Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni üye oldum 1-2 haftadır forumu takip ediyorum! (şehir- tur bisikleti)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, şehir tur bisikleti almak istiyorum anladığım kadarıyla asfalt ve toprak yollar için idealler. ancak bu bisikletler neden bukadar pahalı? ve neden hiç yerli marka önerilmiyor ve yerli markalara aldığın gün kırılır elinde kalır muamelesi yapılıyor.
    bu iş illaki büyük paralarmı ayırmak gerekir?

beni biraz daha aydınlatırsanız memnun olurum

CevdetBilge bunu beğendi.
  2. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kardeşim sen dedikodulara aldırma bisiklet güze
    lve kaliteli olsun yeter sosyetik bu forum :) ben mahhalle bisikleçisinde yetişdim :D

SelimDurmak bunu beğendi.
  3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    abi ozaman bana yardım et tavsiyede bulun :)
    kimseyi eleştirmiyorum sosyetiktir diye. muhakkak ki fark vardır markalar arasında ona itirazım yok.
    maddiyat konusundaki sitemli yorumum isyankarca boş beleş değil, ben sadece parası az olan bisiklete binmesin naparsa yapsın gibi bir görüş var :D

yardımcı olacaklara çok memnun olurum

4. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hepsiburada.com'da satilan Claudbutler City Sport M700'e bakin. 400 lira.

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    baktım ona hoş duruyor gerçekten donanım olarakta iyi sanırım, teknik bilgim yavaş yavaş oluşuyor forumda gezdikçe.
    fiyatıda süper. şuan önceliğim bu bisiklet.

şuan önümde bir sınav maratonum var onun için aralık gibi alacağım, dikkatimi vaktimi dağıtacak birşey sokmama gerek. ama alet gerçekten güzel gelin gibi :D

6. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Benim de cok hosuma gitmisti. Hatta ay basi gelsin alacaktim.

Su an kullandigim MTB'in seleyi borusuna sabitleyen aparati bozuldugu icin Dechatlon'a gidip alayim dedim. 60 cm kadro Btwin Fit 3 649 TL yaziyordu. Tek kalmis. Ay basini bekleyemedim aldim vallahi :)
    Claudbutler da esime kismetmis artik. :)

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Claudbutler ı aldığımızda nasıl toplayacaz? garantisini kim veriyor. toplayan bir servis varsa süper olur. kendimiz topladık diyelim yapılacak bir ayarı muhakkak vardır ben nasıl ayarlayabilirim?

birde benim boyum 176cm kadro ölçüsünü 22 inç mi seçeyim?

8. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Forumda birkaç yerde okuduğum üzere Claudbutler'ı Salcano getiriyormuş. Salcano servisine toplatabiliyorsunuz. Zaten kendiniz toplarsanız garanti dışı kalıyor.
    Kadro boyu için iç bacak ölçünüz gerekli. Tahminen s,ze 19" kadro uygun olacak. Ama bu modelin satılan en düşük kadro boyu 20" size uygun olur diye düşünüyorum. Siz yine de iç bacak uzunluğunuzu ölçün.

9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bacak boyu 80 cm hocam boy 175cm

diğer konuda kadro hesaplama sitelerinde mtbr galiba orada 20,72 inç çıktı diğerinde 21.5 inç çıktı (ancak burası tamamen yol yarış olarak hesaplıyor sanırım)

10. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

güzel bişeye benziyor....

11. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    hakan hocam güzelde kadro boyunda işkilleniyorum şuan karar veremedim

12. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eğer bunu salcano getiriyorsa Salcona bayiinde vardır. Bir gidip bakın isterseniz. En güzeli görerek almak.

13. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    izmir bucada oturduğum yere yakın büyük bir salcano bayii var ancak pek bilgili değillerdi sanırım. bu modeli sormadım ancak şehir bisikleti istiyorum ince tekerlekli oluyorlarmış dediğimde bana salcano excell modelini gösterdi. diğer dağ bisikletlerine göre daha ince tekerlekliymiş :) bende tamam hayırlı işler dedim ayrıldım oradan muhabbeti fazla uzatmadım.

14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eline gelmemişse bilemiyebilirler tabii. Salcano'yu servis yönünden pek methetmiyorlar zaten. :)

Ben yerli (Kron) şehir bisikleti kullanıyorum, gayet de memnunum. Parça değiştirmeden rahatça kullanılacak bir bisiklet. 4 ay önce 700'e almıştım, şu anda 640 TL'den satışta. Burada.

Sizin fiyat aralığınız nedir?

