Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni teker seti, tavsiyeler, yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında hornetyasin tarafından paylaşıldı.

1. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    Selamlar herkese,

Yeni jant seti için tavsiyelere ihtiyacım var. Hazır maviclerden mi alsam yoksa ördürsemmi karar veremedim. Mesela Mavic Crossride ile Rigida çemberli xt göbekli(v-fren), dt revolution telli bir jant setinin fiyatı birbirlerine yakın. Peki hangisini tercih etmek gerekir sizce?

Üsttekileri sadece örnek olarak verdim Crossland dcl sette alabilirim ama kafam karışık anlayacağınız :bilmiom: :Ahhh-1660

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bence en büyük ayrım, hazır bir Mavic set alacağın da onun Tubeless olacak olmasıdır. Ördüreceğin bir jant setinin ise kolay bulunabilir yedek parçaları avantaj olacaktır.
    Bence en iyisi her iki ihtimalin de maliyetlerini hesaplayıp ortaya bir ağırlık tablosu çıkarmak, tubeless avantajını da hazır setlere dahil edip bir karar vermek olacaktır.

hornetyasin bunu beğendi.
  3. hornetyasin

hornetyasin Bisikletkolik

Seviye:
    tubeless peki avantajmı? pek çok kişiden tamirinin daha zor olduğunu duyuyorum.

4. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba bende (2006)mavic croosride disk(ıs 2000)teker seti var memnunum bir sorun çıkarmıyor göbekleri akıcı(rulmanlı) ama diğer bahsettiğiniz sette iyi bir set. Ayrıca Halil'in dediklerinin hepsine katılıyorum ikinci setin yedek parça bulunabilirliği daha fazla. Mavic i de duvara vb. vurmadığın zaman yedek parça sıkıntısı yaşamazsın ama diyelim ki bir aksilik oldu jantı yamulttun çok kötü durumda bu sefer 24 delikli bir jant bulman(mavic veya başka marka) çok zor.aşırı kötü bir yere vurmazsan sorun olmaz.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Tubeless avantaj mı? Bence evet. Her ne kadar tamiri zor olsa da, tamir edilecek duruma gelmesi de zor ;).

6. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Örme Tubeless set yapabilirsin. Mavic 819 tubeless çember+xt veya xtr göbekler(xtr daha pahalıdır ama parasını hakediyor)+revo teller. Yedek parça sorunun da kalmamış olur.