Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni rotalar

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kerem Yereb tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Yereb

Kerem Yereb Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamlar,
    Uzun zamandır pedala kuvvet ekibi olarak taşdelen ormanlarında sürüyoruz. Yaptığımız parkurlar bolca çamur, teknik iniş, dar patika, dere geçişi gibi dağ bisikletçilerini memnun eden unsurlar içeriyor. İşin içinde asfalt yok ve parkurlar belgrad dan daha kırıcı diyebilirim. Turlarda Alemdağ tarafından girip orman içinden doğaçlama polonezköy-cumhuriyet tarafına çıkıyoruz. Her seferinde farklı bir macera yani. Yaban domuzları, karacalar, bele kadar girilen sular bu maceraya dahil. Bunları neden sizlere yazıyorum? Çünkü bu yıl kış boyunca hemen hemen her haftasonu ordaydık ve hiç bisikletçi görmedik. Sanırım bu parkurlar çok fazla bilinmiyor. Yakında doğaçlama yaptığımız rotalara tekrar girip bu sefer GPS ile işaretlemeyi ve sizlerle paylaşmayı düşündüm. Nacizane dağ bisikleti alemine bir faydamız olur dileğiyle..
    Kerem
    Parkurlara ilişkin bir kaç foto aşağıda. İlgilenen aşağıdaki linkteki fotolara da bakabilir.
    http://pedalakuvvet.blogspot.com

erendiz çetiner bunu beğendi.
  2. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler. Bisikleti temizlemek zor olmuyor mu? Nasıl yapıyorsunuz temizliği? Ben bir kere çamurlu zeminde kullandım, artık uzak duruyorum.

3. Kerem Yereb

Kerem Yereb Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Oto yıkamacıda temizleniyorlar. Peşinden kurulama ve yağlama. Kış mevsiminde başka bir alternatif yok açıkçası.

4. idris ilgördü

idris ilgördü Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    arkadaşlar ben 3 senedir taşdelende sürüyorum hiç karşılaşmadık galiba sizle :) bende orman içinden polenez köye çok gittim çavuşbaşı taraflarına çok gittim demek karşılaşmadık,ama elbette ormanda sürdükten sonra asfaltta sürmek istemiyo artık insan,ve şunuda eklemek istiyorum bisiklet çamur olduktan sonra yıkamacıda yıkatmak bisiklete çok zarar veriyor çünkü basınçlı su olduğu için göbeğe ve ayna kola su girme ihtimali çok yüksek onun için süngerle kendinizn yıkması daha uygun olur..bir dahaki turunuzada katılmak isterim.

5. Kerem Yereb

Kerem Yereb Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İdris bey selam, karşılaşmamış olmak büyük tesadüf gerçekten. Ben sadece avcı görüyorum gittiğimiz parkurlarda. Biz sabah çok erken ordayız belki bu nedenledir. Yıkama konusunda dediğiniz çok doğru ve bende zararlarının farkındayım. Ancak tur sonrası aşağıdaki fotoğraftaki gibi oluyoruz. Bu haldeyken, yorgunluk üzerine birde soğuk havada kova elde bisiklet yıkamak bizim sağlımızı tehlikeye atar. Kendi sağlığımdan ziyade aynakolun bozulmasını tercih ederim :) E bi de adı üstünde dağ bisikleti bu. Olacak o kadar :)