Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Rekor: 24 Saat 568 km

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    24 Saatte 568 km ile Türkiye Rekorunu Tamamladık.

Yeni Bir Rekor Denesi Daha Başarıyla Sona Ermiştir.

Geçtiğimiz hafta duyurusunu yapmış olduğumuz 24 Saatte 550 km rekor denemesini başarıyla tamamladık.Rekor denemesini gerçektiren sporcularımız Tarık GÜL, Harun ÖNCÜ ve Osman ŞİRİN 23 saat 46 Dakikada 568 km yolu katederek, hedefledikleri km'yi 14 dakikka kısa zamanda ve +18 km olarak bitirmişlerdir. Etap bitiminde performans ve fiziki durumları iyiydi.

Ekibimizi Balıkesir il sınırında karşılayan ve eşlik eden İsmail SALTIK'a, İzmir etap bitiminde bizi karşılayan Metin ÇELİK, Ümit KINRAN ve İzmirli bisiklet seven arkadaşlara TEŞEKKÜR ederiz.

Kaynak

Atilla Bisiklet Takımını tebrik ediyoruz...

2. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İzmir Alaçatı MTB yarışına Giderken Yolda Gördüm.Gerçekten tebrik ediyorum :)

3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Üç bisikletçi beraber mi, ayrı ayrı mı?

Derya Keçeci bunu beğendi.
  4. Sadık Dedeoğlu

Sadık Dedeoğlu Aktif Üye

Seviye:
    İnşallah bu denemeler dahada sıklaşır. Ancak benim inancın rekabetin 600 üzerinde olması gerektiği yönündedir. Bu ülkede tek başına 650 km yol yapabilecek kabiliyet ve güçte sporcularımız olduğuna inanıyorum. Önemli olan bu sporcularımızı ortaya çıkarabilmek, bisiklet sporuna kazandırabilmek, onlara bu imkanı sunabilmektir..Görüldüğü üzere kurumların desteği olmadan, bireysel çabalarla bu başarıların altına imza atılabilmektedir.İnşallah federasyon bu çabaları görür ve bununla ilgili bir kategori oluşturur ve kurallarını ortaya koyar. Ancak ne yazık ki, senelerdir ülkemizde maraton koşabilecegimiz bir yarış bile düzenlenmemektedir veya takvime alınan yarışlar iptal edilmektedir.

Atilla bey, Tarıkcım ve ekipteki diğer arkadaşlar,sizleri gönülden tebrik ve taktir ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum

ihtiyar ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  5. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    bu konudaki rekorlar hep istanbul-izmir arası oluyor güzergahlar çeşitlense keşke

"senelerdir ülkemizde maraton koşabilecegimiz bir yarış bile düzenlenmemektedir veya takvime alınan yarışlar iptal edilmektedir." cumhurbaşkanlığında yolu isteksiz kapatan polis, normal yarış için kmlerce kapatmaya yanaşmaz.

ihtiyar bunu beğendi.
  6. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Denemeleri yapanların çoğu İstanbul'da yaşıyorsa en uygun seçenek bu. Diğer türlü operasyon çok büyüyor.

Bu aylarda nasıldır bilmiyorum ama yazın çoğunda İstanbul'dan İzmir yönüne ciddi rüzgar var. Yolda bakarsanız ağaçların şeklinden bile sürekli esen güçlü bir rüzgarın yönü belli olur. Bir sebebi de bu :)

ihtiyar ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    24 Saatte 568 km'ye diyecek yok;kutlarım ancak Sadık Dedeoğlu arkadaşımızın tek başına sürdüğünü de unutmamak lazım.Dolayısıyla,yeni rekor derken,geçmişte bir başka üç kişiye ait bir derece varsa o kırılmış olmalı.Yani kişisel kanaatim Sadık Dedeoğlu'nun rekoru yerinde durmakta.Bu ise üç kişiyle 24 saatte 568 km olarak kayıt altına alınabilir.

Bir başka konu ise,ciddi olarak bisiklete binen amatörler olarak,bu tip konuların detaylarını da görmek istiyoruz.Ne zaman?Nerede başlayıp nerede bitti? Yol profili nasıldı? vs. şahsen ilgili takımın kendi web sayfasını da ziyaret etmeme rağmen,herhangi bir detay göremedim,belki daha sonra yayınlarlar,diyelim.Paylaşımından ötürü M.Ozkul kardeşimize teşekkürler.

ihtiyar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    biraz geç oldu cevap belki ama 3 kişi beraber gittiler...

ihtiyar bunu beğendi.
  9. Sadık Dedeoğlu

Sadık Dedeoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Bu tarz uzun sürüşler gündeme yeni yeni oturmakta. Binişlerimize rekor demek yüzde yüz doğru olmasa da, bisiklet sporu açısından gayet olumlu. Tolga beyi ayrı tutarsak (mtb bisiklet ile yapılan sürüş) Benim ve Atiila bisiklet takımının bu sürüşleri kurallara uyma konusunda çok tartışılabilir. Bu kuralların tamamına ne ben uydum nede Atilla bisiklet takımının uyduğunu sanıyorum. Kuralların içinde, hangi tarz bisiklet kullanılacağı, kişi sayısı,yaş,hatta kullanılacak kaska kadar uyulması gereken daha birçok kurallar ve bu kurallara göre de kategori ayrımları var. Rekor denemesini yaparken bu kurallara uyulduğunu onaylayacak mercinin de bulunması gerekir. Şimdilik bu yapılan işler beyanlara dayanmaktadır. Bence en büyük soru işareti de burada oluşmakta. Ancak bu binişler ateşi yakacak kıvılcım olarak görülmesi gerekir diye düşünüyorum. 1 kişi ile yapılmış dünya rekorunun 850 km olduğunu düşünürsek bizlerin ne kadar amatör kaldığımız ortaya çıkacaktır. Yalnız Atilla bisiklet takımı deneyimlerini paylaşması ve bu deneyimlerinden başka arkadaşlarında yararlanması açısından detay vermesi gerekir ve bende o detayları henüz hiçbir yerde göremedim. Tarık detayları bekliyoruz.

