Yeni Sevgilim

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Merhaba arkadaşlar,
ben de ki fs sevdası bitmiyor. öncelikle elimdeki scale bisikleti çıkardım ve gezi amaçlı rahat çıkıp inilebilecek bir bisiklet buldum. zaten model olarak benim çok hoşuma gidiyordu. önde fox talas 100-120-140 arkada 130 arası çalışan amortisör. donanım olarak full sram grubu.ritchey wcs carbon parcalar ve mavic st jant seti ile mükemmel sürüş keyfi ben çok memnunum. gerçekten çok rahat bir bisiklet. ilk resimler atalay arkadaşımla çıktığım gece gece çatalkaya turundan. daha detaylı yazı ve resimleri önümüzdeki günlerde yapacağım şimdilik bu var. yorumlarınızı bekliyorum
(link)
Shot with (link) at 2007-07-05

• Beğen
Tepkiler: Tugfox ve Alican
Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Merhaba İlker'cim, çift amortisör her zaman tek amortisöre göre daha zevkli olmuştur ve olacaktır, çünkü motorsiklet veya arabaya daha yakın, konforlu ve güvenliğin daha fazla olduğu bir kullanım şekli sunar bize.
Tabi bu çift amortisörden kastımı herkes biliyor, çoğu markanın yaptığı gibi 2 yay konulan ağır ve verimsiz bisikletlerden bahsetmiyorum.
Yine güzel parçaları donatmışsın, o kadroya uygun yakışan donanım seti zaten.
Mavic ST setin diğer kullandıklarınla verim farkını merak ettim, yorum yapabilirsen sevinirim.
Zevkli binişler, güvenli sürüşler diliyorum kardeşim, görüşmek üzere.

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
Daha önce Ransom la mavic xl kullanıyordum o daha sağlam ve rijit geliyordu bana. ama arsında yanlış hatırlamıyorsam 200 gr fark var. bununla bazı dönüşler de arka lastil bi yerlere sürtüyor gibi ses geliyor. nedeni jantın esnemesi olabilir dediler ama emin değlim. slr ye göre de tabi daha kaba jant olmasına rağmen slr daha rijit diyebilirim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bisiklet Genius sanırım güle güle kullan...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ya kısmetse bende fs ye geçecem ama gene xc bineceğim için mc değil RC olabilir ama malum artık spark var onu getiriyolasr yurt dışında var galiba ama burda yok... yada epic alacaz ama karbon tuzlu biraz fs de Al tam benlik...

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@H.Çağrı

bence xc bisikleti olarak spark 10 kullanıyoum. yani getiriyorlar. onunda resmini ekleyeyim bari :) fazlasıyla tavsiye ederim gerçekten de arka tarafın zıplamadan inmesi çok keyifli..
(link)

işte bu büyük resim yapamıyorum nedense

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Hayirli olsun:)
Simdiye kadar kullandiginiz butun bisikletler sinifinin en ustleri:)
Cok sanslisiniz;)

Kazasiz belasiz keyfini cikarin:)

bestem

Üye
Tepki
2
biskletiniz dört dörtlük!!!!.....ben de teknik olarak ilerledikten sonra sizinkine eşdeğer bir şey almayı ya da toplamayı düşünüyorum....sevgiler..saygılar...paylaşım için teşekkür

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@Alican

çok teşekkür ederim iyi dileklerine.

@bestem

bence tekniğini geliştirmeden bu tip bisiklete yönelirsen tekniğin daha iyi gelişir. ben tek süspansiyonlu bisikletle inmekte çok zorlandığm yerlerden bunlarla çok rahat inince üstündeki korku ve stres gidiyor ve rahat rahat her bisikletle inecek tekniğin oluyor.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yeni bisikletini hayırlı olsun güle güle kullanın.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@ilkerikier
Aynı tecrübeyi ben de yaşadım...
Bisikletiniz hayırlı olsun...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@ilkerikier

İlker sen olayı aşmışsın ya. Valla benim allmountain kullanma fırsatım olmadığı için MC tarzında bir bisiklet işime gelmiyo.. Benim hayalimdeki ikili orta halli bir yol ve yeni toplayacağım sıkı bir XC yarış canavarı (tabiki tam amortisörlü)

Ama işte Tam amortisörlerde karbon kadroya girince fiyat uçuyo... Yani şimdilik zor gibi ama Alu M5 kadrolu bir epic te oldukça işimi görecek...Özellikle hem ön hem arka terralogic olunca nasıl olacak merak ediyorum...

Bu arada Spark ıda güle güle kullan...

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
Hayırlı olsun ilker.Keyifli sürüşler.
Şu asfalt makinasınıda bir görsek diyorum.

Selamlar,

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
hayrılı olsun kazasız belasız sürüşler

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@H.Çağrı

teşekkür ederim. spark ı alalı epey olduda koymamıştım resimlerini
bence 1 2 seneye kadar spark ın alüminyumu çıkar gibi geliyor ama belli de olmaz bunların sağı solu. bu arada spark ın arka amortisörü gidondan kilitlemeli. epiclerde terralogic sistem vardı değil mi arkada. o brain dedikleri zannedersem.

@spokesman

evet Mustafa Abi makina şu anda yatağımın önünde uyuyor. ilk defa bi bisikleti yatak ucuma koyuyorum. gece uyanınca bi bakayım diyorum ona :)
o sarı lastiklerini asfaltta kirletmeye kıyamıyorum :)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
hayırlı olsun güzel bisiklet arabayada yazmışsın SCOTT diye :D:D

ilkerikier

Daimi Üye
Tepki
251
@Abdullah Hakkı

Teşekkür ederim ama araba benim değil o scott bayisinin arabası. saolsun arabayla servis yapıyor böle dağa kadar :)