Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni SKODA Fabia 3 Combi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında aeneskral tarafından paylaşıldı.

1. aeneskral

aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    fabia spaceback ile fabia combi'nin birleşiminden doğan yeni güzellik. tamamen yenilenmiş çok başarılı bir kasa. donanımlar artırılmış. yan aynalara sinyaller eklenmiş, açılabilir cam tavan beni benden aldı zaten. beyaz renk her arabaya gider fabia'ya gitmezdi fakat bu kasaya gitmiş çok beğendim. daha sert-keskin-net bakışlı karakterli bir duruş..
    içine tasarıma gelecek olursak kocaman çok kapsamlı bir multi medya sistemi konulmuş. fabia 2 kasadan kopyala yapıştır dijital klima. zaten yeterli, sade ve kullanışlıydı. hemen altında aux-usb bağlantı noktalarını görüyoruz. ön göğüse göre biraz çukurda bırakılmış. çok önemli bir ayrıntı dikkatimden kaçmadı.
    performans-güç olarak; versiyonuna göre 7 ileri dsg şanzuman eklenmiş. çok çeşitli motorlar var. atmosferiğin yanında turbo benzin ve dizel seçenekler sunulmuş. daha önce yoktu. min. 1.0 mpi 60hp başalayan max 1.2 tsi 110hp(muazzam yakıt tasarrufu, performans ve yüksek vergiden yakayı yırtma) kadar motor seçenekleri. fabia 2 combi kullanıcısı olarak tabiri caiz ise ağzımın suyu aktı.
    henüz türkiye'ye girmedi. spaceback modelinin satışlarını baltalamak olmaz ise şayet yakın zamanda gelir diye düşünüyorum.
    vatana millete şimdiden hayırlısı olsun.
    video ile sizleri baş başa bırakıyorum. iyi seyirler.

Berke, VolkanS ve Levent_K bunu beğendi.
  2. Ceyhun Baydoğan

Ceyhun Baydoğan Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Bisikletforum sitesinde otomobil tanıtımıda neyin nesi? forum günden güne hedefinden ve çizgisinden sapıyor. Tamam forum ortamları tartışma ve fikir paylaşma platformlarıdır ama amacına uygun olursa güzeldir. Nette binlerce otomobil forumları dururken bunun bir bisiklet forumunda paylaşılması anlamsız ve mantıksızdır. Bu paylaşımı onaylayan ve yayınlanamsına izin verenleride anlamak mümkün değil. Sanırım artık bisiklet ile ilgili başka ciddi forumlara kayma zamanı geldi.

Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  3. aeneskral

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sakin ceyhun bey. diğer üyeler gibi bana da tanınan, tamamen kurallar dahilinde bir başlık-bilgi paylaştım. abartmaya gerek yok. ilgili alanınız değilse şayet başlığa tıklamamanız yeterlidir. daha yeni konuşuldu bunlar. yönetimin bu konu ile alakalı bir girişimi var zaten. ilgi alanımız olmayan başlıkları gizleme gibi bir şeydi yanılmıyorsam. süreci bekleyiniz.

-Paşa- ve umito bunu beğendi.
  4. umito

umito Üye

Seviye:
    @aeneskral Elinize gözünüze sağlık .Çok güzel bir paylaşım bu forum sayesinde birçok yeni bilgiye ulaşabilir ve zevkli zamanlar geçirmeye başlamış oldum.Tabi ki bisiklet ortak zevkimiz ama bizler bisiklet dışında da yaşayan bilgiye ihtiyaç duyan insanlarız.Bu tarz paylaşımlar forumu zenginleştiriyor diye düşünüyorum.Tekrar teşekkürler Enes Bey.

Evliya, -Paşa-, olympos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Egzos kokusu aldım. Forum modaratörleri derhal bu başlığı kapatsın.

6. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mehmetsunu Sizi gören hayatında araba görmemiş biri zanneder.

Bence başlık güzel. İnsanların ne paylaşacağına ket vuramaz ki kimse. Bu kadar baskıcı olmayın. Sonra millet ustura gidip, jilet gelir.

-Paşa-, Berke, YüzSürKoş ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Marka olarak bana halen güven vermese de, sıkı bir superb hayranıyım ve yurtdışı lansmanı yakınlarda yapılan yeni kasa superbi merakla bekliyorum. Tasarım anlamında müthiş bir iş başarmışlar. Rekabetçi bir fiyatla "abisi" passatla satış bağlamında yarışacağı kanaatindeyim.

8. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şöyle bir ekleme yapabilirim. Skoda Volkswagen tarafından satın alındıktan sonra malzeme kalitesini arttırdı. Motorundan hiç bahsetmiyorum. Ben Skoda Yeti modeline bir ara kafayı takmıştım fakat fiyatından ötürü vazgeçtim. Şu aralar Yeni Clio kullanmaktayım ve memnunum.

aeneskral bunu beğendi.
  9. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Kazakistan da da üretilmesine rağmen sokakta bir tane bile Fabia görmedim...henüz.

