olmaz dedim ve bu yazıyı yazmaya karar verdim. Yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle bisikleti genel olarak doğada(Belgrad ın mis gibi havasında) ve sahilde kullanmayı planlıyoruz. Dağ bisikletlerini araştırdım biraz. Kron xc150 almayı düşündük ama İnternet te çok olumsuz yorumlar gördüğümden vazgeçtim. Sonra Decathlon sitesine girdim ve (link) ve (link) lerini gördüm. İkisini de beğendim açıkçası. İki bisiklet 1050 tl civarı aksesuar vs. hepsi aşağı yukarı 1.400 tl tutuyor.

Siz bu iki bisiklet için ne düşünüyorsunuz başka tavsiyeleriniz var mı ? Her türlü düşünceye açığım ve tavsiyelerinize muhtacım :)

(boy ölçülerimiz için forumdaki yazıyı okudum yazanın ellerine sağlık)

Scudo

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
ROCKRIDER 340 kullanıcısıyım gayet memnunum.O fiyata zaten en iyi sıfır bisiklet Rockrider 340.Baktığınızda o fiyattaki diğer sıfır bisikletlere çelik kadrolu çift amortisörlü dandik bisikletler çıkıyor karşınıza.Rockrider 340'ın rakipleri Salcano NG650 ve Kron XC150nin fiyatı zaten 800 liradan başlıyor.

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
1.png 2.png

alacağım ürünler bunlar decathlon sitesinden fiyat baktım cumartesi bayrampaşa subesinden almayı planlıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar, her ne kadar hobi olsa da bütçeyi mümkünse biraz daha arttırıp daha hafif bisikletler almanızı öneririm. Hobi seviyesinde en önemli şey hafiflik.

Binada bir yerlere kitlemeyin, mümkünse evde bisiklet için bir alan ayırın. Eve çıkarırken de sizi ağırlıktan bıktırmayacak bir bisiklet seçmeye çalışın, 340'lar 15 kilo falan geliyor. Bizi yormaz derseniz de iyi seçim tabii.

barkamon

Üye
Tepki
11
İsim
Barkın Dincer
Bence şehir bisikletlerine göz atmakta fayda var şehir içi kullanım için konfor olarak süperler.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Genelde bisikletlerden zil çıkar. Aldığınız iç lastikler 28" yol bisikletleri için uygun sizin bisiklete Olmaz. Matara kafesi için de vida bisiklet üzerinde olur genelde. Bisikletler konusunda yorum yapmayacağım ama şehir bisikleti bakmanızı tavsiye ederim.

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kask'ta da bir üst modele çıkabilirseniz çok güzel olur. Havalandırma, hafiflik...

nevzatsercanoktay

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Nevzat Sercan OKTAY
Bisiklet
Carraro
Hocam öncelikle bisikletlerinizi hangi amaçla kullanacağınız önemli. Neden dağ bisikleti seçtiniz mesela? Arazide sürmek için mi? Yoksa görüntüsü mü hoş geliyor falan?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar, umarım devam edersiniz. Bisikletleri aldıktan sonra vazgeçmezsiniz. Çoğunlukla sahilde sürecekseniz şehir bisikleti daha mantıklı bir seçim olur. Belki bütçenizi biraz arttırıp daha üst segment bir bisiklet alabilirsiniz. Ama benim bütçem bu daha üste çıkamam diyorsanız da en iyi bisiklet sahip olduğunuz bisiklettir. lastikleri yarış bisikleti için seçmişsiniz ama alırken size yardımcı olacaklardır, janta uygun iç lastik almaya dikkat edin. Birlikte sürecekseniz, bence bir tane kilit yeterli olacaktır. İki tane taşımak fazla yük taşımaya sebep oluyor

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Bu arada listede bisiklet iç lastiği gördüm o iç lastikler o bisikletlere uyumsuz bilginiz olsun

• Beğen
Tepkiler: salih.polat

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
@(link) evimizin girişinde depo gibi biyer var orada muhafaza ederim diye düşünüyorum. ağırlık kaldırma kuvvetinden yöneyse sıkıntı yok. sürüşte sıkıntı olur mu ?
@(link) bilgiler için çok teşekkürler.
@(link) evim ormana 10 dk yürüme mesafesinde sahile 20 dk. Ormanda daha çok zaman geçiririm diye düşünüyorum. Bu yüzden dağ bisikletine daha çok yöneldim.
@(link) kullanış amacıma göre dağ bisikleti daha yakın duruyor gibi :) gönül ister bütçe 5000 tl olsun ama hanım 1500 geçme diyor. Başlangıç için uygun görüyorum. lastik seçimi evet yanlış olmuş :) ortalama fiyat vermesi için yaptım. Şubeden gidip alacağım için inşallah yardımcı olurlar. Kilit tavsiyesi için teşekkürler aklımda bulundurucam :)

• Beğen
Tepkiler: nevzatsercanoktay

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
@EnginCan
Eklediğiniz iç lastik 700x23 yani yol/Yarış için sizin lastik üzerinde yazan ya da sayfasında vardır lastik ölçüleri ona göre bakmanız lazım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

birde kafes vidaları için 15 tl lik bir pompa var decathlonda onu alınca yanında kafes vidası gönderiyor hem bisikletin üstüne alta pompa üstüne kafesi koyarak yanınızda birde pompa taşımış olursunuz