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben eşimle birlikte alacağım için claudbutler in fiyatı uygun geliyor onun için bunda odaklandım. 2 bisiklet 800e glmiş olacak benim için ilaç adeta.
    bütçem gerçekten çok kısıtlı bisiklet harbiden pahalı spormuş en azından giriş seviyesi için bile bu şekildeymiş.
    ben kaliteli ve işimi görecek olduktan sonra yerli yabancı takıntım yok.
    ilk başta hiçbir şey bilmeden 300e kaliteli birşey alırım diye düşünüyordum ancak sonradan hüsrana uğradım kazı ayağı öyle değilmiş :)

ayrıca ben bu bisiklete heybe takabilirmiyim arkaya. 15-20 kg taşıyabilecek

16. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tum sporlar profesyonel ekipmana yonelirseniz pahalidir. Basit bir ornek; sabah kosusuna cikacaksiniz gereken sort, tshirt, corap ve spor ayakkabi 100 TL'ye hatta altina mal edilebilir. Ama siz marka ter tutmayan tshirt, marka kosu sortu, marka corap, marka kosu ayakkabisi, marka corap, nabiz saati, adimsayar, sac bandi alip cikarsaniz 1000 - 2000 TL'yide bulursunuz.
    Bisiklette de durum ayni. Bu forumda da herkes en iyisini tavsiye etmeye ve yuksek butcelerden konusmaya meyilli. Bisiklet sizin hayatiniza yeni giriyor ve butcenizde sadece bisiklete harcanacak degil. Bu durumda 400 - 600 TL uzerine cikmaniza pek gerek yok kulak asmayin siz. 200 TL'lik bisiklette isinizi gorur bu acidan bakinca ama biraz binerek tecrubeniz artinca caninizi sikmaya baslayabilir, pisman olabilirsiniz neden bir ustune yonelmedim diyerek. Butce yukseldikce malzemenin kalitesi artar, omru uzar, daha az sorun cikarir, hafifler, performansiniz, konforunuz ve surus keyfiniz artar. Ama hiz rekoru pesinde degilseniz butcenizde belli ise kadronun veya bisikletin 1 kg agir olmasi, hafif olmasi onemli degil. Ergonominize uygun bir bisiklet olsun yeter. Duzgun bir kadronuz varsa zaten asinan parcalari degistirirken butcenize uygun daha iyi malzemeler alirsiniz, zamanla bisikletiniz daha iyi olur. Ben simdilerde kimsenin donup bakmayacagi bianchi bir bisikleti 22 yil kullandim. Sehir de de gezdim kucuk turlarda yaptim, daglarda da dolandim. İlk 4 yil hicbir parcasini degistirmeme bile gerek olmadi. Eskiden bisan guclu bisikletler vardi hala yollarda ve insanlar biniyor. Siz moralinizi bozmayin ama butcenize en uygun ve ayni oranda iyi bir bisiklet almaya calisin pisman olmazsiniz. Surdukce, tecrube edip bilinclendikce daha dogru secimlere yonelir elinizdekini gelistirir, gerekince satar yenilersiniz. Yoksa isin sonu yok 20.000 TL yede bisiklet satan ve alan var. Sorsan o adamlara 10.000 TL lik bisiklete ise yaramaz derler.
    Heybe icin bagaj taktirmaniz gerekir ki hemen hepsi icin 25 kg tasiyacak saglamlikta oldugu soyleniyor. Internetteki magazalarda 40 - 60 TL seviyesinden basliyor bagaj tasiyicilar. Ama mahalle arasindaki tamircilerde daha uygunlari vardir belki...

Hamit E. bunu beğendi.
  17. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    suat abi çok teşekkürler yardımcı ve açıklayıcı yorumun için. böyle yorumlar gelince insan gerçekten motive oluyor. bişeyleri gözü daha keser hale geliyor.

forumda görüyorum bazen yeni ve ski açılmış konuları onları görünce üyelik kapatmayı bile düşünmedim değil. adam diyorki bütçem az ve çok kısıtlı lütfen bütçemi aşmayan bisiklet önerin demiş bütçesi 1200-1600tl arasında bu konuların. bunları görünce ben yanlış bir şeye girişmek istiyorum diye düşünüyorum. çünkü bu rakamları ben şu an veremem. ortalama bir semtte ortalama bir kiranın 700-900 arası olduğunu düşündüğünüzde bu rakamlar yüksek geliyor ve ben 2 bisiklet alacağım :)

tekrardan teşekkürler yorumunuz için :D yalnız eşimi ince tekerleğe bir türlü ikna edemiyorum :D düşerim deyip duruyor

18. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İyi de alacağınız bisiklet ince teker değil ki. Claudbutler CBR City Sport M700 700x35c lastiklere sahip ve bu lastikler gayet de normal bir lastiktir.

Bu 700x35c

Bu da ince olarak düşündüğünüz 700x23c

Bu da 26x2.10 MTB lastikleri

19. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ah be usta :D gelde anlat :D
    bu ebat lastik kullanan bisikletleri nerede bulabilirim daha doğrusu hangi modeller. ona göre izmirde meşhur bisikletçilerin birine gidip bakabiliriz

şöyle sorsam, mtb lastiklerinin yere basan cm si ile 700x35c lastiklerin yere basan cmsi nedir

oto lastiklerinde de oluyorya 165 lik 175 lik vs diye

20. Uğur SARIGÖL

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Siz bu fotoğrafları göstersenize. Üçünü bir arada görürse korkusu kalmaz.