Selamlar

ihtiyar, fatihaydın ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Bu parkuru 11 kişilik bir gurup 2009 yılında 12:52:02 de 41,5km/ h ortalama ile geçmiş.
    2012 nin derecesi 14 saatin biraz altında. Kıyaslama açısından oldukça benzer bir parkur. Toplam irtifasi 4394 metre ve en yüksek noktası 1066 m. Bir deniz sahilinden başka bir deniz sahiline. Aradaki tek önemli fark, burada bütün parkur günışığında yapılıyor. Gece sürüşü yok yani.

Derya Keçeci ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  11. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    onların startı verilirken bende oradaydım yaşları sorarsanız 43,41 ve 33 ve ayrıca arkalarından bir minibüs takip ediyordu içlerinde onlar için yedek bisiklet,yiyecek,içecek,giyecek gibi şeyler vardı ayrıca çekim yapan üç kişi +şoför

ihtiyar bunu beğendi.
  12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sizin deneyiminiz olsun, Atilla Bisiklet Takiminin deneyimi olsun, bunlar artik bir kivilcim degil, ates olmustur bence. Insanlarin aci sinirina geldigi degerler olarak hepimizin takdirini kazandigi gercekler. Simdi is atesi büyütmekte.
    Bisikletle tura cikanlar bile etaplarinda eskiden (10 sene kadar önce- istisnalar var) 100 km. yi bulamazken, simdi 250-300 km. lerden dem vuruyorlar.

24 satte 850 km. ye yaklasan bisikletci, 2009 yilinda 106 bin lisansli bisikletcisi olan ve federasyonu "200 bin lisansli bisikletci olagandir" diyen bir ülkenin bisikletcisi.( Bizdekinin 100 kati desem yanlis mi olur acaba?) Bizim federasyonun bu konuda yaklasimini bilmiyorum, ama yarislarin iptal edildigi, sayilarinin azaltildigini göze önüne alirsak, bu yaklasimdan fersah fersah uzak olduklari kanisi uyaniyor.
    Ne zaman bizim üklemizde de "bir kac" bin lisansli bisikletci olur, o zaman bu rekor tartismalari ortadan kalkar. Ayni parkuru deneyen yüzlerce insan olur. 800 km. ler de bize uzayli degerleri gibi gelmez.

Sadık Dedeoğlu bunu beğendi.
  13. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sadık beyin 525 km lik başarısı tek başına başarılmış bi olaydır kendiside aktardı burda, turun sonuna doğru rüzgara karşı savaş vermiştir ...ve tabi yanında bir partner onu korusa idi ,iki kişi 525 km yi sollardı tabi sadık beyin bu başarısı ekip başarısı olarak litaratüre geçecekti bu durumda ekipsiz başarmıştır sadık bey, rüzgara karşı turun sonuna doğru basabilmek çok güçtür ..kuvvet lazım...sadık bey tek kişi olarak başarılı olmuştur...yalnız ekip olunca işler kolaylaşmaktadır yalnız aynı performansa sahip pedalşörlerin oluşturduğu bi ekip kesin başarıyı uzun etaplarda alabilir ekip işininde önemli olduğunu savunuyorum ,,attila bisiklet takımında 3 kişi tahminen rüzgara karşı birbirlerini kollamış olabilir ki işin tabiatı bu olmalı bence..
    ekipte aynı performansa sahip pedalşörlerin bolca antremanlarda bulunması kendi lehlerine olmakta en zor etaplarda var olmaları ve çalışmaları bu tabi zahmetli bi iş ve ekibin tam bir disiplin aşkı içinde çalışmaları, tabi bunu ne için yapacaklar sorusuna gelince bence bu bir hobidir bu işi para ile ölçmemek lazım..

Sadık Dedeoğlu bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim ve Atiila bisiklet takımının bu sürüşleri kurallara uyma konusunda çok tartışılabilir. Bu kuralların tamamına ne ben uydum nede Atilla bisiklet takımının uyduğunu sanıyorum. Kuralların içinde, hangi tarz bisiklet kullanılacağı, kişi sayısı,yaş,hatta kullanılacak kaska kadar uyulması gereken daha birçok kurallar ve bu kurallara göre de kategori ayrımları var. Rekor denemesini yaparken bu kurallara uyulduğunu onaylayacak mercinin de bulunması gerekir

sadık dedeoğlu..

evet katılıyorum sadık beyin görüşlerine...katogori ayrımları olarak en baştan ferdi olanı olabilir ve ekipçe olanı olabilir sadık beye baştan eşlik edilmiş ama sondan sadık bey tek kalmıştır ,sadık bey bence ferdi katogoride olursa bence mantıklı...attila bisiklet takımı takım olarak ortaya çıkıyor....iki katogori birbirinden farklı..biri ferdi diğeri ekip..hangisi zor bunu sizlere bırakıyorum..

Uluslararası kurallara göre rekor denemesi yapan bisikletli ne bir aracın ne de bir başka bisikletlinin rüzgarına giremez, drafting in olmaması

hüseyin çelebi,,

evet bu bilgiyi hüseyin çelebi beyden aldım bende bilmiyordum ,,bence son derece katı kural oluyor..evet uluslararası kurallara bakarsak çok sert kurallar var ....ultra süpermen olacaksınız..

ihtiyar bunu beğendi.