Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Tiagra 4700 duyuruldu!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında legolas99353 tarafından paylaşıldı.

1. legolas99353

legolas99353 Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Admin yeni konu açamadığım için internette bulduğum ve kesinlikle yardımcı olacağını düşündüğüm bir konunun bu forumda olmasını istiyorum. Aradım ve bulamadım arkadaşımda bulamadı bende yazmak istedim.

Yeni Tiagra 4700

Tiagra 4700, bu yıl (2015) markanın daha üst gruplarından Dura-Ace, Ultegra ve 105'ten teknolojileri bünyesinde barındırıyor ve bu haliyle sportif yol bisikletine yeni başlayanlar kadar, misal bisikleti günlük iş yolunda kullananlara ya da haftasonu binicilerine hitap ediyor. “Meteor grisi” renge sahip grup, Haziran 2015'ten itibaren piyasada olacak.
    Yeni Tiagra 4700 grubu
    Tiagra 4700'ün en önemli özelliklerinden beri bu gruba ilk defa gelmiş olan kadro içi kablo aktarımı uyumlu olması. Buna ek olarak üst modellerden aşina olduğumuz dört kollu aynakol tasarımı da (52-36 ve 50-34 dişli seçimleri ile) bu sınıfa gelmiş durumda. Ayrıca karşılıklı iki vida arasındaki mesafe standart 110mm olduğu için muhtelif ayna dişlilerini de kullanmak mümkün.
    FC-4703
    Vites grubunda daha kolay olduğu kadar daha hatasız vites geçimi ana hedef olarak güdülmüş. Özellikle bu grubu kullanacakların nispeten tecrübesiz oldukları düşünüldüğünde bu özelliğin önemi daha iyi anlaşılıyor. Tiagra 4700, ergonomisi geliştirilmiş STI vites/fren kolları ile yönetilen 10 vitesli bir sistem. Buna ek olarak bu grubun gezi tipi bisikletlerde de kullanıldığı hesaba katılarak düz gidon için vites kolları da tasarlanmış.
    ST-4700
    ST-4700
    Shimano, Tiagra 4700 ile performans, kullanım kolaylığı ve az bakım gerektirme hedeflerini bir potada erittiğinin altını çiziyor. Azami 34 dişli kasete kadar uyumlu arka vites attırıcının kablo bağlantısı daha uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış, frenlerin her türlü koşulda sabit fren gücü uygulamalarına çalışılmış. Shimano, yeni Tiagra 4700'de fren gücünün bir önceki modele oranla %30 arttığını vurguluyor, keza frenlerin doz hassasiyeti de iyileştirilmiş.
    RD-4700
    FD-4700

2. Auron Sanchez

Auron Sanchez Le Sprinto Espanola

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @legolas99353 hocam buldugunuz sitenin linkini de atmak zorundasiniz, kaynagi belirtilmeyen paylasimlar kaldirilabilir, hem de yazan arkadasin emegi var yazida :)

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  3. legolas99353

legolas99353 Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Auron Sanchez Shimano'dan Tiagra 4700 ve 105 Grubu Disk Fren linki budur ben emek hırsızlığı yapmak için bu paylaşımı yapmadım amacım bu sistemin sitede olmaması ve yardımcı olacağını düşünmemdi, çünkü bir çok markanın 2015 modelinde 4600 tiagra kullanılıyo ve yeni tiagra ile yani 4700 tiagra ile arasındaki farkı öğrenmek istiyor, 2015 modeller daha ucuz olmasından dolay cazip. fakat eski sistem olması düşündürüyor bu paylaşım o arkadaşların kafasındaki soru işaretlerini giderebilir diye düşündüm

4. Sancak

Sancak Üye

Adı:
    Yıldıray S
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fren gücünün %30 artışı düşündüğün gibi fren performansında da %30 artış demekse, tiagra sistemin 4600 mü 4700 mü olduğu kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı.

legolas99353 ve Fatih T. bunu beğendi.
  5. N.ÖZKAN

N.ÖZKAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uzun süredir yol bisikleti tiagra 4600 sistemi kullanıyorum ve tek beğenmediğim nokta frenleme performansıydı.
    4700 'de %30 a yakın iyileştirme olduysa çok iyi.

6. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Tiagra 4700 ile 1.000 km bitirdim, ilk montajdan sonra fren pabuçlarını neredeyse janta değecek kadar kablodan çevirerek yaklaştırdım ve istediğime daha yakın bir performansa kavuştum.
    Yalnız tecrübelerime dayanarak %6 - %7 inişe sahip bir yerde 45 - 50 km/s süratle fren mesafelerini çok iyi ayarlayamazsanız çoğu kez bende arka lastik kitlendi, gerçi ben disk frene çok alıştım, yolu Mart'tan bu yana kullanıyorum.
    Geneline bakarsak, görsellik, vites geçisi ve sağlamlık açısından şu ana kadar bir sorun olmadı. 1 kez ön aktarıcı ayarı kaçtı onu yaptım bisikleti aldığımdan beri.
    %30 konusunda birşey diyemiyorum.

7. Bartu Bilgi

Bartu Bilgi Lüleburgaz

Adı:
    Bartu _39
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende bi onceki seriyi kullaniyorum fren performansi cok kotu fren ayaklsrini degistirincemi %30 farkedecek.Yoksa fren kolunuda degistirmek gerekmi.Birde sifir 4700 tiagra ayagi yerine 2.el ultegra daha mantiklimidir ?

Lüleburgaz'dan gönderildi

8. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok şık duruyor.

legolas99353 bunu beğendi.
  9. gokberk88

gokberk88 Kıdemli Üye

Adı:
    gökberk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    4000 i devirdim çok memnunum

legolas99353 bunu beğendi.
  10. legolas99353

legolas99353 Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Bartu Bilgi valla fren kollarını değiştirmeden performans %30 artar mı bilmiyorum ama mutlaka bir etkisi olur.
    İkinci el ultegralara baktığında da model numarasına ve ne zaman çıktığına dikkat etmek gerekiyor çünkü onda da eski modeller mevcut hatta bu forumda 2004 ultegranın performansının günümüz claris ya da sora performansına ne kadar yakın olduğu tartışılmıştı. O yüzden o konuda da dikkatli davranmakta yarar var diyorum