10. aeneskral

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    onur bey o dediğiniz vw almadan önceydi emin olabilirsiniz. fabia 5j kullanıcısıyım. bundan önce uzunca bir süre corolla kullandım. ondan da çok memnundum. hatta orta sınıf(c sınıfı) başka bir arabaya binilmez falan diyordum. toyota hakikaten çok kaliteli bir araba. fabia b sınıfı olmasına rağmen beni çok şaşırttı. japon araçlarına göre biraz farklı ama bu kötü olduğu manasına gelmez. aracımı zevkle kullanıyorum. ki her yıl skoda kendisini geliştiriyor ve standartları yükseltiyor. atilla bey'inde dediği gibi vw bünyesinde olunca kalitesiz olma gibi bir lüksünüz yok.
    super b'de yine çok güzel bir modeldir. üst sınıf beni aşar ama hani imkan olsa kesinlikle değerlendireceğim bir model. 2015 tekrar yenilediler. bir yıl makyajlı kasa dolaştı piyasada. yeni yüzü çok güzel oldu ve üst sınıf özellikler eklendi.
    skoda'yı her zaman tavsiye ederim.

11. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Çoook güzel bir araç, özellikle combisinin bekleyeni çok, haziran gibi gelecekmiş.

aeneskral bunu beğendi.
  12. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @eneskral , dediklerinize katılıyorum. Özellikle volkswagen'in yeni nesil tsi bluemotion motor teknolojisini ve tabiki ilk neslini saymazsak, ikinci nesil çift kavramalı otomatik şanzımanlarını, üst sınıf markaları hariç tutarsak şu an için emsalleri arasında (örneğin edc ya da powershift) rakipsiz görüyorum...tabiki işin ekonomik bir boyutu var ama vw'in bu mühendislik dehası ürünlerini güvenmediği bir markayla paylaşması söz konusu olamaz. Ama yine de insanda bir şüphe oluyor. Ben de uzun yıllar honda civic kullandım ve gerçekten bir kez dahi beni yolda bırakmadı. Geçen sene vw golf 7 için kapora verdim ve vw'in stok sorununa sinirlenip kaporamı çektim gidip yeni dizel 136hp astra aldım :) iyi ki almışım diyorum.

13. aeneskral

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aynen doğrudur. birde vw grupta özellikle vw kendi araçları ile alakalı bir vurdumduymazlık var. adamlar sanki ekmek satıyorlar. gereksiz havalar, müşteri ile tam manasıyla ilgilenmemeler, ister al ister alma bize fark etmez mantığı vb. bir sürü müşteri hizmet sorunları var. parasıyla bir ürün alıyorsunuz size sanki allah rızası için veriyorlarmış gibi davranıyorlar. ben fiyat sormaya gittim de pişman oldum. bir daha da uğramam. hiç kullanmadım ama astra da iyidir muhtemelen. güle güle kazasız kullanın inşallah.

14. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    DSG den kaçanlardanımm ; ama onun dışında gerçekten hoş araba :)

15. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    DSG pişmanlıktır, aman diyim :D

U BoRa ve -Paşa- bunu beğendi.
  16. Ghost

Ghost Forum Bağımlısı

Adı:
    Ghost
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok merak ettim DSG nin sorunu ne?

17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bozuk. Yapamamışlar düzgün. Olmamış :D
    Sorunlu kısacası.

Ghost bunu beğendi.
  18. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Ghost internetten sıkayetlerle ilgili bir site var ordaa yazılanlara bir göz atarsanızz anlarsınızz :) sitenin ismini vermedim ama siz çok rahat bulursunuzz :)

19. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vw grubuna dahil olduktan sonra kesinlikle kalite arttı skoda'larda. Gerek tasarım, gerek iç dizayn, gerek motor olsun bayağı yol kat ettiler. Sokaklarda gördüklerime göre konuşacak olursam beklenildiği gibi bir satış artışı olmamış. Özellikle B sınıfı segmentinde fabia'lar hak ettiği yeri almıyor diye düşünüyorum. Bana sorarsanız bir corsa,fiesta,polo veya cliodan bir eksiği yok... Önceleri marka olarak baktığınızda çok tutulan Almanlardan biraz daha aşağılarda görülürdü. Şimdi şartlar eşitlendi herhalde :) Skodaların yeni tasarımları gerçekten çok hoş.

20. Ghost

Ghost Forum Bağımlısı

Adı:
    Ghost
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ama bunun kullanan kişiyle de alakası var bence tamam ben kullanırken DSG cidden kötü ;) ama babam kullanırken hiç bi sorun problem olmuyo